Huomasin eilen, että Halikon Prisman parkkialueelta on ajettu lumia oikein urakalla Salitunojan penkereille. Onko se laillista? Voisivatko muutkin tuoda lumiaan sinne kasojen jatkoksi? Jostain olen lukenut, ettei lumia saa kipata suoraan vesistöjen lähelle. Sen vuoksi Ollikkalaankaan ei enää lumia saa ajaa.
SSO:n arvoissa ympäristö (mm. Halikonlahti ja Itämeri) näyttäisi olevan tämän perusteella yhden tekevää.
SSO:n lumenkaatopaikka
6
280
Vastaukset
Enemmänhän sulamisvedet puhdistuvat kun ne tuolta virtaavat mereen kuin että ne ajettaisiin sinne lumenkaatopaikalle joka on aivan Salonjoen päässä. Osa ko. alueen reunoista rajoittuu suoraan joki- tai meriveteen.
Miksi ihmeessä ei lumenkaatopaikkaa voisi laittaa esim. entisille sokeritehtaan altaille ja tehdä nykyisestä virkistysalue. Sähkölinja vielä maakaapeliksi (syy: joutsenten ym. lintujen johtoihin lentämiset). Alue olisi hyvä esim. ulkoilmakonsertteihin yms. kunhan se olisi hyvin hoidettu.- terveissii vaan Ar..
SSO rahtaa sinne samalla vanhat mummot ja vaarit joilla ei ole BOONUSKORTTIA ja myöskin työmarkkinatuella elävät työttömät, eihän 500:lla eurolla paljon böönyksii kerätä, varsinkin kun hinnat ovat suomen kalleimpia.
- 18+7
Taas herkuteltiin Turussa Prismojen tarjouksilla:broilerin rintaleike 4e/kilo,400
gr kääretorttu eurolla jne - risma
Kaikki Prismat tulee kiertää kaukaa........
- Anonyymi
Onko aloittaja sulattanut jo asiaa 9 vuoden jälkeen, että Prisman parkkipaikka pidetään lumesta vapaana?
- Anonyymi
Onko Arto Arvonen rikollisen lumenkaatopaikan takana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen224051Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2233734Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä992681SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot302664Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman212619"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita382365Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132346Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss92339Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642296Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801