Tyhmä kysymys DVD:stä?

Voisko joku ystävällinen kertoa, et mitä mun pitää tehdä kun haluaisin katsella kannettavalla DVD:tä ja se ei lähde lukemaan levyä. Käyttiksenä on XP ja ihan peruskokoonpano. Onko joku ohjelma, joka tukee suoraan DVD:n formaattia? Pystyykö millään konstilla esim. windowsin omalla media playerilla katselemaan DVD:tä?
2299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

DVD-asema kannettavassa ja joku ohjelma, mikä osaa sen dvd:n näyttää.

En nyt muista, että osaako media player soittaa noi dvd-leffatkin.

Kokeiles mennä resurssienhallinnasta dvd-aseman päälle. Valitse se oikealla napilla ja valitse Play.

Äänestä
  • ettei mediapelle osaa lukea. sulla tarttee olla windvd tai power-dvd ohjelma koneessa. Saattaa niitä muitakin löytyä mutta nää kuitenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mira kirjoitti:

Voisko joku ystävällinen kertoa, et mitä mun pitää tehdä kun haluaisin katsella kannettavalla DVD:tä ja se ei lähde lukemaan levyä. Käyttiksenä on XP ja ihan peruskokoonpano. Onko joku ohjelma, joka tukee suoraan DVD:n formaattia? Pystyykö millään konstilla esim. windowsin omalla media playerilla katselemaan DVD:tä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu