Vapaata aluetta etsimässä

talonrakentaja1

Moi, olen yhteiskunnallisesti kyseenalaisessa asemassa oleva virkamies ja talo lähti juuri alta. Joku voisi kysyä olenko alkoholisti? Vastaus on ei, olen kohtuukäyttäjä. Kuitenkin tarkoitus olisi nyt rakentaa luksus mökki laudoista jollekkin syrjäiselle kaupungin alueelle. Taloa olen suunnittelut sen verran että vanerit seiniin saan erään tutun verstaan ylijäämästä ja lattiat ylijäämälautoista. Lämmitys hoidetaan armeijan kamiinalla ja muita asuinmukavuuksia ei tarvita. Kunhan on katto päänpäällä. Nyt kysynkin teiltä asiantuntijoila, että mistä löytyisi hyvillä kulkuyhteyksillä kaupungin tontti, johon saisi tämmöisen mökin rakennettua ilman että poliisi tai muu viranomainen saa tietää. Kehäkolmosen liittyen välialueen pieniä metsikköjä olen harkinnut. Niissä voisi viettää ruhtinaallista leirielämää jänösten ja autojen kauniiden sointujen kanssa.
Osaatteko suositella jotain mukavaa aluetta?

Myöskin etsin mahdollisia suosituksia, että mistä materiaalista tuommoiselle hökkelille kannattaisi katto tehdä. Pelti kun kolisee sateella.

0

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

        Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
        Ikävä
        90
        1757
      2. Ei se mene ohi ajan kanssa

        Näin se vaan on.
        Ikävä
        85
        1242
      3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

        Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
        Ikävä
        110
        1123
      4. Tunnistebiisi

        Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
        Ikävä
        71
        954
      5. Taidat tykätä linnuista paljon

        Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
        Ikävä
        102
        884
      6. Okei nyt mä ymmärrän

        Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
        Ikävä
        56
        828
      7. Miks käyttäydyt noin?

        Välttelet kaikkia kohtaamisia...
        Ikävä
        47
        741
      8. Ei sun tarvi jännittää enää

        en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
        Ikävä
        36
        732
      9. Olen huolissani

        Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
        Ikävä
        47
        681
      10. Minkälainen ääni mulla on mies

        Sinun mielestä?
        Ikävä
        33
        663
      Aihe