Grand Holidays -vedätys

Erkki

Onko muilla kokemuksia Grand Holidays -vedätyksestä, johon sorruimme viime joulukuussa Teneriffalla? Meille lupailtiin vaikka mitä hienoa, kun vain kirjautuisimme Internal International -matkatoimiston asiakkaaksi. Tyhmyyttäni (ja kiireessä) allekirjoitin sopimuksen ja maksoin luottokortilla 1000 € etumaksua. Tässä vaiheessa meille luvattiin lomaviikko Flamingo-hotellissa ja toinen lomaviikko missä tahansa Grand Holidays -loistohotellissa. Sen jälkeen on ollut kovin hankalaan, kun olemme yrittäneet saada rahoillemme vastinetta.
Kuulisin mielelläni kokemuksistanne Grand Holidays -yrityksen kanssa.
Erkki

3

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19+5

      Lyhyt kommentti: Koskaan eikä missään turistikohteissa pidä mennä näihin lomaosakekauppiaiden retkuun!! Mitä enemmän ja mitä parempaa lupaavat, sitä pahemmin huijaavat. Säälittävää on kun ko.tahot saavat huojattua nuorisoa turisteja kalastelemaan....auringolla ja ilmaisella majoituksella kun on imeellinen mahti nuorison silmissä.

    • Jäsenedustajat

      Hei Erkki! Tehän ette voi Intervalin eduista hyötyä, koska ette ole suorittaneet jäsensopimuksesta maksua. Joten ette myöskään voi olla jäseniä. Etumaksunne 1000e sisältää 2viikkoa 4 hengelle vähintään 4 tähden resortissa. Mielestäni se on kyllä vastinetta takuumaksulle. Oikein hyvää kevään jatkoa teille kuitenkin. Ps. Yrityksemme tuskin olisi maailmanlaajuisen Intervallin yhteistyökumppani mikäli kyseessä olisi vedätys.

    • elnagh10

      Hei ! Liityimme tänävuonna ja kaikki pelaa todella hyvin, otimme täysin ensin
      selvää kaikesta mihin ryhtyisimme ja esitimme lukuisia kysymyksiä ja esittelijältä
      vaadimme allekirjoituksen aina esittämäämme kysymyksen vastaukseen. Kyllä
      sieltä kaikki lomaviikot saa ja kaikki pelaa todella hyvin. Kyllä sinne voi lähettää
      sähköpostia ja minä ainakin olen saanut vastauksen aina esittämääni kysymykseen.Täytyy ensin käyttää se ekaviikko ja maksaa kaikki maksut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      676
      2552
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      31
      1276
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1168
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      12
      1105
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      955
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      104
      925
    7. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      39
      877
    8. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      101
      873
    9. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      769
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      751
    Aihe