Huomasin eilen, että Halikon Prisman parkkialueelta on ajettu lumia oikein urakalla Salitunojan penkereille. Onko se laillista? Voisivatko muutkin tuoda lumiaan sinne kasojen jatkoksi? Jostain olen lukenut, ettei lumia saa kipata suoraan vesistöjen lähelle. Sen vuoksi Ollikkalaankaan ei enää lumia saa ajaa.
SSO:n arvoissa ympäristö (mm. Halikonlahti ja Itämeri) näyttäisi olevan tämän perusteella yhden tekevää.
SSO:n lumenkaatopaikka
6
315
Vastaukset
Enemmänhän sulamisvedet puhdistuvat kun ne tuolta virtaavat mereen kuin että ne ajettaisiin sinne lumenkaatopaikalle joka on aivan Salonjoen päässä. Osa ko. alueen reunoista rajoittuu suoraan joki- tai meriveteen.
Miksi ihmeessä ei lumenkaatopaikkaa voisi laittaa esim. entisille sokeritehtaan altaille ja tehdä nykyisestä virkistysalue. Sähkölinja vielä maakaapeliksi (syy: joutsenten ym. lintujen johtoihin lentämiset). Alue olisi hyvä esim. ulkoilmakonsertteihin yms. kunhan se olisi hyvin hoidettu.- terveissii vaan Ar..
SSO rahtaa sinne samalla vanhat mummot ja vaarit joilla ei ole BOONUSKORTTIA ja myöskin työmarkkinatuella elävät työttömät, eihän 500:lla eurolla paljon böönyksii kerätä, varsinkin kun hinnat ovat suomen kalleimpia.
- 18+7
Taas herkuteltiin Turussa Prismojen tarjouksilla:broilerin rintaleike 4e/kilo,400
gr kääretorttu eurolla jne - risma
Kaikki Prismat tulee kiertää kaukaa........
- Anonyymi
Onko aloittaja sulattanut jo asiaa 9 vuoden jälkeen, että Prisman parkkipaikka pidetään lumesta vapaana?
- Anonyymi
Onko Arto Arvonen rikollisen lumenkaatopaikan takana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt344224Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.472211Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471375- 851210
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381158Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251126Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501071Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161945Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os175879- 57865