Uutisessa kerrottiin, että hyppyristä hypännyt ja päänsä pahoin loukannutut n 20v mies on lähdetty viemään ambulanssilla Tampereelle! Mitä ihmettä ne siellä Jämsässä sekoilee? Jyväskylä ois ollu puolet lähempänä!
Tapaturma Himoksessa
4
285
Vastaukset
- dsmoo
vaarallinen street tuolla himoksella, väärin suunniteltu koska pääsee laskeen liian lujaa ihan vahingossa
- mamma61
Lehtitietojen mukaan ko mäkeen ei kuitenkaan voi mennä vahingossa, ja on laskettelijan vastuulla mennä sellaiseen rinteeseen, johon omat taidot riittävät. Niin ei kai tässä tapauksessa ollut, ja kypäräkin oli jäänyt matkasta.
- Niin siks
Ensinnäkin vamman laatu vaati keskussairaala tasoista hoitoa ja Tampere oli tällöin kaikista lähimpänä. Toisekseen Jämsä on eronnut Keski-Suomen sairaanhoitopiiristä ja liittynyt Pirkanmaan sairaanhoitopiiriin tämän vuoksi kaikki jatkohoitoa vaativat tapaukset viedään Tampereelle. Siksi.
- hewad
laskettelukeskus vastaa siittä että siellä ei ole vaaranpaikkoja, siksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852197- 431770
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!711532- 761306
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261184- 481173
- 771171
- 591071
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai38994- 37943