Kysytäänpä nyt toiste päin, kun täällä on aina kysytty että miten kauris isketään.
Miten kauris iskee? Flirttailee? Millä keinoin kauris lähestyy haluamaansa?
Miten Kauris iskee?
1
640
Vastaukset
- caugirl
Aika vaikea kysymys. Kauris ei taida olla ihan perinteistä iskijätyyppiä, flirttailla sen sijaan osaa. Toisaalta omalla kohdalla se flirtti on toisinaan vain toisten ihmisten huomioimista, mutta ymmärretään usein väärin. Miehissä ja naisissa on varmasti myös eroja..
Jos olen itse kiinnostunut toisesta, viihdyn tämän seurassa, kuuntelen ja kyselen paljon, pidän yllä katsekontaktia ja hymyilen paljon. Ja ainakin itse koen, että se hymy ja katse on erilaiset (lämpimämmät, syvemmät, ehkä vähän kujeilevat) silloin, kun olen toisesta tosissani kiinnostunut. Saatan myös kiusoitella toista lempeästi, koskettaa tavallista enemmän ja kokeilla huumoriani toiseen ihmiseen, nauraa. Tosin välillä tuntuu, että flirttaillessa se kauriin huumori ei ehkä ole ihan parhaimmillaan.. Kun on välillä vähän erikoista, kuivan rapsakkaa.. =)
Monesti tuntuu, että etenkin kaurisnaisten flirttailu tai iskeminen on sellaista, että koitetaan vakuuttaa se toinen ihminen siitä, että nyt kannattais lähestyä. Eli me kauriit isketään melko hienovaraisesti ja ollaan ehkä vähän varovaisia, mutta tavallaan myös määrätietoisia, hyvin kärsivällisiä.
Tuntemani kaurismiehet ovat taas lähestyneet ihastuksiaan pitämällä melkoisesti yhteyttä ja tavallaan hiljaa vaan tuppautuneet seuraan. Kyselevät myös paljon, ovat uteliaita. Ei siis mitään mielettömiä pick-up lineja heiltäkään vaan enemmän semmosta ”hei, mä oon tässä, tykkään susta, ota tai jätä” =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055721Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652562Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2401562- 941343
- 1241087
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8861- 66847
- 64843
- 71762
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17731