Heippa oisko kellään tietoa missä vika kun suzukini polttaa sulakkeen jarru/ vilkku vasemmalle olen katkonut vetokoukun johdot jotka olivat todella ruosteessa,mutta vika ei ollut niissä sulake palaa edelleen. Mitähän voisin vielä tehdä kotona ennen huoltoon vientiä.
suzuki grand vitara sähköt
4
1239
Vastaukset
- Toimi oikein
Laita nyt hyvä mies vähän tarkempaa tietoa autostasi, jos apuja haluut.
Ymmärrän toki, että vanhemman auton vuosi malli on noloa kertoa, mutta tässä tapauksessa se kannattaisi.
Toiseksi, jos kerran olet viemässä autoasi huoltoon, niin silloin et tee itse mitään ennen huoltoa, korkeintaan peset autosi, jotta asentajat ei tuhrisi itseään. Jos menet parturiin esimerkiksi, niin et varmaankaan tee kotona pesua kummempaa toimenpidettä tukallesi ennen parturia.
Tässä rautalangasta pari neuvoa. - tap4
Kiitos cm 99
- Anonyymi
Ongelma tuli kerrottua. Mutta muuta ei. Selostuksesta päätellen on oikosulku kysymyksessä. Rele palanut. Johto jossain rautaa vasten eriste rikki. Joku tehnyt omia kytkentöjä. Väärän lainen rele tökätty reikään. Kytkin hajalla rajakytkin rikki.
Kevennys tarvitaan. Ventiilikumi mutkalla.- Anonyymi
Kyllä tarvitseekin kevennystä kun vastailee viisaita 7 vuotta vanhaan viestiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 906352
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303803törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283170Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859