Kysytäänpä nyt toiste päin, kun täällä on aina kysytty että miten kauris isketään.
Miten kauris iskee? Flirttailee? Millä keinoin kauris lähestyy haluamaansa?
Miten Kauris iskee?
1
520
Vastaukset
- caugirl
Aika vaikea kysymys. Kauris ei taida olla ihan perinteistä iskijätyyppiä, flirttailla sen sijaan osaa. Toisaalta omalla kohdalla se flirtti on toisinaan vain toisten ihmisten huomioimista, mutta ymmärretään usein väärin. Miehissä ja naisissa on varmasti myös eroja..
Jos olen itse kiinnostunut toisesta, viihdyn tämän seurassa, kuuntelen ja kyselen paljon, pidän yllä katsekontaktia ja hymyilen paljon. Ja ainakin itse koen, että se hymy ja katse on erilaiset (lämpimämmät, syvemmät, ehkä vähän kujeilevat) silloin, kun olen toisesta tosissani kiinnostunut. Saatan myös kiusoitella toista lempeästi, koskettaa tavallista enemmän ja kokeilla huumoriani toiseen ihmiseen, nauraa. Tosin välillä tuntuu, että flirttaillessa se kauriin huumori ei ehkä ole ihan parhaimmillaan.. Kun on välillä vähän erikoista, kuivan rapsakkaa.. =)
Monesti tuntuu, että etenkin kaurisnaisten flirttailu tai iskeminen on sellaista, että koitetaan vakuuttaa se toinen ihminen siitä, että nyt kannattais lähestyä. Eli me kauriit isketään melko hienovaraisesti ja ollaan ehkä vähän varovaisia, mutta tavallaan myös määrätietoisia, hyvin kärsivällisiä.
Tuntemani kaurismiehet ovat taas lähestyneet ihastuksiaan pitämällä melkoisesti yhteyttä ja tavallaan hiljaa vaan tuppautuneet seuraan. Kyselevät myös paljon, ovat uteliaita. Ei siis mitään mielettömiä pick-up lineja heiltäkään vaan enemmän semmosta ”hei, mä oon tässä, tykkään susta, ota tai jätä” =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911166- 1491055
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59797Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46759