Minulla on nyt 8 kk täyttävä sprinkkupentu, jonka haluaisin oppivan metsästämään. Olen suunnitellut lähteäväni heinäkuussa armeijaan, joten etsin koiralleni yhteistyökysyistä väliaikaista sijoituskotia max noin vuodeksi tai kahdeksi. Eli pentuni olisi silloin suurin piirtein sen vuoden ikäinen.
Koirani on tottunut kaikkeen mahdolliseen, lapsista tykkäää ylitse kaiken, tulee toimeen muiden koirien kanssa ja nyt jo hyvin vahva tuo metsästysvietti vaikka ei ole treenattu.
Suostun maksamaan koiran kustannukset sijoituksen ajalta tai asia on sovittavissa.
annetaan mieluiten perheeseen jossa on koira tai jossa on ennestään tuttua koiran kasvatus/hoito.
En pyydä koirasta kuin takuusumman, jonka väliaikainen sijoituskoti saa takaisin sijoitussuhteen päätyttyä. Tämäkin asia sovittavissa.
Metsästyskoira sijoitukseen!
koiruli1
1
238
Vastaukset
- koiruli1
Ja siis tosiaan yhteydenotot tähän s-postiin:[email protected]
Pahoittelen osoitetta...hieman vahvahko...
Tiedustelut tervetulleita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie943432Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta23332Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää502353Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762301Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut832257Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392078Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt291843HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364101834Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1161772Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin401595