mummin vaikerrus

yksPäivitys

Minulla ja miehelläni, ei ole yhteisiä lapsia. Ollaan 50 molemmat..On vain, minun ja sinun lapset. Pojanpoikani oli luonamme ja menimme kahvilaan, jossa leikkipaikka myös. Poika tykkäsi kovasti olla siellä, vaikka onkin hieman kovaääninen 3-vuotias.
Mutta, oli siellä muitakin kovaäänisiä....Mieheni vain komensi poikaa koko ajan, että ole hiljaa...No, mielestäni lasten leikkipaikkaan; vaikkakin on kahvilassa, kuuluu ääni.

Aikaa kului, ja tuli lähdön aika. Poika ei olsi halunnut lähteä, ja munkkikin, mikä oli pojalle ostettu, hävisi mieheni äärettömään makeannälkään. Ilmeisesti poika suuttui myös tästä, kun ei munkkiaan saanut?

Autolle mennessämme pienimies itki koko ajan vaikka häntä yritin lohduttaa; (johon mieheni: että lakkaa ulisemasta)...No, kovasta huutamisesta poika pelästyi enemmän ja itki vielä enemmän. En tiennyt muuta, kuin poistua poppoon kanssa niin pian kuin mahdollista paikalta.... Mies otti pojan syliinsä, ja huuto oli taattu.
Mies huusi ja sätti kuin aikuiselle.Sama peli autossa. Sanoin miehelle,että rauhoittuu, mutta, se oli kuin bensaa tuleen olisi heittänyt. Mies huusi kuin hullu, ja pienimies itki niin lohduttomasti...mummi.mummi....

Mies ilkkui, ettei tässä mitään mummeja tarvita..¤%#/&¤, siinä vaiheessa minunkin sisäinen raivoni repesi, ettei tarvii pientä lasta, vaikka kiukuttelikin, ruveta aikuisen äijän ruveta kiusaamaan. Siltä tuntui, että mies tahallaan teki sen?, taitaa olla aika narsisti? Monta kertaa minulle sanonut, että miksen puhu hänelle samanlailla kuin pienille lapsille puhutaan???EI JUMAL:::STE!! Onko edes terve, tuli mieleen, vaiko?

No, kotiin päästiin ja poika sylissäni rauhoittui...Mutta, edellämainittu kohtaus jätti suuren arven sydämeeni, sillä mies raapaisi sydäntäni sillä tavalla, etten tiedä arpeutuuko haava koskaan?

3

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Narsisteja enempikin

      Toivottavasti poikasi ei tuo enää koskaan poikaansa teille hoitoon. Tuliko pieneen mieleesi, millaiset "arvet" lapsi sai?

      "Mutta, edellämainittu kohtaus jätti suuren arven sydämeeni, sillä mies raapaisi sydäntäni sillä tavalla, etten tiedä arpeutuuko haava koskaan?"

    • mummin vaikerrus ede

      Olen lapsena saanut samanlaista kohtelua, että siten TIEDÄN TODELLA, minkälaiset arvet pieni sai. Siksi tänne avauduinkin!!!! Luottamus mieheen mennyt varmaan iäksi ajaksi! Miten uskallan pitää muita lapsenlapsiani täällä kotona enää, jospa ne kitisevät ja itkevät, kuten lapsilla nyt vaan yleensä on tapana. Mies kun ei siedä mitään ylimääräistä.

      Tämä pieni poika ei todellakaan vaivaa enää kauan, sillä heillä maastamuutto edessä...Ja, miestä en matkalle kyläilemään sinnen edes huoli. Taitaa kuiteskin lähtölasku meidän suhteestamme alkanut, kun noin käyttäytyy. Vaikkakin tiedän, että hänen isänsä ON SAMANLAINEN, eli perinteet jatkuvat. Mies ei omia lapsiaan aikoinaan ole edes vienyt vanhemmilleen hoitoon, juuri isänsä takia.Ja nyt on paskiainen itse samanlainen...Kieroon kasvanut!

      • Antti.

        Valitettavasti näitä ihmisiä näyttää olevan yhä vain enemmän, joilla elämän realiteetit ovat hukassa.
        Ei oteta oppia, eikä opetella ihmissuhdetaitoja, vaan mennään rymistellään kuin härkä, ei katsella taakse, millaista jälkeä tuli.
        Yritä saada se köriläs kanssasi avioliittoneuvojalle, kriisitepiaan kanssasi, jos haluat hänen kanssaan vielä jatkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      179
      9703
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      126
      4191
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      113
      3959
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      424
      3706
    5. 60
      3477
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      46
      2764
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      18
      2142
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      1979
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1571
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      10
      1391
    Aihe