Halikon kirjasto!

Tehkää nyt jo jotakin noille kirjastossa riehuville ala-koululaisille pojille!! Ravaavat leikkien piilosta ympäri kirjastoa, kurkkivat selän takaa kun istuu koneella ja METELÖIVÄT! HIRVEÄSTI!
Menee ihan maku käydä enää ollenkaan mutta tarve käyttää tietokonetta on vaan joskus ylivoimainen!
Vaikka tästä samasta on ennenkin kirjaston työntekijöille ja kirjastonhoitajallekin sanottu ei mitään ole tapahtunut!
Inhottavaa!
3183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikö niille kakaroille voi itse sanoa, miten asiat ovat? Luulisi nyt mukuloiden tottelevan.

Äänestä

Aja pihalle ne kakarat!

Äänestä

No eipä mitään. Salon kaupunginkirjastossa alkaa lukusalissa pärisemään Säkkijärvenpolkka korjan juuressa ja siihen puhelimeen kailotetaan aivan kaikki mahdolliset asiat ja niin kovalla äänellä, että toisille ei anneta lukurauhaa.

Olen käsittänyt, että kirjasto on monille ihmisille kuin kirkko, johon voi mennä rauhottumaan ja itseään sivistämään vaikka kirjan ääreen, mutta nämä VANHUKSET tekevät siitä lukukokemuksesta lähes sietämättömän. Sen siis ymmärtää, jos lapset hieman leikkii ja riehuu ja niitä voi tarvittaessa mennä hieman komentamaan ja kiltisti kertoa, että kirjasto ei ole oikea paikka leikkimiseen, mutta olisiko jollain pokkaa menemään sanomaan samaa AIKUISELLE ihmiselle, jonka olettaisi jo aikuisikään mennessä opetelleen edes jonkinlaiset käytöstavat?

Valitetaan vaan miten nuoriso tekee sitä ja tätä, vaikka itse käyttäydytään kuin mitkäkin moukat. Hävettävää käytöstä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huhhuh!! kirjoitti:

Tehkää nyt jo jotakin noille kirjastossa riehuville ala-koululaisille pojille!! Ravaavat leikkien piilosta ympäri kirjastoa, kurkkivat selän takaa kun istuu koneella ja METELÖIVÄT! HIRVEÄSTI!
Menee ihan maku käydä enää ollenkaan mutta tarve käyttää tietokonetta on vaan joskus ylivoimainen!
Vaikka tästä samasta on ennenkin kirjaston työntekijöille ja kirjastonhoitajallekin sanottu ei mitään ole tapahtunut!
Inhottavaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu