Heippa
Miten pääsisimme torremolinoksesta antequeraan el chorron solaan ja el torcalin luonnonpuistoon julkisilla?
Torremolinos-Antequera
7
378
Vastaukset
- don LUIS
Silloin kun siellä poikkesimme(vuokra-autolla)niin jäi kyllä sellainen kuva,että ,ehkä vielä Antequeraan pääsee julkisilla,mutta siitä eteenpäin on veikkaukseni,ei pääse?Taxi voisi olla yksi ratkaisu?Jos lähdetään Torremolinoksesta,niin uskon,että ensin pitää mennä Malagaan.Sieltä Antqueraan j.n.e.
- don Luis
Antequerasta saattaa päästän.s. turistiretkelle kyseisille paikoille.Googlaamalla Excurcion El Torcal saataa jotain löytyä??
- 0581
Onko helppo millainen liikenne suomeen verrattuna? Jos esim. vuokraisi auton?
- don Luis
Todella helppoa ja vapauttavaa!!!Ei erityismurhetta liikenteen suhteen.
- perote
Renfellä (paikallisjunalla Fuge-Malaga) pääset C1 linjalla Malaga-Centro-Alameda ja tältä samalta asemalta lähtee C2 (paikallisjuna Malaga-Alora).
http://www.youtube.com/watch?v=eOnu_npCiXU
Minun viimeinen tietoni on, että kuninkaan silta on purettu turvallisuus-syistä
sillä liian monta uhria ovat joutuneet poistamaan rotkosta.
Otat asemalta taxin ja ajat Aloran keskustaan ja kysy sieltä linja-autoilta, menettekö, ja onko tie Chorrolle ajokunnossa.
Samoin yhtiöllä on bussilinjoja muihinkiin kyliin ja varmaan myös Antequerraan. - 0581
Okei, kiitos vastauksistanne! Eiköhän me näillä pärjätä, ainakin alkuun matkassa :)
- tinsu4
Olen yrittänyt useita kertoja ostaa Renfen sivuilta lippuja Malagasta Sevillaan 19.4.Kaikki sujuu hienosti maksutapahtumaan asti, sitten tökkää, neuvoo ottamaan yhteyttä pankkiin. Olen yrittänyt sekä Master Cardia että Visa Electronia, molemmat ovat voimassaolevia.
Olisiko jollakin neuvoa mitä tehdä? Haluaisin liput etukäteen, koska Sevillassa on tuolloin Feria de Avril ja junat voivat olla täynnä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun594014KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar932368Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452042- 221793
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261571- 281526
- 151192
- 311138
- 1091094
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791052