1v6kk yökylään isälle

kolme yötä

Hei!
Voiko 1v6kk lapsi olla isällään kolme yötä?
Isä näkee lasta ainakin kerran viikossa ja kerran kuussa lapsi on isällää pe-su tai la-su.
En kaipaa nyt kommentteja että "on se kumma kun isä ei kelpaa hoitajaksi jne", tästä ei ole kyse. Vaan mietin, että onko kolme yötä tuon ikäiselle jo liikaa?
Isä osaa hoitaa lasta, tietää rutiinit jne, lapsi viihtyy isällään (en ole ainakaan huomannut merkkejä että ei viihtyisi. Ei itke kun lähtevät minun luotani)
Ja tämä olisi nyt ensimmäinen kerta kun lapsi olisi pois kolme yötä, eikä siitä tule tapaa, vaan nyt olisi oikeasti pakottava tarve että olisi sen kolme yötä pois, eikä kaksi.

Olisin kiitollinen asiallisista vastauksista :)

4

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no eiköhän

      se kolme yötä mene siinä kuin kaksikin.

    • anna mennä :)

      kyllä voi hyvin olla 3 yötä :) jos ei mitään ongelmia ole aikasemminkaa tullu nii anna mennä vaa :) ei ole mun mielestä tuon ikäiselle liikaa..

    • Outo kysymys??????

      Tietysti lapsi voi olla isällään, jollei ole enää rintaruokinnassa! :O

      • kolme yötä

        no joo, tietysti voi olla.
        Mutta mietinkin vain sitä että onko liikaa jo tuo kolme yötä. että ei stressaa tms. Mutta kyllä se sitten kai on ok =)
        Lapsi kun on syntymästään asti ollut vain minun kanssa, on kovin takertuvainen minuun, niin siksi mietin tätä yökylä asiaa. Mutta kun kaksi yötäkin on mennyt niin hyvin niin kyllä kai se yksi yö siihen lisää sopii tämän kerran.
        Yhden ainoan kerran lapsi on itkenyt kun tuli kotiin. Ei halunnut tulla syliini. Oli tosin juuri herännyt. Mutta kohta oli jo oma itsensä ja tuli halailemaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6298
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5795
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2783
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2218
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1908
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe