AvaElle

Pikkulintu

Jos ehdit ja jaksat niin katsoisitko minulle ystävyyssuhteisiin? Paljon on ollut pettymyksiä ja ystävyyssuhteet eivät oikein kestä, vieläkö kuitenkin tulee uusia tuttavuuksia, vaikka vähän pysyvämpiäkin?

Sitten vielä yksi mies..kalju silmälasipäinen vanhempi mies..en ole häneen enää pitänyt yhteyttä koska ahdisti niin kovin että oli pakko se suhde lopettaa..mietin kuitenkin joskus että miten hän pärjää, pitäisikö kysyä miten menee? Vai onko parempi että annan olla? Tämä minua vaivaa tällä hetkellä.

Kiitos jos katsot! Ja jaksamisia sinulle!

2

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ava-Elle

      Mies josta puhut, voi hyvin. Hän miettii sinua paljon ja miksi et pidä yhteyttä, syyttää itseään. Ota häneen yhteyttä, hän ilahtuu toisaalta siitä, mutta kaikki asiat eivät mene, kuten toivot. Kannattaa ottaa yhteyttä kuitenkin. Kerro hänelle, että haluat vain kysellä miten hänellä menee, älä anna toivoa että suhteesta voisi tulla vielä mitään. Häntä en näe rinnallasi, yhteydenpidot jäävät lyhyeksi.

      Ystävyyssuhteet joista puhut ovat monimutkaisia. Yksi heistä on luotettava ystävä, jonka kanssa välinne lämpenevät. Näen vahvan luottamuksen. Myös uusia tuttavuuksia, joista eräs naispuolinen on ystävä ja läheinen tulevassa.

    • Pikkulintu

      Kiitos!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      6970
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      91
      5145
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      112
      3396
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3292
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      33
      2449
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1776
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1431
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1372
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1286
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1044
    Aihe