Ketä puukotettiin?

Ketä se oli kun puukotettiin eilen illalla loimaalla? :(
253183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Humppilalaista

Lassi tietää mutta ei kerro, kun on niin gutaa

Äänestä

Katso Iltalehden netistä, siellä näkyy.

Äänestä
  • Jaa... Onko julkastu nimi oikein kuvan kera?? En kyl löytänyt...

    Äänestä

  • LuetunYmmärtäminen kirjoitti:

    Jaa... Onko julkastu nimi oikein kuvan kera?? En kyl löytänyt...

    vaiheessa vielä tiedetä nimeä. Ainoastaan, että on noin 40 v. humppilalainen uhri. Poliisi tiedottaa asiasta huomenna. Todella järkyttävä tapaus. Tuskin kellään on parempaa tietoa. Koska, jos olisin lähipiiristä, niin en tosiaankaan ensimmäiseksi kirjoittaisi asiasta tänne. Aatteleppa ite.

    Äänestä

  • Ei tässä kirjoitti:

    vaiheessa vielä tiedetä nimeä. Ainoastaan, että on noin 40 v. humppilalainen uhri. Poliisi tiedottaa asiasta huomenna. Todella järkyttävä tapaus. Tuskin kellään on parempaa tietoa. Koska, jos olisin lähipiiristä, niin en tosiaankaan ensimmäiseksi kirjoittaisi asiasta tänne. Aatteleppa ite.

    Ehkäpä kysyjä aatteli että joku ketä tietää asiasta voisi kertoa! Ei varmaan lähipiiriä! Aattelepa sitä! Ja juu humppilalalnen oli viimiset vuodet mutta puhdas jalkanen loimaalainen oli ja loimaalta kotoisin.

    Äänestä

  • :( :( :( kirjoitti:

    Ehkäpä kysyjä aatteli että joku ketä tietää asiasta voisi kertoa! Ei varmaan lähipiiriä! Aattelepa sitä! Ja juu humppilalalnen oli viimiset vuodet mutta puhdas jalkanen loimaalainen oli ja loimaalta kotoisin.

    Miten niin?

    Äänestä

Luultavasti tässäkin loimaalainen lahtari-isäntä jakoi kenttäoikeutta punikkitorpparille.

Äänestä
  • menikö sulta joku ohi vai etkö ole lukutaitoinen??? Vaasalainen mies!!

    Äänestä


Loimaalla, kun on liikkeellä iltayöaikaan, pitää pukeutuminen olla kunnossa.

Ensin verkkopaita alusasuksi. Sitten luotiliivit. Sitten valkoinen kauluspaita, joka mahtuu luotiliivien päälle. Sitten riittävän isot nahkaliivit. Sitten iso ulkoilupusakka.

Tällaisella varustuksella voi olla ravintolan edessä yölläkin, kunhan puukkojunkkari lyö puukon rintaan eikä kaulaan, joka ei vieläkään ole suojassa!

Äänestä

Ehkä voi sanoa että Loimaalla ei oppi mene perille helpolla. Ja että Logiikka ja Loimaa, niillä on melko vähän tekoa keskenään... Aikoinaan taisi jonkun porukan harrastukset loppua kun eivät osanneet olla arvostelematta toisten valintoja...

Äänestä

Kannattaa soittaa suuta jollekin mopo jengiläiselle.

Äänestä

Onks se sulle niin vitun tärkee tämä tieto?

Äänestä

Eikö nämä ole mopojengiin pääsyn kokeita "tappaa vaan joku" ja olet ehdokasjäsen 50 vuotiaisen läskimiesten kaljakerhoon pörräämään HD:llä.
Tämäkin mulkero saa 5 vuotta ja on vapaa jo parin vuoden päästä suuri jengisankari.

Äänestä

>Ellei kuole sitä ennen?

Äänestä

Asiahan ei sinäänsä sinulle kuulu. ::)

Äänestä

Miksi valkoinen mies alentuu mongoloidiksi ?
Hävettää olla valkoinen !
Mp jengi ilman mp-tä ?
Noo, kyllä ne isotpojat vielä näyttää mistä kana kusee.

Äänestä

hah, on kyl tosi mongoloideja noi pellet

Äänestä
  • Tähän asti kun on kuviteltu ja naureskeltu, että kuka tahansa voi riisua liivit noilta pelleiltä, nyt sitten kävi näin surullisesti.

    Äänestä

  • nolostus kirjoitti:

    Tähän asti kun on kuviteltu ja naureskeltu, että kuka tahansa voi riisua liivit noilta pelleiltä, nyt sitten kävi näin surullisesti.

    Mukkelsin pihassa kesällä 2007 tai 06 joku melliläläisäijä näytti parille liiviläskille hieman otteita. Mopoliiviläskit soitti kahvia juovalle äijälle pihassa suutaan. Toinen vielä sylkäisi sen pöydälle. Meni sekunti, kun äijä oli sylkijän liiveissä ja ne repesivät, kun teddynallekarhun täytteet.
    Äijä paiski pariin kertaan sylkijää naamalle ja toinen sai sen ottelun kestäneen 10 sekunnin aikana 3-4 nyrkillistä.
    En muista mikä Aku Ankan kuva yli viiskymppisillä mopoläskeillä oli liivissä, mutta niitä nahkanpaloja se itkien keräili mukaansa ja kaasutti pelokkaana Turkuun päin. Perskärpäsensä sen minkä silmistään näki ryntäsi mukaan.

    Äänestä

murhainfossa mainittiin että olis molgols äijä saanut turpiin ja kunnolla liivitkin lähti päältä jolloin pakeni ravintolan sisälle ja olisi sielä saanut puukon joltain kun ei reppana muuten pärjännyt

Äänestä

juu kysyntä kohtasi tarjonnan.

Äänestä

Korjattakoon, ettei "kaikenlaista tapahtuu" kirjoittajan teksti pidä paikkansa! Nyt kannattaa alkaa kirjoitella varovaisemmin. Vaikka olis minkälainen, täällä olevat kirjoitukset alkavat olla kunnianloukkauksen puolella ja tiedän, että vastaamaan joudutte, mikäli tämä nainen näkee nämä kirjoitukset!!

Äänestä
  • puukottiko se ämmä kuitenkin? ny pelottaa!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


??????? kirjoitti:

Ketä se oli kun puukotettiin eilen illalla loimaalla? :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu