Jokin aika sitten alko naapurista kuulumaan askelten töminä. Tietääkseni eivät ole tehneet lattiaremontttia. Ihmetyttää vaan miksi aiemmin ei kuulunut. Vai enkö vaan huomannu. Tosin toinenkin naapuri sanoi ihan samaa.
Mietinkin, että voikohan syynä olla se, etttä teinipoika on kasvaessaan muuttunut kanta-astajaksi tai että koon kasvaessa se töminä on alkanu kuulua.
Aikuiset kun siellä liikkuu, niin mitään ei kuulu
Mietinkin, että voikohan syynä olla se, etttä teinipoika on kasvaessaan muuttunut kanta-astajaksi tai että koon kasvaessa se töminä on alkanu kuulua.
Aikuiset kun siellä liikkuu, niin mitään ei kuulu
Vastaukset 6
Vanhimmat
Se on elementtitalojen ongelma. Vanhassa jykevässä kivitalossa moista ei esiinny.
Totta, koskee ainoastaan elementtitaloja. Mitä uudempi talo, sen pahempi ongelma.
Täällä sama juttu, valitettavasti asiasta ei oikein voi valittaa..
Vanhoissa kivitaloissa kuuluu kaikista eniten, välipohjan sisällä sammalta ja seinät kananpaskaa, mitä vanhempi, sitä enemmän kuuluu töminä ja puheet, kun ennen ei ollut mitään äänieristysmääräyksiä. Uudet ovat parhaita ja en atrkoita uudella, näitä 90-luvn halparakentamisen tuotteita.
ei ole kyse rakenteista. ei meidän edellinen naapuri tömistellyt. liekö jokin vika aivoissa mikä saa ihmisen liikehtimään kuin duracell pupu?
olet päässyt kantapääastujan alanaapuriksi, onneksi olkoon, järkesi alkaa hiljalleen kadota kunnes lopulta olet pelkkä kuori ympärivuorokautista tömistelyä kuunneltuasi, ensin menetät hermosi, sitten menetät kaiken toivon ja lopuksi joka päivän vietät toivoen kuolemaa.