osaako joku auttaa,mistä tiedän tuliko keskenmeno? voinko tehdä raskaustestin huomena? eli viime menkat ajoissa, nyt eilen alkoi todella runsas vuoto ja mukana jotain hyytymää. tänään töissä vuoto tuli yli tamppoonin. alkoi huimaus,tärinä,taju meinasi lähteä ja tamppoonin pois ottaessa lattialle valahti veret ja vaaleampi lima ja mukana klimppejä. nyt vähäistä vuotoa (en uskalla enää laittaa tamppoonia) ja verenkierto ja olo normaali.
varhainen keskenmeno?
1
211
Vastaukset
- Maariannan
Mikä kiertopäivä eilen oli ja mikä normaali kierto? Voihan se olla varhainen keskenmeno, mutta jos ei kipuja pahemmin ja vuoto loppuu, niin ei tarvitse tehdä mitään tai mennä lääkäriin. Jos taa tulee kipuja, vuotoja ja tulehdusoireita (kuumetta jne) niin kannattaa käydä lääkärissä. Testiä on enää turha tehdä.
Itselleä tuli kp 33 (normikierto 29 p) haalea plussa testiin. Viimeyönä (kp 38) heräsin hirveään kipuun, tuskan hikeaan ja mahakipuun. Vessassa tuli verta, limaklönttejä jne. Kipu jatkui 2 tuntia särkylääkkeistä huolimatta kovana ja sitten loppui. Nyt enää pientä kipua ja vuotoa. Eli kesken meni vissiin. Mutta seurailen tilannetta ja jatkan elämää normaalisti.
Lähes 60-80 % raskauksistahan menee kesken, että normaaliahan tämä on. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2772498Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3001344- 1081231
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831221Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581175Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi821120- 441022
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67917Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22870- 33787