Hups, anteeksi kun unohdin sen intohimon...;)!
Tärkeä yhdistävä tekijä sekin on.
On se muuten kumma, miten joskus voikin unohtaa tai olla muka välittämättä siitä tärkeimmästä...
Tärkeä yhdistävä tekijä sekin on.
On se muuten kumma, miten joskus voikin unohtaa tai olla muka välittämättä siitä tärkeimmästä...
Vastaukset 19
Vanhimmat
oot kyllä varsinainen veikko. :)
Hehhheeehheee :) Mää tipuin sohvalta, koska mä niiiiiin omin tän. hehheeeehh
Ja tämä on vastauksena nimimerkille n-->m.
Ylläpito ei suvainnut antaa kyseisen viestin mennä läpi Mikä teitä yhdistää -ketjussa...
selvä. Ilman intohimoa ei voi rakastaa syvästi.
Tuosta olen kyllä eri mieltä!
Jos ajatellaan vaikka noin 100-vuotiasta paria, jotka ovat olleet about 80 vuotta yhdessä... liekö heillä enää juurikaan intohimoa, mutta syvää rakkautta voi hyvinkin olla!
kyllä vain, se on se juttu. Vanhat ruttuiset rakastavaiset on suloisia. On heidän välillä intohimoa, intohimo ei ole aina ssitä yhtä.
Niin minä olen myös monta kertaa miettinyt että mikälainen olisi se hetki kun olisimme hänen kanssaan ihan liki. Miten hän suhtautuisi siihen tilanteeseen? Olen yrittänyt kuvitella tarkasti mutten ole saanut selkoa. Minkälainen olisi se tunne hänen kanssaan?
En tiiä, en kyllä yhtään osaa auttaa. Omalla kohalla...en kykene siihen enää koskaan kun vaan nauran ja nauran.
Olisi hyvin romanttinen.
Hellä, lempeä, intohimoinen. Täynnä villiä halua...
Rakkautta ja toisen kokonaisvaltaista hyväilyä... kaikin tavoin...
Hyväksyntää kaikkineen. Arvostusta, ihailua, koskettelua. Sielujen sympatiaa.
Varmuutta ja täydellistä luottamusta.
Otan osaa, siis samaa mieltä. Tiedän, tuollaista se oli. Ja siksi ei vaan unohdu, äääh.
Ei unohdu, ei...
Oli erittäin hyvää ellei täydellistä...
Siis et ollu varmasti ihan täysin hereillään, kun elämän tärkeimmän asian unohdit. muistkkin että tuo oli viiminen kerta kun unohdit! Ahhhh, kun sen intohmon pyörteissä on kiva kieriskellä ja rutata lakanoita.
intohimo on muutakin kuin panohommia pelkästään. Intohimo saa aikaan myös sotia. Urheilussa aika vissi pointti, ilman inohimoa ei tule tuloksia. Intohimo on moottori..
Olet ihan oikeassa, en ollut täysin enää hereillä.
Heräsin aamulla varhain ja MM-mäkihyppyä katsellessa jo olin vähällä nukahtaa. Suomipojat olivat siis niiiiin surkeita. Mutta tulihan muuan ennätys. Nimittäin huonoin tulos MM-kisojen historiassa tai jotakin sinne päin ainakin...
Auta nyt, miten tän naurun saa loppumaan. Ei multa vaan voi tippua enempää ruuveja.
Naura pois vaan, ei se minua haittaa yhtään. Olen vain iloinen, että jollakin on hauskaakin!
Ja naurun sanotaan pidentävän ikää, heh!
No mut jos se vaikka vanhentaakin ennenkuin pidentää. Mää en kyl yleensä paljoa naura. Tänään hyvä päivä tehä poikkeus. ;)
Ei kai se vanhenna kuitenkaan.
Muut asiat vanhentaa- Aika varmiten!
Mietin itse asiassa vähän aikaa sitten, että voisinko olla parisuhteessa ihmisen kanssa, jota kohtaan ei olisi intohimoa, mutta kaikki käytännön asiat ja toverillinen rakkaus toteutuisi. Täytyy sanoa, että olen tällaistakin asiaa harkinnut. En osaa sanoa tähän vastausta, mutta aika raskaalta se tuntuisi.
Nämä ovat sellaisia juttuja, että ne kuiskutellaan kahden kesken, joten en tässä sano, että mitä ja miten koin. Tärkeitä asioita, mutta niin henkilökohtaisia:)