varhainen keskenmeno?

n89tietämätön

osaako joku auttaa,mistä tiedän tuliko keskenmeno? voinko tehdä raskaustestin huomena? eli viime menkat ajoissa, nyt eilen alkoi todella runsas vuoto ja mukana jotain hyytymää. tänään töissä vuoto tuli yli tamppoonin. alkoi huimaus,tärinä,taju meinasi lähteä ja tamppoonin pois ottaessa lattialle valahti veret ja vaaleampi lima ja mukana klimppejä. nyt vähäistä vuotoa (en uskalla enää laittaa tamppoonia) ja verenkierto ja olo normaali.

1

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maariannan

      Mikä kiertopäivä eilen oli ja mikä normaali kierto? Voihan se olla varhainen keskenmeno, mutta jos ei kipuja pahemmin ja vuoto loppuu, niin ei tarvitse tehdä mitään tai mennä lääkäriin. Jos taa tulee kipuja, vuotoja ja tulehdusoireita (kuumetta jne) niin kannattaa käydä lääkärissä. Testiä on enää turha tehdä.

      Itselleä tuli kp 33 (normikierto 29 p) haalea plussa testiin. Viimeyönä (kp 38) heräsin hirveään kipuun, tuskan hikeaan ja mahakipuun. Vessassa tuli verta, limaklönttejä jne. Kipu jatkui 2 tuntia särkylääkkeistä huolimatta kovana ja sitten loppui. Nyt enää pientä kipua ja vuotoa. Eli kesken meni vissiin. Mutta seurailen tilannetta ja jatkan elämää normaalisti.

      Lähes 60-80 % raskauksistahan menee kesken, että normaaliahan tämä on. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      113
      5233
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      67
      5034
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      90
      4104
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3600
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3188
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2781
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2287
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      52
      1904
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      39
      1764
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1628
    Aihe