Onko muilla kokemuksia Grand Holidays -vedätyksestä, johon sorruimme viime joulukuussa Teneriffalla? Meille lupailtiin vaikka mitä hienoa, kun vain kirjautuisimme Internal International -matkatoimiston asiakkaaksi. Tyhmyyttäni (ja kiireessä) allekirjoitin sopimuksen ja maksoin luottokortilla 1000 € etumaksua. Tässä vaiheessa meille luvattiin lomaviikko Flamingo-hotellissa ja toinen lomaviikko missä tahansa Grand Holidays -loistohotellissa. Sen jälkeen on ollut kovin hankalaan, kun olemme yrittäneet saada rahoillemme vastinetta.
Kuulisin mielelläni kokemuksistanne Grand Holidays -yrityksen kanssa.
Erkki
Grand Holidays -vedätys
3
385
Vastaukset 3
- 19+5
Lyhyt kommentti: Koskaan eikä missään turistikohteissa pidä mennä näihin lomaosakekauppiaiden retkuun!! Mitä enemmän ja mitä parempaa lupaavat, sitä pahemmin huijaavat. Säälittävää on kun ko.tahot saavat huojattua nuorisoa turisteja kalastelemaan....auringolla ja ilmaisella majoituksella kun on imeellinen mahti nuorison silmissä.
- Jäsenedustajat
Hei Erkki! Tehän ette voi Intervalin eduista hyötyä, koska ette ole suorittaneet jäsensopimuksesta maksua. Joten ette myöskään voi olla jäseniä. Etumaksunne 1000e sisältää 2viikkoa 4 hengelle vähintään 4 tähden resortissa. Mielestäni se on kyllä vastinetta takuumaksulle. Oikein hyvää kevään jatkoa teille kuitenkin. Ps. Yrityksemme tuskin olisi maailmanlaajuisen Intervallin yhteistyökumppani mikäli kyseessä olisi vedätys.
- elnagh10
Hei ! Liityimme tänävuonna ja kaikki pelaa todella hyvin, otimme täysin ensin
selvää kaikesta mihin ryhtyisimme ja esitimme lukuisia kysymyksiä ja esittelijältä
vaadimme allekirjoituksen aina esittämäämme kysymyksen vastaukseen. Kyllä
sieltä kaikki lomaviikot saa ja kaikki pelaa todella hyvin. Kyllä sinne voi lähettää
sähköpostia ja minä ainakin olen saanut vastauksen aina esittämääni kysymykseen.Täytyy ensin käyttää se ekaviikko ja maksaa kaikki maksut
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133721Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196656Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45617Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars95586- 56570
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520- 41519
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505