Toisten ihmisten arvostelu!

Mitä mieltä te olette ihmisistä jotka arvostelee ihmisiä julkisesti sosiaalisessa mediassa? Minä olen hieman pettynyt kun olen huomannut että tälläistä tapahtuu minusta se on väärin :(
11524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ai somessa vai??niin minäkin olen pettäny

Äänestä
  • Tulihan taas käytyä panemassa kirkonkylän akkoja!!!

    Äänestä

Asiallisesti olisi suotavaa kyetä keskustelemaan,erilaisista mielipteistä koostuu
kokonaisuus, asiallisestikkin voi olla erimieltä olematta vihamies.

Meistä jokainen taaplaa tyylillään,siihenkin pitäisi olla mahdollisuus.
Näille sivuille jos ja kun kirjoittelee ja on jostain asiasta jotain mieltä, hyvin usein
saa arvostelua ja useinkin mennään henkilökohtaisuuksiin,näin ei välttämättä
tarvitsisi olla.

Alkaa tulemaan kommetteja,hakeudu hoitoon, tai loppuivatko rauhoittavat lääkkeesi. Useinkin kun mennään,henkilö kohtaisuuksiin, kanssa
ihmisestä asiat kääntyy pahansuopaisuuteen ja jolla pyritään pönkittämään omaa erinomaisuutta ja tuon kanssa ihmisen huonoutta tai ala-arvoisuutta.

Äänestä
  • Otitko väärän värisen pillerin??

    Äänestä

  • dhyj46 kirjoitti:

    Otitko väärän värisen pillerin??

    Mitä kirjoituksessasi oli asiallista,rohkenen väittää ettei yhtikäs mitään.??

    Jos sattunut syntymälahjana saamaan täysin tyhjä pääkopan, niin eihän silloin voi edes olettaakkaan mitään asiallista voisit kirjoitella

    Äänestä

vai loppuko ne pillerit tyystin kokonaan...:)

Äänestä

mitä enemmän puhutaan kakkendaalia sitä enemmän minä nautin.Olen siis onnistunutJES!Eli olen se joka laittaa isotkin pyörät liikkeelle.
Eipä voi kovin monesta niin sanoa.saispa vielä palkkaakin siitä.

Minusta siis puhutaan kakkendaalia ....

Äänestä

Paaleittain tekstiä linnanmuurin ylittäjälle.

Äänestä

Vaasassa naulasivat paskanpuhujan lattiaan ullakolle ja jättivät sinne. Vartija oli kuullut avunhuudot, saatananpalvojat olivat valinneet uhrinsa yleisesti ärsyttävästä, tunnetusta ihmisestä.

Äänestä
  • Se on kyllä yksinkertaisesti asia sillä tavalla, että ihminen, joka puhuu toisesta ihmisestä pahaa selän takana, on epäluotettava yksilö, jolla ei ole itsellään "puhtaat jauhot pussissa".

    Sillä ei ole merkitystä, tapahtuuko parjaaminen yksityisesti vai julkisesti.

    Äänestä

Kun kirjoittaa yleisestikkin ongelmallisista asioista, joku siltikkin vetää herneet nokkaan:(
Kyllä kuuliallakin on oma vastuu.
Nyt on ollut valloillaan koko Suomessa loukkaantumisen kulttuuri.Mihin tämmönen asenne johtaa????
Suomen oikeuslaitos ruuhkautuu ja oikeasti rikolliset saa levätä sen jälkeen laakereillaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mölyööli.. kirjoitti:

Mitä mieltä te olette ihmisistä jotka arvostelee ihmisiä julkisesti sosiaalisessa mediassa? Minä olen hieman pettynyt kun olen huomannut että tälläistä tapahtuu minusta se on väärin :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu