Käykääpä kurkkaamassa, miten kristillisesti Tuksu tekstailee kavereilleen...
http://oloneuvoksenpaivakirja.blogspot.fi/2013_03_01_archive.html
http://oloneuvoksenpaivakirja.blogspot.fi/2013_03_01_archive.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Johanna Tukiainen
No hohhoijakkaa taas kerran........!!!! Siellä on sitten tämän vk torstaina taas patologisen valehtelijan Arton joku naurettava VALE juttu musta, veikkaisin että otsikkona jotain tällaista: "Johanna Tukiainen on vaarallinen kirvesmurhaaja, en uskaltanut nukkua hänen vieressään koska pelkäsin vaarallista terroristia ja siksi katoilin aina viikkokausiksi Kallioon." BLÄÄH........toivon, että Seiska antaa mulle mahdollisuuden kertoa oma versioni siitä, millaisesta umpinarsistista on kyse, mulla on oikeus kertoa myös millainen Arto oli sen ajan, jonka hänet tunsin!!!! Narsistit kääntävät yleensä asiat päälaelleen, totuushan on se, että Arto Länsman on äärimmäisen väkivaltainen mies sekä henkisesti että fyysisesti, sekä patologinen valehtelija, rahaton siipeilijä ja naistennaurattaja. Juristini ei turhaan pyytänyt mua hakemaan lähestymiskieltoa hänelle. Minä en ole vajonnut sille tasolle, että olisin alkanut lähettelemään Seiskalle kuvia itsestäni jossa olen täynnä suuria mustelmia päästä jalkohin, tai kuristamisjäljet kurkullani, poliisien pöytäkirjoista ne kyllä löytyvät. Ja olen myös huomannut, että mies voi käyttää väkivaltaa joka ei jätä jälkiä jota Arto välillä teki, eli tällaista: 1. Retuutetaan hiuksista ja heitellään ympäri huoneita, josta ei välttämättä jää jälkiä!!! 2. Pidetään pakkopaidassa ja istutaan väkisin päällä (arton pravuuri) 3. Kuristaminen (joka ei aina jätä jälkiä, tai ne saattavat lähteä nopeasti pois, välillä mulla oli kaikki rauhaset turvonneet kaulassa, mutta ei niitä kameralla voinut kuvata.) Jos nainen sanoo mulle, että joku mies on väkivaltainen, minä en epäile sitä yhtään!!!!!! Tässä nyt yritetään tehdä meistä väkisin jotain "Matti ja Mervi Nykästä" vaikka hain avioeron Artosta jo pari vuotta sitten!!!!!! ja se on astunut voimaan jo ajat sitten!
Silmukka Tukiaisten präzien ympärillä kiristyy koko ajan. Raitistunut Julia on löytänyt vanhan ystävänsä Herra Ruska pullon ja juttua riittää kunnes lopullinen ero tulee ja se on jo kulman takana.The suurin präzs lähtee syyskuussa istunnon jälkeen istumaan ehdotonta,sen verran tullut shaissea akalta ulos ja pahoinpitelyjä.Kohta voidaan vihdoinkin kirjoittaa näiden hörhöjen kohdalla THE END.
Irakin Pelastusarmeijan kommandot taas vauhdissa?
"Alan esittämään pilkkalaulua Artosta ympäri Suomea :-P Siinä tulee totuus ilmi Arton VÄKIVALTAISUUDESTA!"
Onko kyseinen pilkkalaulu se Tauskin tekemä kappale, joka on nyt jo "purkissa"?
Kuka olisi kiinnostunut kuuntelemaan pilkkalaulua Artosta? Ei kukaan! Nyt Tuksulla menee jo liian lujaa...
Tässä on pilkkalaulu Tuksusta:
http://www.youtube.com/watch?v=cJO8va6gn_8
Suomalaisyhtye teki kohublondi Johanna Tukiaisesta pilkkalaulun.
Hymy-lehti kertoo nettisivuillaan, että Emeriittus Korpiryssä -yhtye on tehnyt Tukiaisesta häpäisylaulun. Lehden mukaan yhtye teki Lööppilehmä-nimisen kappaleen, jossa lauletaan Johanna-nimisestä naisesta. Biisi kertoo ivalliseen sävyyn selvästikin Johanna Tukiaisesta.
- Ja koko maa kuulla saa, tsiigatkaa juntit meidän Johannaa, kappaleessa muun muassa lauletaan.
Hymyn mukaan Tukiainen otti yhteyttä Emeriittus Korpiryssä -yhtyeen jäseniin pilalaulun tiimoilta. Hymyn mukaan bändiläiset kuittaavat Tukiaisen palautteen hymyillen.
Youtubessa yli viisituhatta kertaa kuunneltu kappale saa varauksetonta kannatusta sitä kuunnelleilta ja sitä on kommentoitu innokkaasti.
Tässä lisää Tuksu pilkkalauluja ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vdeSqe1gRXQ
Aika epätoivosta on Tuksulta.
Arto sai "pataa" kun ei suostunut Tuksun kanssa sänkyhommiin.. Ja nyt katkera eukko uhkailee "gorillojensa" ja "asianajajansa" kanssa...
Säälittävä ihmisolento. Miksei kukaan tee kunnianloukkaussyytteitä?
Hän haukkuu kaikki maan rakoon paitsi ne joista hyötyy. Ja tämä advokaatti, kyllä maine on mennyttä kun ruvetaan pullonpyörityshommiin. Missä on moraali?
Onko Arto joutunut kiristyksen uhriksi ja sen myötä joutunut epätoivoisiin tekoihin?