Mulla on satuttavan kova ikävä.
Rehellisyys maan perii
Tunnustan1
9277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ikävässä on rakkauden siemen, rauhoitu.
muista käydä happihyppelyllä, vaikka vähän pidemmällä, jeesii rauhoittumisen kanssa valtavasti. Jos on jotain rauhallista seutua missä voi olla niin suosittelen
Niin. Mua sattuu ikävä, mua sattuu tää rakkaus, mua sattuu rakastamattomuus, mua sattuu totuus, mua sattuu valehtelu. Muhun vaan sattuu.
joku harraste jota voisit tehdä. Siitä saisit jotain mikä ei valehtele. Ainakin kirjoittelet meille viestejäsi. Kiitos niistä.
Harrastukset auttaa hetkeksi. Niitä on ja lisää keksitään koko ajan.Täällä kuvittelee pystyvänsä purkamaan mieltä, mutta rakastuneen mieli menee täällä vain enemmän sekaisin.
Rehellisyydellä saa vain kakkaa niskaansa ja petturit perään...ikävä kyllä.
Niinhän se taitaa olla nykypäivänä mutta tekee vain vaikeeta olla kun en pysty valehtelemaan vaikka kuinka yrittäisin tulee vaan niin huono omatunto jos on valehdellut,en pysty siihen ja olen huono valehtelemaan. En tiedä mikä minussa on vikana.
Ne vaan sisällä kamppailee, siinäkös touhussa vasta sydän pamppailee!
muuten mitä siitä mahtaa syntyä,jos kaksi ihmistä kommunikoi, jotka kumpikaan ei osaa valehdella? Voiko siitä syntyä muuta kuin hyvää?En tiedä, mietin vaan.