Odotan kosintaa ja sitten

niitä ihania häitä :) Se on semmonen juttu, että sulhanen ei saa nähdä morsiamensa hääpukua ennen virallista päivää ;)
12132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

niitä häitä vietellään ja milloin?

Äänestä
  • Vaikka vuoden päästä kesällä ja Pohjois-Suomessa. Voi kauheeta, kun liikutuin niin kovasti, että piti alkaa itkeä tihrustaa.. Ei, kun voin vaan sieluni silmin nähdä tilanteen. Sulhasella polvet tutisee ja morsian astelee isänsä saattelemana miehensä luo :) Tämän "biisin" vois joku soittaa siellä kirkon eessä olevalla pianolla, kun tulen paikalle. http://www.youtube.com/watch?v=cV60S457W2I Lähtöbiisi vois olla sitten vaikka uruilla soitettuna ja prinsessa ruususen juhlamarssi.

    Äänestä

  • boogiewoogie1 kirjoitti:

    Vaikka vuoden päästä kesällä ja Pohjois-Suomessa. Voi kauheeta, kun liikutuin niin kovasti, että piti alkaa itkeä tihrustaa.. Ei, kun voin vaan sieluni silmin nähdä tilanteen. Sulhasella polvet tutisee ja morsian astelee isänsä saattelemana miehensä luo :) Tämän "biisin" vois joku soittaa siellä kirkon eessä olevalla pianolla, kun tulen paikalle. http://www.youtube.com/watch?v=cV60S457W2I Lähtöbiisi vois olla sitten vaikka uruilla soitettuna ja prinsessa ruususen juhlamarssi.

    onnenpekkaa... pohjoissuomessako siksi, että siellä asutaan vai?

    Äänestä

  • voi sitä kirjoitti:

    onnenpekkaa... pohjoissuomessako siksi, että siellä asutaan vai?

    Niin, siellä asutaan. Joku käy miinustamassa näitä minun viestejä koko ajan, miksi?

    Äänestä

Kakolassa

Äänestä

Muista sit testata sen mekkos seksikkyys ennen hääyötä sen kavereilla. Suosittelen pohjoisen tapojen mukaista suku ensin ja sitten sulhanen.

Äänestä

Vaikka vuoden päästä kesällä :DDD
Miksi epävarmuutta?

Äänestä
  • No tosiaan pitäis se kosintakin ensin tulla, ennen kuin voi häitä suunnitella. :) Enkä usko kosinnan tapahtuvan niin pian, että ensi kesäksi ehtii häät järjestämään :D

    Äänestä

  • boogiewoogie1 kirjoitti:

    No tosiaan pitäis se kosintakin ensin tulla, ennen kuin voi häitä suunnitella. :) Enkä usko kosinnan tapahtuvan niin pian, että ensi kesäksi ehtii häät järjestämään :D

    Eipä paljon puutu. Tsemppiä suunnitelmiin :)

    Äänestä

  • ajankohdassa kirjoitti:

    Eipä paljon puutu. Tsemppiä suunnitelmiin :)

    :D No ei puutu ei ;D Kiitti vaan, eletään päivä kerrallaan ja katotaan, mihin polut vie ;)

    Äänestä

Sitten vaan nopsaa naimisiin ,niin ehtii ne lapsetkin tehdä?

Äänestä

Onko Perjantaina kosinta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


boogiewoogie1 kirjoitti:

niitä ihania häitä :) Se on semmonen juttu, että sulhanen ei saa nähdä morsiamensa hääpukua ennen virallista päivää ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu