1v6kk yökylään isälle

kolme yötä

Hei!
Voiko 1v6kk lapsi olla isällään kolme yötä?
Isä näkee lasta ainakin kerran viikossa ja kerran kuussa lapsi on isällää pe-su tai la-su.
En kaipaa nyt kommentteja että "on se kumma kun isä ei kelpaa hoitajaksi jne", tästä ei ole kyse. Vaan mietin, että onko kolme yötä tuon ikäiselle jo liikaa?
Isä osaa hoitaa lasta, tietää rutiinit jne, lapsi viihtyy isällään (en ole ainakaan huomannut merkkejä että ei viihtyisi. Ei itke kun lähtevät minun luotani)
Ja tämä olisi nyt ensimmäinen kerta kun lapsi olisi pois kolme yötä, eikä siitä tule tapaa, vaan nyt olisi oikeasti pakottava tarve että olisi sen kolme yötä pois, eikä kaksi.

Olisin kiitollinen asiallisista vastauksista :)

4

206

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no eiköhän

      se kolme yötä mene siinä kuin kaksikin.

    • anna mennä :)

      kyllä voi hyvin olla 3 yötä :) jos ei mitään ongelmia ole aikasemminkaa tullu nii anna mennä vaa :) ei ole mun mielestä tuon ikäiselle liikaa..

    • Outo kysymys??????

      Tietysti lapsi voi olla isällään, jollei ole enää rintaruokinnassa! :O

      • kolme yötä

        no joo, tietysti voi olla.
        Mutta mietinkin vain sitä että onko liikaa jo tuo kolme yötä. että ei stressaa tms. Mutta kyllä se sitten kai on ok =)
        Lapsi kun on syntymästään asti ollut vain minun kanssa, on kovin takertuvainen minuun, niin siksi mietin tätä yökylä asiaa. Mutta kun kaksi yötäkin on mennyt niin hyvin niin kyllä kai se yksi yö siihen lisää sopii tämän kerran.
        Yhden ainoan kerran lapsi on itkenyt kun tuli kotiin. Ei halunnut tulla syliini. Oli tosin juuri herännyt. Mutta kohta oli jo oma itsensä ja tuli halailemaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      166
      2727
    2. 84
      1187
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      237
      1025
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      82
      878
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      88
      731
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      103
      632
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      598
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      95
      520
    Aihe