Onko kukaan koskaan leikkinnyt tunteillanne ? " Yleisin " tapahan on kenties antaa itsestään kuva , että on kiinnostunut toisesta. Mutta onko kenelläkään kokemusta pahemmasta ? Esimerkiksi teillä on ollut jotain juttua jonkun kanssa , mutta sitten tämä ilmoittaa , että ei ole naisista kiinnostunut , hänelle juttunne oli vain kokeilu.
Muita kokemuksia tunteilla leikkimisestä ? Mitä siitä on aiheutunut itsellenne ?
Muita kokemuksia tunteilla leikkimisestä ? Mitä siitä on aiheutunut itsellenne ?
Vastaukset 60
Vanhimmat
Niitä on olemassa sellaisia naisia, jotka vähän niin kuin testaavat kaikkia tapaamiaan naisia. Ja ennen kuin kukaan tulee sanomaan, että ne ovat kaikki bissejä, niin niitä löytyy kuulkaas ihan lesboistakin. Kyse on kai vallan tunteesta, ehkä jopa jonkinlaisesta ahneudesta. Halutaan todisteita sille, että on viehättävä. Itse olen kokenut sen aina jonkinlaisena nöyryytyksenä, mutta en ole varma, onko nöyryytys nimenomaan päämäärä. Ehkä se joillekin on. Halutaan näyttää toiselle, että minä saisin sinut mutta sinä et koskaan saisi minua. Ehkä se tuottaa tyydytystä. Niin, en opi ehkä koskaan ymmärtämään, mikä saa ihmisen kohtelemaan toista ihmistä niin.
Tuo josta kerroit, meilläpäin tuota kutsutaan köyhäksi markkina-arvon mittaamiseksi.
Narsistien uhrien tuki yhdistys NUL on tämän asian asiantuntijoita. Kannattaa tutustua ko. aiheeseen.
http://www.narsistienuhrientuki.info/
Eheytyminen on ainoa ratkaisu.
Itse olen vain aina pelännyt sitä, että ihastukseni pelkästään leikkivät tunteillani eikä siellä ole mitään aitoa takana, joten en ole edennyt asioiden kanssa. Jälkeenpäin kaduttaa. Ehkä olisi ollut parempi tietää totuus, ja pahimmassa tapauksessa kärsiä lopputuloksesta, kuin elää tässä tietämättömyydessä, että "mitä jos?".
Kun asiaa mietin, tuskinpa kovin moni on niin ilkeä ihminen, että antaisi sen jatkua liian pitkälle. Kyllä sitä viehätysvoimaa voi testata ilmankin, että satuttaa toista syvästi. Ja jos ei ymmärrä sitä kipua, minkä voi toiselle aiheuttaa, ei selvästikään ole tunteittesi arvoinen ja niin sanotusti väistit luodin.
Ja itse uskon, että aitouden voi aistia ja nähdä toisesta. Se on se tietynlainen haavoittuvaisuus...
"Ehkä olisi ollut parempi tietää totuus, ja pahimmassa tapauksessa kärsiä lopputuloksesta, kuin elää tässä tietämättömyydessä, että "mitä jos?"."
Veitpä sanat suustani.
Epävarmoja katseita on puolin ja toisin luotu, jos tietäisi että naisiin päin kallellaan täälläkin ollaan niin olisi kiintoisaa nähdä miten tilanne siitä etenisi. Hän on parisuhteessa miehen kanssa, tosin millaisessa, se on toinen juttu. Uskon, että hän on ainakin bi ellei jopa kaappi lesbo, mutta sitä en saa selville ainakaan ennenkuin hän saisi selville suuntautumiseni. Mutten uskalla sitä mennä hänelle suoraan sanomaan, sillä järki kuitenkin varoittaa että mitä jos ei osaa suhtautua oikein. Minä en varattuja rupea vikittelemään eli tavallaan kunnon aloitteen on tultava hänen puoleltaan.
Tätä on jatkunut jo useita kuukausia, tätä pohdiskelua siis, että entä jos olisinkin vain antanut mennä.. Muutama kuukausi sitten minä olin päättänyt ottaa härkää sarvista ja vähän katsoa ehkä vihjailevasti, mutta menin hieman puihin. Hänestä tosin ehdin nähdä, että olisi lähtenyt hommaan mukaan.. Sitten sain tietää, että hänellä on mies. Petetty olo tuli ja hiukan hyväksikäytettykkin.. Minä kun halusin uskoa, että minulla on jotakin merkitystä. En kuitenkaan ukso että hän tieten tahtoen kellään leikkisi, mutta ei esimerkiksi ole osannut ajatella niin pitkälle, että toinen saattaisikin olla ihan tosissaan. Toisaalta entä jos hän olisikin kiinnostunut tosissaan.. Hmm.
Olen luullut olevani hyvä ihmistuntija, mutta realiteetit ovat lyöneet kovaa kasvoille. Tunteilla leikkijät voivat käyttäytyä ihan samoin kuin aidosti mukana olleet. Ennusmerkkejä ei siis välttämättä pysty näkemään. Joku tunnevamma täytyy olla, ei muuten voi kohdella toista ihmistä niin alhaisella tavalla. Mulle päällimmäiseksi ja pohjimmaiseksi tunteeksi on jäänyt suru ja häpeä.
Silloin kun joku lappaa skeidaa niskaan oikein urakalla, lyö vyön alle ja pelaa rumaa, tulee mieleen, että sitäpähän korjaa mitä niittää. What goes around comes around. Jossain vaiheessa osat vaihtuu.
Elämässä aina tulee jossain vaiheessa myös pettymyksiä ja huonoja kokemuksia, mutta kannattaisiko jatkaa vaan matkaa eteenpäin, eikä jumittautua menneeseen vuosikausiksi ja katkeroitua sekä syyttää muita omasta pahasta olostaan samalla kun itse antaa oman elämän valua hukkaan?! Moni kiva tyyppi menee varmasti ihan ohi kun jumittaa vaan siellä menneessä...
Näitä näsäviisaita kliseitä on niin helppo jaella, jos asia ei satu koskettamaan itseä. Vai koskettiko?!
Syvät haavat kestävät parantua kauan eikä sitä prosessia hokkuspokkustempuin nopeuteta, se on faktaa, jonka jokainen kokenut voi allekirjoittaa. Joskus "elämässä eteeenpäin" siirtyminen ja kivoihin tyyppeihin tutustuminen voi viedä vuosia. Se on kohtuutonta ja katkeroittavaa, kun peluri itse porskuttaa menemään kuin ei mitään.
On monesti koskettanut, mutta kokemuksesta voin kirjoittaa, että ei kannata katkeroitua ja syytellä muita ihmisiä loputtomiin. Aina tulee vastaan ihmisiä, jotka ovat ilkeitä, eikö olisi parempi keskittyä niihin elämän kauniisiin asioihin mielummin? Jos näkee elämässään vain kaiken ruman ja syyttää aina vain muita omasta pahasta olostaan, niin varmaan onkin paha olla. Jossain määrin omaan elämään voi vaikuttaa kuitenkin. Niitä pelureita riittää aivan yllin kyllin. Jos joku antaa yhden ainoan pelurin pilata oman loppuelämänsä, niin mites sitten heillä, jotka ovat kokeneet monen monta peluria ja silti porskuttavat eteeenpäin? Jos on valmiiksi pelkästään negatiivinen asenne omaan elämään ja näkee kaiken vain muiden syynä, niin voi voi. On turha kuitenkin haukkua niitä, jotka yrittävät auttaa ja neuvoa. Jos ei ota apua vastaan niin ei sitten. Katkeroitukoon sitten koko loppuelämäksi.
Ohi menee helposti jos itsekään ei ole ollut täysillä mukana. Muuten ei. Vituttaa toi kommentti!
Tässä just tämmönen näsäviisas kommentti=) No, toki voithan sä täällä jauhaa p*skaa jostain henkilöstä vuosikausia tyyliin niin kuin eräs täällä ja jämähtää siihen. Elää loppuelämän katkeroituneena sille yhdelle tyypille vaan, vaikka tuolla jossain kenties kulman takana olisi sun elämäsi nainen. Siinä voi sun elämäsi tilaisuus mennä ihan ohi. Siinäs sitten nuolet näppejäs katkeroituneena ja valitat kun ketään ei löydy. Niin kuin kirjoitin, jos ei halua apua ottaa vastaan niin ei. Jossain määrin voi omaan elämäänsä vaikuttaa kuitenkin. Omapa on elämäsi.
Mä en edes usko että kukaan leikkii tunteilla. Joskus voi olla alkuun kiinnostunut, mutta kiinnostus voi myös lopahtaa. Eikä siinä ole mitään väärää eikä siitä voi oikein syyttää. Tai joku voi tuntua oikealta, mutta mieli muuttuu ja saa muuttuakin. Kokeilukin on vähän ruma sana, tai periaattessahan kaikki suhteet on kokeiluja. Jotkut kestää pidempään, toiset taas ei.
Eri asia tietenkin kunnon pleijerit jotka pyörittävät useampia samanaikaisesti, ja vannovat kaikille rakkautta ja viettävät kaksois/kolmoiselämää.
Niitä playereita riittää. Siirtykää vaan eteenpäin jos huomaatte naisen olevan playeri. Turhaan tuhlaatte omaa aikaanne sellaiseen=)
Mutta kun se just onkin ongelma, ettei voi tietää etukäteen, kuka on tunteiden hyväksikäyttäjä! Mieti tilannetta, jossa olet tuntenut ihmisen vaikka useamman vuoden ja antanut luottamuksen rakentua. Ei siitä ihan äkkiä nousta, saati aleta muodostaa uutta luottamusta jonkun toisen suuntaan. En mä syytä ketään, mutta nämä on hyviä asioita nostaa esiin. Ehkä ne herättää ajatuksia myös niissä, jotka edustaa kolikon kääntöpuolta.
Niin ja ongelma on se kun esim. töissä joku ihana alkaa flirttailla ja ihastut ihan täysillä. Sitten toinen vetäytyykin ja alkaa selkeästi vältellä ja juuri kun on itse pääsemässä yli ja on jo itkenyt pettymyksesnsä, niin toinen alkaakin jälleen näkyä ja härnätä taas. Helvetti kun pakoonkaan ei tilannetta pääse.
Uskomatonta, elätkö sä mun elämääni???
The story of my life.
Ahneus ja itsekkyys ajavat leikkimään toisen tunteilla. Nautitaan ihailusta ja huomionosoituksista ja annetaan itsestä vain sen verran, että dynamiikka asetelmassa säilyy. Annetaan siis ymmärtää, jotta saadaan itse yhä enemmän. Sitten kun toinen on imetty kuiviin, jatketaan matkaa ja jätetään haavoitettu hankeen makaamaan. Kärjistetysti näin.
Eräänlaista viehätysvoiman testaamista olen havainnut aina aika ajoin. Liittyy kaiketi usein heteronaisiin tai bi-seksuaaleihin, jotka haluavat kenties ajatuksen tasolla leikitellä asioilla, testata omaa naiseuttaan ja vetovoimaansa tai jotka pohtivat omaa identiteettiään. Tällaisia on tullut vastaan niin erilaisissa yhteyksissä ja porukoissa, kuin yöelämässäkin. Korneimpia ovat sellaiset tapaukset, jotka osoittavat toistuvasti kiinnostustaan aina ja vain silloin, kun miehiä ei ole paikalla. Eli lesbokin kelpaa "viime kädessä", kun huomiota on pakko saada. Osa on puolestaan viehättynyt ajatuksesta, että saisi "oikean lesbon" kaverikseen.
Suurimpaan osaan viehätysvoimansa testaajista suhtaudun kuitenkin ihan myönteisellä mielellä ja pidän heitä tavallaan viattomina. En esimerkiksi pane pahakseni, jos kaunis nainen tulee tanssimaan baarissa lähelleni ja luo pitkiä katseita, vaan nautin esityksestä. Nautin muutenkin ympärilläni olevasta kauneudesta, kuten siitä, että joku ystäväni haluaa laittautua lähtiessämme käymään jossakin.
On minulla toki kokemusta varsinaisesta tunteilla leikkimisestäkin, jos sitä nyt niin voi nimittää... En ole kuitenkaan mielestäni ottanut niitä asioita erityisesti itseeni, etenkään, kun on ollut kysymys tapailuasteen kuvioista. Silloinhan suhdetta ja yhteensopivuutta ikään kuin testataan. On ainoastaan hyvä, jos yhteensopimattomuus tai toisen kummallinen käytös tulee esille siinä vaiheessa. Ajattelen myös, että teot kertovat aina jotain ihmisestä, vaikkapa kyvyttömyydestä uskaltaa, luottaa tai sitoutua.
Ensin tosi pitkään koko setti eli pitkiä katseita, vihjailevia puheita, flirttailua ihan suoraan osoitetaan että on kiinnostunut toisinsanoen..Ja sitten PAM kulkeekin miehen kanssa vastaan käsi kädessä.
Se on bi-seksuaalinen kaunotar, joka vei sydämmeni ja ajatukseni puoleksi vuodeksi, joka oli harhaa.
Jos olisin oikein yrittänyt, tai iskenyt kunnolla kiinni olisinko saanut yhden yön vai kenties jopa kaksi?..vai " en mää sillei oo ajatellut"
no ei ole reilua.
Juu, vuosien takaa tällainen juttu; Itse vasta heräilin oman suuntautumiseni kanssa ja noihin aikoihin olin tekemisissä itseäni joitain vuosia vanhemman perheellisen naisen kanssa... Ihastuin häneen vähäsen ja hän kyllä huomasi sen. Se oli joitain kuukausia kestävä omituinen nuotanvetohommeli, tapailimme, flirttailimme, hengailimme välillä porukassa jopa hänen lapsiensa kanssa. Kumpikin teki selviä siirtoja lähemmäs toista, varsinkin hän. Ilmassa oli niin paljon sähköä että tämä oikeasti aikuinen nainen varmasti tiesi kaikenaikaa että missä mennään, minä taas olin pyörällä päästäni.
Lopulta hän vain ilmaisi tekstiviestillä että ei ole naisista "sillä lailla" kiinnostunut, vaikka kiva ja söpö hänen mielestään olinkin. Ja kohta taas jatkui sama flirtti ja pikkupeli. Tapailtiin taas, kunnes jälleen tuli kylmää vettä niskaan. Väsyin itse ja sattumalta sitten tapasinkin jonkun ja huomio siirtyi toisaalle. En ajatellut asiaa silloin sen enempää, mutta nyt myöhemmin olen tajunnut että hän oli silloin enemmän asiasta kartalla kuin antoi ymmärtääkään, ja piti minua siinä käsivarren mitan päässä kuin jotain kivaa lelua. Kai nuoren poikatytön osoittama palvonta hiveli hänen itsetuntoaan tai jotain.
No mulla oli/on yksi samantapainen kokemus, joka on kestänyt jo yli vuoden.
Hitaasti alkoi, että tämä toinen "hetero", alkoi ihastumaan minuun. En aluksi sitä tajunnut ollenkaan, koska olin häntä aina pitänyt pesunkestävänä heterona. Kunnes hän alkoi tekemään radiaalimpia lähestymisiä. Noh, siinä vaiheessa sitten mun tunteet pomppas pintaan ja olin ihan myyty. Pian sen jälkeen tuli vettä niskaan. Alkoi seurustelemaan miehen kanssa, mutta silti piti mua siinä sivussa mukana. Jotenkin tuntui että hän siirsti tunteet mua kohtaan siihen mieheen.
Vaikka se sanoikin silloin suoraan että olin vain kokeilu ja että tää on vain hetero, niin se ei tuntunut niin pahalta, koska tiesin että sillä on tunteita mua kohtaan. Se vaan halus puolustella itseään, kun ei uskalla tuoda tunteita ilmi. Kaappi mikä kaappi.
No, minäpä annoin sitten koko asian olla. Väleissä oltiin kuitenkin, mutta otin selkeesti takapakkia ja tilaa. Varmasti tämä huomas musta että mulle ei sovi tollanen. Jonkin ajan kuluttua kun emme niinkään ollut niin paljoa tekemisissä, tää sitten päätti tunnustaa että ne aiemmat oli vain kokeiluja hänen puoleltaan. Olin vaan että aha. No sitten oli. Siihen samaan syssyyn kyllä sanoi että on muka hirveä ikävä ollut mua jne. Jatkoin välimatkan pitämistä, ystävälinja pysyi, mutta yritin päästä tunnetasolta pois, onnistuinkin siinä ja pystyin pitään ystävälinjaa.
Noh, nyt sitten monen kuukauden kuluttua, tämä nainen päätti tässä viikko sitten tunnustaa tunteensa muhun. Tällä kertaa en lähde noin nopeasti mukaan. Sanoin suoraan että en halua ketään kellä ei ole selkärankaa olla oma itsensä, mä en lähde mihkään leikkeihin mukaan. Että en nyt sitten tiedä mitä tässä seuraavaks tapahtuu... Vai tapahtuuko mitään. Mulla ei oikeestaan ole enää mitään menetettävää.
Vallankäytöstä tuossa on kysymys; tajusin vasta hiljan kun nainen johon olin ihastunut ilmoitti ettei hänen tarvitse kuin lähettää tekstari niin teen mitä hän toivoo.
Tottahan se on ja oli mutten tullut ajatelleeksi että tosiaankin teen niinkuin hän haluaa. Pari vuotta se pelasi , piti lähellä ja kun pääsin irti , niin veti lähelleen jne.Nainen oikeasti nautti siitä vallasta joka hänellä oli minuun.
Minulle ei tullut mieleenkään että joku voi toimia noin, siksi en aiemmin lähtenyt. Palstan suuret tietäjät pitävät tuota omana tyhmyytenä, mutta oikeasti en voinut kuvitella moista toimintaa.
Toivon löytäväni vielä kunnollisen ihmisen .
Tunteilla leikkiminen on väkivaltaa julmimmasta päästä. t. Monenlaista väkivaltaa nähnyt ja kokenut
Tunteilla leikkiminen on kyllä julmaa puhaa.
Itse olen saanut sitä kokea ja tiedän kyllä minkälaiset arvet jokainen kerta jättää.
Olen hetero/bisse-nainen, mutta voisin kokeilla mielellään myös naisen kanssa. Tekisin tosin alussa jo selväksi, ettei siitä tulisi muuta kuin kokeilu. En ihastu naisiin, saati halua parisuhdetta kenenkään kanssa. En ymmärrä miksi ihmiset haluavat satuttaa toisiaan tietoisesti kertomalla valheita toisilleen, pelaamalla yms. Jos halutaan vaan kokeilla, niin se pitää tehdä molemmille selväksi. Ihmiset pelailevat näitä ihmissuhdepelejä kaikissa suhteissa riippumatta sukupuolesta tai suuntautumisesta. Se on todella surullista, kai se kertoo jostain huonosta itsetunnosta ja on pakko testata omaa viehätysvoimaa tai yrittää pitää toisesta kiinni kaikin hampain. Tämä tuskin johtaa mihinkään järkevään.
Minunkin tunteillani on leikitty. Hieman vanhempi nainen jota ensin luulin heteroksi, enkä tiedä tänäkään päivänä mikä hän oli, joku paholainen kai. Älytön, sanaton juupas eipäs leikki joka palveli hänen heikkoa itsetuntoaan silloin kun oli saanut miehistä tarpeekseen. Naisella ei tuntunut olevan minkäänlaista omatuntoa. Hän eli muutenkin ihmisiä ja virastoja hyväksi käyttäen mitä en heti osannut huomata. En ymmärrä miten olin niin sinisilmäinen etten nähnyt millainen hän oli. Sellaisen jäljen jätti etten helposti luota naisiin. Taitaa olla jokin tietynlaisille naisille tyypillinen vallankäytön muoto. Täytyy ihmiseltä puuttua jotain jos voi kohdella toista ihmistä näin että vetelee naruista oman mielen mukaan.
Tämähän ei kuulu asiaan, mutta pakko kysyä aloittajalta, miksi hän laittaa välilyönnin virkkeen loppuun ennen välimerkkiä. Siis ennen pistettä, kysymysmerkkiä, pilkkua. Välilyönti kuuluu laittaa heti virkkeen loppuun ilman välilyöntiä. Vasta välimerkin jälkeen, ennen uuden sanan aloittamsita laitetaan välilyönti.
Törmään tähän ongelmaan, kun olen taittaja (kirjat yms.) ammatiltani ja joudun korjaamaan kaiken tekstin, missä ei ole välimerkit kohdallaan ja oikeissa paikoissa. Eikö kouluissa enää opeteta välimerkkien laittoa.
Oletko myös tarkka annatko ennen pilkutusta vai pilkun jälkeen?
Nämähän tiukat pilkuttajat ovat yleensä niitä kiimaisimpia sängyssä. Kun saavat niin harvoin ja istuvat päivät pitkät korjaamansa tavaran päällä!
Mitä omituista siinä on kun nykyään petetään jatkuvasti ja valehdellaan tuon tuosta. Ukkomiehet panevat kaiken liikkuvan reiän ja kotirouvat panettavat itseään missä milloinkin ja kenellä tahansa. Myös näillä tummilla miehillä ison luulossa.
Ainahan on petetty. Mutta nyt sekaannutaan lapsiin, petetään ja ollaan samaa sukupuolta olevien sängyssä. Tätähän tekevät kaikki oli sitten kyseessä hetero tai vähemmistön edustaja.
Neteissä ilmoitellaan, valehdellaan ja osa hakijoista kiertää halki Suomen saadakseen vain sitä. Myös pedofiileja liikku netissä paljon ja miehiä, jotka hakevat naisia joilla murkku ikäisiä lapsia.
Joten olkaa itse tarkkoja kenen mukaan lähdette. Sillä elämä on yhtä petosta kaikkien osalta. Ainahan on petetty mutta nykyään nettien sivuilla etsivät seuraa ne kaikkein sairaimmat henkilöt. Suojelkaa myös lapsianne.
sanot siis että pedofiilit ja homoseksuaalit ovat kuorituneet nyt vasta ja ennen kun laivat oli puuta ja miehet rautaa näitä ilmiötä ei ollut?
Se on totta että varmaan 8/10 ei pidä silmällä mitä lapset netissä puuhaa, ja kenen kanssa. Ja varmaan sama suhde aikuisten kanssa jotka eivät ymmärrä miten lähelle nykyään pääsee ihmistä jota ei edes tunne, miten paljon lehdistäkin saa lukea kuinka aikuiset ihmiset menevät huijauksiin kun joku laittaa hoono somi sähköpostia.
Ihan noin synkkänä en näe elämää että se on yhtä petosta. Mutta järki on oltava mukana paljon enemmän kuin ennen kun asuttiin kylässä jossa ainoa uutistentuoja oli sentraali-santra.
Tietoisuus lisää turvallisuutta ja siksi ei voi vain kulkea ajatellen että maailma on sama kuin vuosi sitten, tai eilen.
Sinulle "f4ck" ja muillekkin!
Aina on ollut homoja ja tulee olemaan, myös lesboja ja yhä enemmän biseksuaaleja myös parisuhteessa olevia.
Homothan erityisen harvoin sekaantuvat lapsiin vaan kyllä he ovat perheenisiä, ukkomiehiä, perheensisällä tapahtuvia hyväksikäyttöjä myös uskovaisissa lahkoissa. Joten melkein aina pedofiili on heteromies; sodissa, raiskaa, tappaa ja käyttää hyväksi sekä nyt myös netin välityksellä.
Siinä ei ole mitään erityistä tai outoa mutta erityisen huolissani olen näistä pettäjistä, joista kärsii lapset ja koko perheet. Erotaan ja taas haetaan jotain ihmeellistä mitä ei taida olla olemassakaan.
Lapset ovat kärsijöitä aina eroissa ja vanhempien hölmöilyjen kera! Ihminen ei opi ja taas erotaan ja hankitaan arvatkaapa mitä uusia lapsia.
kiitos, olinkin jo hämilläni että milloin nämä homosekusaalit sitten ovat astuneet maan päälle. Mutta nyt tiedän.
Se on minusta outoa että siinä ei ole sun mielestä mitään erityistä eikä outoa jos heteromies on pedofiili ja tappaa ja raiskaa sodissa mutta se huolestuttaa kun joku pettää ja siinä sitten kärsii koko perhe. Onhan se todella kauheampaa.
"f4ck" kirjoitustaitosi on huonoa ja asioiden ymmärtäminen tuottaa Sinulle ilmeisemmin hankaluuksia ja et ymmärrä tekstien sisältöä.
Heikkolahjainenko olet vai muuten provosoiva ja yksinkertaisella älyllä varustettu?
Käytä tekstissäsi jaksotusta, pilkkuja, pisteitä ja kerro asia selkeästi, niin voimme ymmärtää Sinua ja heikkolahjaisuuttasi - tukien ahdistuksessasi.
Ps. homoja on aina ollut maan päällä, samoin pettäjiä, raiskaajia, tappajia, sotia,pedofiileja, lesboja, biseksuaaleja ja eläimiin sekaantujia jne. Jos se on on Sinulle uusi ulottuvuus niin tutustu vaikka historiaan. Näin maailmankuvasi avartuu ja ehkä ymmärrät maailmaa, jossa elät! Näin myös maailmankuvasi ja sivistyksesi laajenee.
Kokeillan pilkku tätä parempaa tyyliä piste Kyllähän tuossa kirjoituksessa sanottiin hyvin selkeästi ettei kirjoittajan mielestä tietyissä asioissa ole mitään outoa mutta pettäminen on kauhea asia piste Ehkäpä siinä olisi ollut ajatuksen paikka miten asian ilmaisee kysymysmerkki Mutta luulen että kyseessä on se sama onneton heteromies joka täällä purkaa menetettyä vaimoaan pilkku joka ilmeisesti lähti naisen matkaan piste
Kiitos lahjastasi pilkku en tiennytkään että näiden pilkkujen ja pisteiden käyttö on näin kivaa piste Tunnen että sivistykseni nousi melkein tasollesi ja se on sinulle sulka hattuun piste
ps piste Uusi ulottuvuus minulle on ihmisten uskomattoman yksinkertainen mieli joka ei ikinä lakkaa hämmästyttämästä piste Maailmassa on monta ihanaa asiaa pilkku yksinkertaisuus on varmaan siunaus tässä tiedon maailmassa jossa kaikki on saatavilla piste
Homoja ja lesboja ja pedofilijea ja bissetkin pääsi listaan pilku ai niin ja persujen lempi kansalaiset elämiinsekaantujat piste On sinulla hyvää tietoa pilkku mistä ammennat viisautes oi piste
Minä olen suhteessa jossa toinen osapuoli leikkii tunteillani koko ajan. Hän esittää ja sanoo olevansa kiinnostunut vain minusta, mutta silti hänellä on useammalla deittisivuilla ilmoituksia joissa hän etsii itselleen seuraa ja kertoo olevansa vapaa. Tekstiviestejä hän lähettelee jatkuvasti, samoten kun ottaa niitä myös vastaan. Kun otan asian puheeksi hän kieltää asian ja väittää minun olevan vainoharhainen.
miks sä olet siinä suhteessa? Odotatko että sillä nappaa ja se jättää sut vai ettei se oikeesti hae sitä oikeeta sieltä ja teidän kukoistava onni saa jatkua?
Vähä-eleinen kyselijä ja keskustelun aloittaja, jonka on pakko päästä heti lesbona Setaan, ja sen kaltaiseen oikeaan pakkomielteiseen, uskonnollisesti kiihkomieliseen samansukupuoliseen seksi-suhteeseen. Älylilsyyden puuttuessa mm. turvallisen ympäristön luomiseen keskittyneen seksuaalisuuden osilta ja näin vaikuttaen todella uhkatilanteita luovasti, yleis-sivistykseen sekä sen luomiseksi terveydellemme.
- He ajattelivat, että saisivat koskea johonkin älyllisyyteen kaikilta ihmisitä.
Pakkomielteinen väkivaltaisuus turhautumana sekä sen esittämilsellä, pelkän osoittamisen ja ohjaamisen avulla on vahingoittamisen halun takia paitsi vaarallista, myös erityisen loukkaavaa. Ilmeisesti myöskään sisaren pakottaminen vajaamielisen kanssa seksi-suhteeseen, ei kiinnosta edes poliisia, kunhan vain painostamiselta saa jatkaa joukko-tuhonnan tavoittelemista. Varmasti sellaiseen saa jossakin vaiheessa apua, kun tunteita pyrkimällä pyritään loukkaamaan yksityis-elämän osilta, yhteisen näön kautta huomattavaan tällainen vahingoittamishakuinen tilanne, esim. ihan normaalin rutiinitarkastuksen ja kytkeytymisen osalta.
- "Joo, ettei kytkeytyjä Setassa..."
Hyeenana perseen perässä juokseminen. Sosiaalityöntekijä, ainoa ihminen Suomessa, jonka edellytetään toimivan vapaassa seksi-työssä, ihan väkisin haluaa toimia, "vain lapsiaan kasvatellen", työskentelee heijasteettomana. Aika raskasta hoitaa tätä väärinkäsitysten aiheuttamaa taakkaa. Raahaten näin vielä kehon Helsingistä, isäni taistelee vielä huoltajuudesta, sekä yksityis-elämämme puolesta. * Jostakin ne spermatkin sieltä liitosta toimii. Tämä on vähän raskasta, eikä yksityis-elämämme muutu tästä suljetun laitoksen omaisesta psykoterapiasta.
* tarkista ro- tästä kohdasta.
- Kuka kirjoitti, taas erityis, psykoterapia vaateen ja ilman laitosta?
" Ihan jokaisen maailman ihmisen...."
Yksityis-elämän loukkaaminen tunteilla leikkimisen avulla rupesi näkymään, jopa rakennusliitossa, rakennetuissa taloissa 1980-luvun puolella.
Tämä oli tosi surkean ja kamalan näköistä, joissa lastensuojelu joutui ostamaan, mm. teetättämänsä väestönsuojelun lisäksi esim. omia taloja, näille ahdistetuille ja sairaalloisuudesta muutenkin yhteiskuntana kärsiville lapsille.
- Kun se näin pieneksi jää se tila siinä talossa.
Oli talo sinällään minkäkokoinen tahansa, kun se perheen koko on ylittynyt.
- Mitä sää menet koskeen hyeenana perseen perässä juosten asiaan, kuin asiaan?
Tiedätkö sä edes minkälaisesta mustasta korusta tässä on kysymys, entä siihen liittyvästä nimestä jolla tämäkin epätodellisuus on kerran tullut kehosta välinpitämättömästi huolta pitämättä järjestettyä? Biologinen löytö kivi, se odottaa varmasti meitä jokaista Suomen lasta valmiiksi tunteita loukatakseen. Ihmisen laiminlyömä todellisuuden ja älyllisyyden kehittäminen ei ole aina vain itsestä kiinni, vaan siinä on ihan myötävaikutuksen osalta olemassa todellinen samannäköisyyden piirre eli lyömättömästä tarpeesta olla luomatta itselleen todellisuutta, sekä sen ympäristöjä, ihan tunteiden avulla itsensä suojatakseen, inhimillisyydeksi.
-Huone oli reunustettu seinillä sisäänpäin kääntyväksi. Jokaisen seinän peitti jonkinlainen kyhäelämä yrityksestä omaksua järjestysluvullisuutta epätodelisen fiktiivisyyden ja ilman saasteiden seurauksena. Ilma hehkui kuumuutta saastumisesta eikä siitä saanut enää todellisuuden porttia kiinni.
- Mikä v****n,ihmeen portti?
Todellisuuteen nukuin itseni rapussa aamunsarastuksesta aamun auringon nousuun täyteen mittaansa pilvettömälle taivaalle saakka.
- Eikö teissä ole yhteistyö-kykyä?
- Ei kaikella lapsenkasvatuksella, eikä etenkään sen jatkuvalla pyytämisellä.
Puumerkintöjä: S. T. N .
Nnn....
Nnnnn.
NNnn.
"Todellisuudesta maailmaan."
- Eikö hän pysty rytmittyen yhteis-työhön ryhmässä?
Ilman saastuttaminen on kuule niin vakava asia, että sä menet samantien mielisairaalaan.
Ei tämä on ympäristö-järjestö.
- Ehkä näin päin avataan.
- Ei tämä on roomalais-katolilaisuus eikä numereeni normaalisti muodosta roomalaisista numeroista, ja sekä niiden järjestysluvullisuudesta huolimatta, edes hier-arkiaa, kun kaikki ihmiset ovat tasa-arvoisia, he ovat samanarvoisia, eivätkä seksuaalisesti alistavia, alistamisella ei ole tässä hänen tapauksessaan ollut mitään määrää, seksuaalisesti alistettuja, ja sukupuolensa osalta halventtavia, hyväksikäytettäviä ihmisiä.
Ei sulla vähän ole vähämielisyyden lisäksi vajaamielisyyttä?
- Nämä ovat etukäteen laskettuja sekä ihan ennalta määriteltyjä paikkoja, aivan kuten sopimuksetkin voivat olla, esim. niiden sisältäessä älyllisyyttä, sen yleis-sivistyksen siirtymistä koskevassa muodossa, terveytemme hyväksi.
Hei, miten on miehen kanssa, joka ensin lähettelee kultani-viestejä aikansa, ja kaikenlaista luottamusta ja yhteenkuuluvuutta rakentavaa, sitten yhtä äkkiä lopettaa nuo tietyn-tyyliset viestit, tavataan, ja sen jälkeen ei enää kunnolla saa vastauksia pienimpääkään kysymykseen. Monta kuukautta taukoa ja sitten taas sama kuvio uudelleen alkaa. Mistä on kyse?
Sillä oli toinen höylättävänä ;)
Kissa-hiiri-leikkejä :-)
Toinen lähestyy ronskisti, toinen säikähtää. Aikaa menee, jolloin toinen lähentyy, toinen perääntyy.
Hei, ihmetellen edelleen, siis enhän montaa kertaa tuollaista katsele, mutta mitä minun pitäisi tehdä, jotta tuo mies ymmärtäisi, ettei kanssani leikitä yhtään enempää. Siis jos oikeasti tositarkoituksella, niin kuin viesteistä antoi ymmärtää.. Tässä asiassa on mennyt jo kuukausia, Olen kyllä sanonut, että katsotaan kuka sanojensa takana pysyy ja kuka ei.Keskustelupalstan lukijat ja kirjoittajat, hienoa neuvoa odottaen. Terveisin Ihmetellen
Tuo ei ole mitään verrattuna siihen että oma äiti etäännyttää, eli vieraannuttaa lapsia lasten omasta isästään kaikin keinoin ja sepittää ja mustamaalaa lasten isää.
Lasten ja isien yhteisen traumat kulkevat lapsuudesta aikuisuuteen. Isejä vielä rangaistaan siitä että ovat isejä ja sama lapsia, heitä rangaistaan että ovat lapsia ja syntyneet tähän maailmaan. Ei lapsi voi vanhempia tai syntymäänsä valita. Tätä yhtälöä narsistiset PAS- syndrooma, PAS-oireyhtymä äidit eivät ymmärrä.
Kaikkia hulluja naristeja sitä onkin. Huit hait hapeli-roskaäitejä!. Nuo tunteilla leikkijät ovat juuri noita sikaäitejä jota kuvittelevat itsestään liikoja. Sikaäidit, PAS-syndroomaäidit ovat puumanaisia ja täysin roskasakkia. He ovat niitä samoja tyyppejä jotka jatkavat tunteilla leikkimisä laajemmassa kuviossa jossa on myös lapset mukana.
Terveestä moraalista, todellisesta järjestä ei tietoakaan nykyäideillä.
Hyi helvetti sanon minä!
mä ymmärrän kyllä että hiipivää hulluutta vastaan on vaikea puolustautua mut sitten on myös sellainen asia kuin aika. Mies etsii naisen, nainen miehen, kiire on, perhe pitäisi perustaa, laittaa se talohanke vireille ja alkaa elämään sitä ihanaa elämää mikä tuntuu munsakuissa ja -sarjoissa niin oikeelle.
Deittaillaan korkeintaan vuosi, silloin jo yleensä on muksu masussa kun häitä valmistellaan. Pankissa papereihin nimet ja omaan kotiin avaimet kiitos.
Sitten mennään jokunen vuosi eteenpäin, lisää muksuja, arkea, jne. Homma ei toimi ja toisesta löytyy puolia joita ei muka silloin ollut kun malttoi deittailla niiiin kauan.
Mä sanon että jos haluaa saada mitä sattuu niin sen saa kun iskee käden säkkiin ja repäisee ekan mikä käteen tulee ja toivoo parasta. Toinen vaihtis on tutustua ihmiseen, ei mennä heti sen mukaan mitä se villi vietti siellä takaraivossa jyskyttää ja sanoo että nyt kiireellä vaan!
Jos siis itkettää sen oman puolison tai eksän tai nyksän vittumainen luonne, niin se tuskin on siihen taivaasta lyöty suhteenne aikana, vaan se on ollu hänellä jo tavatessa. Omaa tyhmyyttä on jos ei ensin tutustu kunnolla ennen kuin tekee isoja päätöksiä. Tyhmyydestä maksaa aina.
Hei, miten on miehen kanssa, joka ensin lähettelee kultani-viestejä aikansa, ja kaikenlaista luottamusta ja yhteenkuuluvuutta rakentavaa, sitten yhtä äkkiä lopettaa nuo tietyn-tyyliset viestit, tavataan, ja sen jälkeen ei enää kunnolla saa vastauksia pienimpääkään kysymykseen. Monta kuukautta taukoa ja sitten taas sama kuvio uudelleen alkaa. Mistä on kyse? Hei, tulisiko jollekin vielä jotain mieleen, olen kyllä analysoinyt tilannetta monelta kannalta. Leikkiikö hän vain kanssani, vai olisiko myös jonkinlaista oikeaa kiinnostusta? Hän aikoo kyllä vielä tavata minut ja yhteyttä halusi pitää. Hänen työnsä luonne on kyllä aika rankka ja vaativa, ettei nyt joka hetki tietty tarvitse olla viestejä lähettelemässä, mutta jokin tässä kuviossa vaan kulkee entisiä uomiaan, kun ajattelen aikaa taaksepäin. Hei, oikeasti, jos jollekin tulisi jokin mukava rakentava mielipide tämän asian suhteen, itse olen tosi kiinnostunut tästä miehestä ja hän tietää sen kyllä. Miten minun pitäisi toimia, että saisin sen mitä haluan eli hänet.
empii, koska pelkää? ei halua päästää kokonaan irti, koska tietää, että teillä on yhteinen tulevaisuus? suuria juttuja tuloillaan ja tämä on käynnistelyvaihetta. linnunpoika pesän reunalla..haluaa lentää ja tietää, että se on sen kohtalokin, mutta pelottaa.
Hei, tuossa saattaisi olla jotain. Hän on joskus kohtalostakin jotain maininnut ja ns telepatia meillä toimii aivan uskomattomasti monet kerrat. Olemme jo keski-ikäisiä. On monia pieniä eleitä, liikkeitä, kosketuksia, jotka kertovat paljon ja niitä ei käsittääkseni tekisi, ellei toisesta oikeasti välittäisi. Ehkä hän epäröi vielä, hän nimittäin nyt viimeksi kuitenkin kertoi, että tietää nyt mitä haluaa kanssani. Mutta siltikin,odottelen, katselen rauhassa, muutahan en voi nyt tehdä paitsi sen, että liian innokas mun ei ehkä kannattaisi olla ...jos vielä luet tämän, olisitko samaa mieltä kanssani tai mitä sinä tekisit minuna tai tulisiko jotain kivaa vielä mieleesi? Kiitos tosi paljon.
kertomasi täsmää ajatusteni kanssa. mulla oli kerran itselläni kohtalon sanelema suhde ja tiedettiin kumpikin, että niin oli. minä emmin, koska en ollut valmis vaikka toinen oli. kaikella on määräaikansa, eikä rakkautta pidä häiritä ennen kuin se itse haluaa. sanoisin, että ole sinä johdonmukainen omassa käyttäytymisessäsi ja tee itsellesi selväksi mitä tunnet ja haluat. aika hoitaa loput.
Hei, jos vielä luet tätä, onko tuosta sinun kohtalon sanelemasta suhteesta jo kauan?'
Itse yritän pysyä luottavaisella mielellä, vaikka se on usein vaikeaa. Nimittäin välimatkakin on vielä todella pitkä. Se mitä tunnen ja haluan = hänet.
Ja kiitos tosi paljon sinulle.
On siitä jo aikaa...
Hyvä, kun tiedät mitä haluat. Pakonomainen yhteenliittymispyrkimys ei aja kuin toista kauemmas, joten neuvoisin päästämään irti ajatusten tasolla. Elä itsellesi ja tee oma elämäsi kaikin tavoin mukavaksi. Jätä tilaa suhteelle tulla, kun on tullakseen, mutta älä ajattele pakonomaisesti, että sun on saatava se mies ennen kuin sun elämäsi voi olla täyttä elämää.
Tiedän, että on vaikeaa pysyä rauhassa ja odotella, mutta itsekin tiedostat tuolla aiemmassa kommentissasi, ettei pidä olla yli-innokaskaan. Vaikea neuvoa, mutta jos paikka tulee ja tuntuu, että pitäisi toimia, niin toimi sitten ja tee selkoa toiveistasi. Ota sellainen asenne, ettei sun elämäsi ole millään tasolla kyseisestä miehestä riippuvainen, mutta että voisi olla hienoa, jos kaksi itsenäistä aikuista ihmistä voisi tehdä, nähdä ja kokea asioita yhdessä. Kumpikin soitte kauniisti erillään, mutta yhdessä teillä olisi mahdollisuus kokea harmonia ;)
hei, hän juuri taisi tekstiviestillä vastata, että ei ole muuttanut mieltään minun suhteeni siis haluaisi kanssani jotain ainakin, sen kerron, että olemme toisistamme tällä hetkellä viiden tunnin aikaeron päässä ja kun meillä kellonaika muuttuu, niin sitten kuuden tunnin aikaeron päässä, joten tässä kärsivällisyyttä tarvitaan. kiitos sinulle vielä
hei, nyt vasta huomasin tuon viestisi, kohtahan minä kysyn, minkä ikäinen sinä olet siellä jossain? niin olen yrittänyt ajatella, että mies ottaa halutessaan yhteyttä, mutta nämä nykyajan keinot ottaa toiseen yhteys on liian helppoa, tekstiviestit, skype jne. yritän selkeästi kyllä päästä ns oman itseni herraksi tai rouvaksi, sen vain tiedän, että kun hän saapuu sitten tapaisimme, katsos tässä ikäluokassa asiat ei ole ollenkaan selkeitä, ymmärtänet ehkä mitä tarkoitan, kummallakin on omat lapset jne. Tietty tuo, ketään ei saa sitoa ja omistaa ja hallita. Tuo on totta, että rauhassa pysyminen ja odotteleminen on tosi vaikeaa, mutta jos voi toiseen luottaa, ei siinä ongelmaa pitäisi olla. Siis luottamushan on kaiken perusta. Jos et voi toiseen luottaa, sitten ei kyllä mistään tule yhtään mitään. Miten valaisin sinuun uskoa tulevaan ja ettei kaikki naiset ole tuollaisia kuin sinun kohdallesi osunut?
Miksi nainen, jolla olisi ollut satoja tilaisuuksia antaa suora viite, ettei ole vähäisessäkään määrin kiinnostunut, panttaa tietoa vuosia. Antaa ihastua ja rakastua itseensä. Lähentyykin merkittävällä tavalla. Ja sitten ZZÄDÄMM, haluaa kadota mun elämästä.
Ehkä hänen elämäntilanteessaan on jotain, mitä hän ei voi kertoa sinulle tai ehkä hän ei tiedä mitä haluaa, jos ei ole suoraan sanonut ns jättäneensä. tai ehkä hän on samanlainen luonteeltaan kuin tuo mies, jonka toimintatapaa ihmettelen.
Minun tunteilla leikittiin kun olin kerran ihan umpirakastunut erääseen naiseen. Olimme treffeillä, jonka jälkeen sain käsityksen että hän ei ole kovin kiinnostunut minusta tai ainakaan seurusteluksi asti. Itse en harrasta irto tms suhteita vaan etsin silloinkin vaimoa ja tein sen kyllä selväksi.
Vähän myöhemmin nainen otti minuun itse yhteyttä ja halusi jatkaa tapailua. Silloin hänestä sai käsityksen ja jotain kertoikin tunteistaan minua kohtaan.
Tein paljon tämän naisen eteen ja olin valmis todelliseen suhteeseen. Se alkoikin jo muodostumaan, kunnes kerran kun olin matkustanut pitkän matkan naisen luokse, olimme viettäneet ihanaa aikaa yhdessä ja minun tuli aika lähteä ja kysyin koska nähdään, hän vastasi että ei tiedä nähdäänkö enää ym kakelteli ja että ei halua seurustelusuhdetta tai suhdetta ylipäätään kenenkään kanssa.
Ei kulunut kuin viikko, hänellä oli uusi "säätö".
Olisin halunnut että tunteitani olisi kunnioitettu ja kerrottu että hän ei tunne minua kohtaan tai ylipäätään ei olisi ehdottanut tapaamisia, kun kyse olikin hänelle pelkästään leikistä.
Hän katosi täysin tämän jälkeen. En saanut minkäänlaista selitystä/yhteydenottoa enää enkä itse häneen yhteyttä mitenkään. Satutti hyvin syvältä koska suhde oli ollut intiimi ja avoimesti annoin itsestäni paljon koska rakastin. On mielessä vieläkin joskus vaikka tästä on jo vuosia.
Tästä on aiheutunut surua ja ajanhukkaa. En ole vielä pystynyt uuteen suhteeseen ennen kuin tiedän itse että pystyn taas täysin luottamaan ja yhtälailla antamaan itsestäni toiselle kaiken, jos sellainen nainen vielä tulee vastaan joka haluaa elämää oikeasti jakaa.
Minulla on samansuuntainen kokemus. En tunnu pääsevän yli. Kaikki vanhat ja epäterveet selviytymiskeinot nousevat esiin, kun en muuhunkaan pysty.
Hei, tuo on todella ikävää, kun toinen on valmis suhteeseen ja toinen tekee mitä huvittaa, mutta hän ei ole sen arvoinen, että sinä menetät nyt omasta elämästäsi paljon, monia vuosia, on varmasti vaikeaa yrittää luottaa uudelleen.Ehkä oikea rakkaus saavuttaa sinut sitten, kun sitä kaikkein vähiten odotat ja pystyisit vielä luottamaan naisiin. Eihän kaikki naiset nyt tuollaisia ole, mutta tuota on vaikea tietää etukäteen. Elämässä on otettava kaikenlaisia riskejä.