Onpahan tekstiä, ja hullummaksi homma näyttää vaan menevän tuksukaisilla!!
http://jonivirtanen.blogspot.fi/2013/03/k18-k18-k18-metropolin-haastatteluni.html?spref=fb
Johtaja Joni avautuu!!
28
459
Vastaukset
- rantojennaiset
Huh huh, kait alkoholistit osaltaan ovat tuollaisia. Normaali tavat ovat huvenneet aivosolujen kanssa viinahöyryjen mukana ikilepoon. Tuohan on tosi järkkyä elämää! Kyllä mennään jo niin pohjamudissa, että rantojennaisia noista tulee jo kovaa vauhtia. Siltä ne jo näyttää, mutta kohta on se fyysinen sijaintikin siellä. Eikä voi edes säliä noita, kun kaiken itse aiheuttavat.
Ai kamala sentään! - Sodoma & Gomorra
Linkin sisältö tässä avattuna. Meno Jollashovissa on kuin Sodomassa ja Gomorrassa; nuo tuhoutuivat raamatuntekstin mukaan asukkaiden paheellisuuden takia:
"Herra antoi sataa taivaasta tulta ja tulikiveä Sodoman ja Gomorran päälle.
Hän tuhosi nämä kaupungit ja koko tasangon sekä kaupunkien kaikki asukkaat ja maan kasvitkin. (1. Moos. 19:24–25. Vuoden 1992 suomennos)"
Sodomaa ja Gomorraa käytetään vertauskuvina tuhoutuville tai turmeltuneille paikoille. Virtanen raportoi 1.3.2013 menosta Jollashovin rappiopesässä:
"K18 - K18 - K18 Metropolin haastatteluni sensuroimattomana!
K18: Kovaa peliä Jollaksessa, Tukiaisen ystävä kertoo kihlauksen taustat!
Johanna Tukiaisen ystäväpiiriin kuuluva Joni Virtanen kertoo, että Tuksun ja Juha-kampaajan kihlaus on silkka mainostemppu. Tarkoituksena on saada joku lehti kustantamaan pariskunnalle matkan Miamiin, Virtanen sanoo.
Joni oli risteilyllä Johannan ja muutaman ystävänsä kanssa helmikuun alussa. Mies kuvailee tapahtumia seuraavasti :
* Risteilyn aikana Johanna kertoi tykkäävänsä nuoremmista kundeista, kuten kampaajastaan Juhasta, mutta tämä ei kykene seksiin, koska on täysin homoseksuaali. Parhaillaan Johanna ja Juha yrittävät tehdä juttua "kihlauksestaan", jotta saisivat jostain matkarahat Miamiin. Kyseessä siis täysin feikattu suhde, vaikka Johannalla jotain tunteita Juhaa kohtaa onkin.
Katkeruus Artoa kohtaan kytee Jonin mukaan edelleen.
* Huhtikuussa Johanna haluaa saariselälle tämän uuden "kihlatun" kanssa näyttämään, että hänellä on nuori rakastaja (kuten Artollakin). Johanna kommentoi mm., että "Artoa pitäisi vetää kunnolla turpaan nyrkillä niin, että jäisi musta silmä", mutta Juha on kuulemma liian hintelä siihen hommaan, joten on keksittävä jotain muuta.
Joni kertoo myös viettäneensä aikaa Jollaksessa Tukiaisten kotona 18 vuorokautta, koko tuon ajan alkoholin vaikutuksen alaisena. Johanna oli vaatinut Jonia katsomaan pornoa ja masturboimaan hänen nähtensä jokaisena iltana ja yrittänyt suostutella häntä myös seksiin kihlattunsa Juhan nähden, jolloin sulhanen oli paennut paikalta.
Virtanen joutui myös Julian kynsiin Jollaksen-reissullaan.
- Päästin jossain vaiheessa Juhan Johannan viereen ja menin Julian luokse viereiseen huoneeseen. Hän halusi kanssani seksiä, vaikka olimme aiemmin antaneet ymmärtää, että meillä on Johannan kanssa jotain meneillään.
- Julia oli hyökkäävä ja asetti käteni intiimialueelleen, kunnes kiihotuin tilanteesta ja annoin mennä. Julia vannotti jälkikäteen, ettei Johannalle saisi kertoa asiasta. Jäin miettimään, onko Julia käyttäytynyt näin muidenkin miesten kohdalla? Jakavatko he miehensä? Minusta se oli ahdistavaa ja suunniteltua."- rikollinen !!!!
Huomaa tuosta Arton turpaan veto -jutusta, että Tunkki tosiaan osaa tuon kieroilun ja taitaa olla todella kieroutunut vaarallinen rikollinen ? Väittää tosin itse olevansa uskovainen !
- yök
Nuo siskokset ovat toinen toisensa pahimmat pettäjät ja selkäänpuukottajat. Hyötyvät toisistaan ja käyttävät hyväkseen toistaan. Ei ihme, että meno vaan kietoutuu ja olo pahenee ja päihteidenkäyttö lisääntyy. Tuo kaikki on ihan sairasta.
- ämpäriä hakee
HYi hvetti !!! Vieläkö joku koskee kumpaakaan Tukiaiseen. hyi f ja f ja f !!!!!!
- Lässyn lässyn
Tavallaan inhottaa tuollainen avautuminen.
Viina on kelvannut niin hyvin, että on roikkunut paikalla, vaikka mitä ehdoteltiin.
Nyt ruikuttaa, kun känniset naiset ehdotteli tuhmia. Hyi kauhistus!
Yhdenlaista miamirahastusta tämäkin. - Tod.sairasta
Ennemmin lampaan kanssa kuin tunkioiden. Hyi vitxu
- Vai lampaan
Eläimiin sekoaminen on sairasta. Mene hoitoon.
- jfijf..
Toi Joni on yhtä liero.Etteks nää miten kaksinaamainen samanlainen kuin Johanna ennen niin hehkutti johannan kanssa ja haukkui tuksun ja julian säestyksellä kaikki ihmiset näädiksi nyt onkin kelkka muuttanut suuntaan..Liero jätkä
- juaruakka
No kun se on niin, että samankaltaiset viihtyy toistensa seurassa. Kuka normaalisti elävä "hamraa" pystyisi päivääkään kattomaan tuota menoa? Kuka voi vetää viina putkeen vuorokausia? ? Kun kattelee pultsareita niin pultsareiden kanssahan ne pyörii, ei työssäkäyvien tai yleensä kenenkään muun kanssa. Selkäänpuukottajat puukottaa toisiaan samanlainen vetää puoleensa samanlaista. Se on minusta hyvä, koska jokainen saa sitä mitä tilaa. Kun ei tuohon retkujengiin mene sekaantumaan lainkaan, niin säästyy kaikelta ja pääsee irti noitten Jollashovin kiertävän alkoholilla käyvän demoniretkueen kynsistä.
- Lisää
Silloin hehkutti kun oli vielä väleissä siskosten kanssa ja ennen kuin Johanna ja Julia pettivät Jonin luottamuksen. Hyvä vaan että paljastaa kaikki jutut noista lieroista.
- Nyt oon Kade!!
Onhan se hianoa tollanen GlamooriElämä.
- Rantapallo
näiden kohdalla Lavuaarielämä...
- vipstaaki1
Eipähän Tunkio pysty enää kiristämään noilla "Johtajan" kokemuksilla, kun se kertoi ne itse.
Kauhujen yö Mansessa lähestyy. - Biologin. kellorytmi
Jollashovin 18 vuorokauden perusvuorokausirytmi:
leffa, sauna, vodka, ruska, leffa, punkku, sauna, ruska, totuus ja tehtävä, vodka, handjob, vodka, lisäravinne, ruska, leffa, thaitabu, punkku, hanipöö, sauna, vodka, thaitabu, totuus vai tehtävä, pano, punkku, antabus, punkku, vodka, lisäravinne, muksinta, antabus, vodka, punkku, punkku, ruska, ruska, ambulanssi, tiputus. - Näätäraati
Riemukas keväämme jatkuu... Tukiaisten uusia rimanalituksia vieläkin alempaa! :)
- mikä mulle tuli?
Nyt alkoi suupieliä nykimään....hevosenkengälle.
- kertokaa??
Minkäs alan Johtajia tämä Virtanen on?
- laihvi
satunnainen pikakyntömies Tukiaisten puutarhassa
- kyselen vaan
Jos joku J.Virtanen kertoo näitä juttuja, uppoaa näätiin täysin, ei epäilyksen häivää näy. Missä nyt ne totuuden perässä ilakoivat näädät lymyävät ? Ja kuinka pisti silmiin tuo että olin 18 pv yhtäpäätä kännissä, Tuksuko kaatoi viinaa kurkusta alas vai, vai oliko ihan J.Virtasen oma käsi joka sitä kaatoi sinne omaan suuhun?
- Niljakas nilkki
kyselen vaan kirjoitti:
Jos joku J.Virtanen kertoo näitä juttuja, uppoaa näätiin täysin, ei epäilyksen häivää näy. Missä nyt ne totuuden perässä ilakoivat näädät lymyävät ? Ja kuinka pisti silmiin tuo että olin 18 pv yhtäpäätä kännissä, Tuksuko kaatoi viinaa kurkusta alas vai, vai oliko ihan J.Virtasen oma käsi joka sitä kaatoi sinne omaan suuhun?
Virtanen oli lojaali niin kauan kuin ilmaista viinaa riitti.
Nyt sitä yritetään tienata kohupaljastuksilla, jotka kuitenkin samalla antavat kertojasta itsestään varsin iljettävän vaikutelman.
- Siwis
Kuvitteliko tämä runkkaaja saavansa myötätuntoa ja jaksuhaleja tämän avautumisensa ansiosta?
Normibilemeininkiä ja jätkä ei kestänyt kuin 18 vrk, täysi amatööri.
Tuksu on varmaan ollut vain kohtelias emäntä tietäessään tyypin tyylin ja tarjonnut mahdollisuutta vehkeensä esittelyyn ja mies vaan vikisee kuin joku impi.- Jossun turinaa
Vaikka tuo johtaja olis kuinka paska tyyppi tahansa, niin Tukiaisen läski emakkosika on tuhat kertaa pahempi! Maailma ei kanna yhtä mätää mätisäkkiä päällään!
- Ole vaiti
Jossun turinaa kirjoitti:
Vaikka tuo johtaja olis kuinka paska tyyppi tahansa, niin Tukiaisen läski emakkosika on tuhat kertaa pahempi! Maailma ei kanna yhtä mätää mätisäkkiä päällään!
Olet vaan vihasi sokaisema ja tahdot piehtaroida Johannavihassasi.
Sinulle tuottaa tyydytystä Johannan mustamaalaaminen, mutta todellisuudessa Virtasen ja Johannan luonteen ero taitaa olla häviävän pieni.
Johanna on vaan toisteiseksi pelannut peliään paremmin. Virtanen on roikkunut siivellä, kun ei ole vielä kyennyt omaan lentoon. - Jossun turinaa
Ole vaiti kirjoitti:
Olet vaan vihasi sokaisema ja tahdot piehtaroida Johannavihassasi.
Sinulle tuottaa tyydytystä Johannan mustamaalaaminen, mutta todellisuudessa Virtasen ja Johannan luonteen ero taitaa olla häviävän pieni.
Johanna on vaan toisteiseksi pelannut peliään paremmin. Virtanen on roikkunut siivellä, kun ei ole vielä kyennyt omaan lentoon."Ole vaiti"?
Käsketkö sinä käskin sian opetuslapsi minua olemaan vaiti?
- Lisää raporttia..
Seuraavaksi odotamme Immoskan raporttia glamourin ytimestä ajalla lokakuu 2012 - maaliskuu 2013.
- Ounou--
LAINAUS: Hymyn näätäosastolta...
Joni Virtanen2. maaliskuuta 2013 0.57
Joopajoo. Kuka tässsä valehtelee? No en viitsi edes lähteä tähän keskusteluun.
Anonyymi2. maaliskuuta 2013 1.13
"Et lähde keskusteluun?"
Sinähän sen aloitit.
Nii kauan kuin meistä oli "urallesi, arvon johtaja" hyötyä niin pysyit mukana. Olet halveksittava henkilö ja miksi piti laittaa tuollainen päivitys kun muutenkin on meillä vaikeaa.
Ihminen se olen minäkin, sisareni ja perheeni ei sitte sattunut tulemaan kun laitat noita tekstejä.
Olisit odottanut edes vähän aikaa mutta iskit suoraan valtimoon pahimmalla hetkellä.
Dorka.
En voi kuvitella että pidin sinua hyvänä ihmisenä.
Soita tai meilaa ehkä vastaan.
t: JT
Anonyymi2. maaliskuuta 2013 1.16
Koska puhutaan valehtelusta niin puhutaan sitten kunnolla.
Karma is a bitch.
t: JT
Joni Virtanen2. maaliskuuta 2013 5.22
Mä olen niin kauan kiltti kun minulle ollaan ja enkä ole valehdellut vaan ollut, ehkä liiankin rehellisesti.
En toivo Julialle tod mitään kuolemaa tai pahaa fyysisellatasolla, mutta odotin esim anteeksi pyyntöä tai jotain katumusta teidän käytöksestä/teoista. Kiitos vaan itsellesi kaikesta! Argh.Älä leimaa minusta pahaa ihmistä. En nyt tiedä oletko edes oikeasti "JT" mutta jokatapauksessa jos olet niin mietippä asioita uusiksi.
Joni Virtanen2. maaliskuuta 2013 5.25
Eikä tässä ole mitään uraa tällähetkellä edes, enkä ole mitenkään hyötynyt teistä. Sori vaan.
Vastaa
Joni Virtanen2. maaliskuuta 2013 0.58
18PÄIVÄN HELVETTI!!!
Vastaa
Vastaukset
Anonyymi2. maaliskuuta 2013 1.26
Kai sä pärjäät kun vedät cocakolaa edelleen että pysyt vauhdissa.
Sä luulet ettei kukaan tiedä sitä eli siinä sulle paljastusta ja todisteikakin löytyy.
Erittäin hyvää jatkoa edelleen medianarkki eikä pelkästään media.
t: JT
Joni Virtanen2. maaliskuuta 2013 5.29
No hohhoijjaa...Tuo esille todisteesi sitten...:) voisin mennä vaikka huumetesteihin, mutta en todellakaan käytä! En lähde nyt kommentoimaan enempää kun en ole varma, oletko tosiaan "JT" vai et...laita mulle privana viestiä jos [email protected]
Ja jos olet niin et ole ketään nimittelemään medianarkiksi tai millään muullakaantavalla....:) - Julli ja Tunkki
Mielnkiintoista keskustelua,"tunkki syyttää johtajaa "colan vetämisestä.
Sekakäyttäjä syyttää toista "romppeen vedosta. Mistä todellisella "persaukisella harhaan johtajalla riitää rahaa "colaan...
Julli ja pappa muraatti jä jo lääkerikoksesta kiinni, jollashovissa pyöritetään melkosta pillerirulettia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974339Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293243No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10979
- 152976
- 6904
- 20864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12852- 26805