Eli en tiedä mitä pitäisi tehdä. Eli ollaan oltu n. 9kk yhdessä eikä olla vielä pussattu kertaakaan suulle ja tottakai haluaisin, mutta sitten ei kuitenkaan vain uskalla ja luokkatoveritkin tähän painostavat niin sitte siitä tulee jo vähän niinku pakkopullaa.... Eikä olla kovin usein kahdestaan eikä se sillonkaan tule luonnostaan. Ja kumpikaan ei uskalla tehdä aloitetta. Enkä kaipaa dissauksia, trolleja ja muitakaan tämän tapaisia, vaan toivon apua kokeneemmilta:)
Suutelu!? Apua?!
heellpp!!
9226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tarkoitukseni ei ole dissata mut miten ootte voinu olla yhes jo 9kk ja ette oo viel pussannu suulle. Ja muute kuinka vanha oot?
14, mut en mä tiedä jotenkin hetki ei vain ole ikinä sopiva;o Ja hyvin, koska ollaan muuten tosi läheisii.
No eihän pussailu ihan pakollist oo. Kato sitä vaan pitkään silmiin niin kyl se pusu tulee jos on tullakseen. Onnee yritykseen!
Hehe, mun tyttöystävä otti ja suuteli tokilla treffeillä..:p
Outoo koska mun mielestä se varsinainen seurustelu alkaa vasta suudelman jälkeen :o Mut kato sitä pitkään silmiin nuole vaikka huulias sillai hitaasti nojaudu lähemmäs yms.
huulet vaa yhtee kyl se siit lähtee (;
kun ootte kaksin ni sit halaat sitä pitkään ja kerrot kuinka tärkee se on sulle ja miten paljo välität sit vaa suutelet sitä! ei se peräänny siinä vaiheessa! kannattaa koittaa onnee yritykseen! :)
Ime sen kyrpää.
Meillä poikaystävän kanssa tuli suudeltua ekaa kertaa ihan vahingossa, kun istuttiin vastakkain ja juteltiin. :) Kyllä se siitä, teet vaan aloitteen! Eikä haittaa vaikka olisitkin aluksi huono, harjoittelemallahan sitä oppii ;) Ja luokkalaisten painostuksen takia ei tosiaankaan pidä alkaa pussailemaan! Kaikki aikanaan :)