Miten Kauris iskee?

TaurusM

Kysytäänpä nyt toiste päin, kun täällä on aina kysytty että miten kauris isketään.
Miten kauris iskee? Flirttailee? Millä keinoin kauris lähestyy haluamaansa?

1

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • caugirl

      Aika vaikea kysymys. Kauris ei taida olla ihan perinteistä iskijätyyppiä, flirttailla sen sijaan osaa. Toisaalta omalla kohdalla se flirtti on toisinaan vain toisten ihmisten huomioimista, mutta ymmärretään usein väärin. Miehissä ja naisissa on varmasti myös eroja..

      Jos olen itse kiinnostunut toisesta, viihdyn tämän seurassa, kuuntelen ja kyselen paljon, pidän yllä katsekontaktia ja hymyilen paljon. Ja ainakin itse koen, että se hymy ja katse on erilaiset (lämpimämmät, syvemmät, ehkä vähän kujeilevat) silloin, kun olen toisesta tosissani kiinnostunut. Saatan myös kiusoitella toista lempeästi, koskettaa tavallista enemmän ja kokeilla huumoriani toiseen ihmiseen, nauraa. Tosin välillä tuntuu, että flirttaillessa se kauriin huumori ei ehkä ole ihan parhaimmillaan.. Kun on välillä vähän erikoista, kuivan rapsakkaa.. =)

      Monesti tuntuu, että etenkin kaurisnaisten flirttailu tai iskeminen on sellaista, että koitetaan vakuuttaa se toinen ihminen siitä, että nyt kannattais lähestyä. Eli me kauriit isketään melko hienovaraisesti ja ollaan ehkä vähän varovaisia, mutta tavallaan myös määrätietoisia, hyvin kärsivällisiä.

      Tuntemani kaurismiehet ovat taas lähestyneet ihastuksiaan pitämällä melkoisesti yhteyttä ja tavallaan hiljaa vaan tuppautuneet seuraan. Kyselevät myös paljon, ovat uteliaita. Ei siis mitään mielettömiä pick-up lineja heiltäkään vaan enemmän semmosta ”hei, mä oon tässä, tykkään susta, ota tai jätä” =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      277
      6296
    2. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      52
      6188
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      92
      5804
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      42
      5175
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      52
      4824
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      226
      4168
    7. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3981
    8. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      151
      3676
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      39
      3242
    10. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3163
    Aihe