ehkäisylaastari ja ahdistuneisuus

Olen juuri toipunut ahdistuneisuushäiriöstä. Lääkitys cipralex 10mg menossa vielä ja käyn terapiassa. Nyt aloitin ehkäisyksi evra laastarin. Onko kokemusta vaikuttaako jollain lailla mielialaan?? Jos muuten ei esim,ennen kuukautisia sen enempää ole mieliala heitellyt.
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

estrogeeni voi vaikuttaa naisen mieleen monella tapaa. kuitenkin erot yksilöllisiä ja riippuvat sun omasta estrogeeni tasosta. kehollahan menee ainakin 3kk tottua hormonaaliseen ehkäisyyn. siksi heti ei voi sanoa sopiiko käyttämäsi ehkäisy sinulle vai ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


evran aloitus kirjoitti:

Olen juuri toipunut ahdistuneisuushäiriöstä. Lääkitys cipralex 10mg menossa vielä ja käyn terapiassa. Nyt aloitin ehkäisyksi evra laastarin. Onko kokemusta vaikuttaako jollain lailla mielialaan?? Jos muuten ei esim,ennen kuukautisia sen enempää ole mieliala heitellyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu