Missä???
Suomessa lipstick lesboja ?
nenna
10425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Stokkan meikkiosastolla niitä pyörii, siellä ne lymyilee hyllyjen välissä ja virnistelee.
On meitä. Aika paljonkin jos en sanoisi. Kukaan ei vaan tajua suuntautumista, pitäis kantaa sateenkaarilippua joka paikassa :)
On varmasti :) Sepä siinä kun kukaan ei tajua, eikö ookkin kiva lähtee esim kaupungille kun on tämmöinen "piilopersoona" , miehet kattoo mutta eivät tiedä arvaa mitään!
Varmaan kävelee harva se päivä vastaan näyttäen heteroilta. Ehkä pitäisi olettaa, että kaikki naiset on lesboja, niin ei jäisi joku kuuma huulipunalesbo huomaamatta. :-D
Mun lähtökohta on että kaikki on lesboja.. sitten kuka on kiinnostava jollakin asteella.. luonne tai ulkonäkö..sitten otan selvää suuntautumisesta. Useimmat hetero kauniit naiset ovat niin haltioissaan miehistä ja sen huomaa sitten ulkoisesti kun yritetään miellyttää joka saralla sitä uloketta. Niin selainen nainen ei ole edes kiinnostava. On suomessakin todella paljon kauniita lesboja. Täytyy vaan pitää mieli avoinna ja silmät auki.
Tää on girlzz ihan totta. Toi on just se syy, miksi jostain syystä en ihastu yleensä heteroon, vaikka naiselliset naiset miellyttävätkin. Heteroista vain puuttuu se jokin.. asenne on usein sellainen passiivinen ja 'alistuva', jos näin voi kärjistää. Ei toki kaikilla (varsinkaan kypsemmillä naisilla, jotka ovat jo itsevarmempia),mutta valtaosalla.
Itsekin olen femme, mutta mussa on aivan erilaista 'rempseyttä' ja rentoutta kuin monessa heterossa, koska huolimatta kauneudestani, en välitä tippaakaan, miellyttääkö olemukseni jotakuta miestä. Tämä rentous ei välttämättä tosin näy siellä meikkiosastolla kierreltäessä :)
Olen aivan samaa mieltä! Femmelesbot ovat usein karismaattisempia ja persoonallisempia kuin perusheterotytöt.
Täällä mä oon, missä te ootte?
Mistä teitä löytää ?:0
Mistä teitä löytää :0?