Myin OK taloni 6 vuotta sitten ENKÄ VASTAA

enää mistään!!!!!!!! Ruahahahahahahaahahahahahahaaaa!!!

Saapi soitella homeesta tai mitä löytyykään, laitan hallitusti luurin korvaan :c)
11136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Minä kyllä pahoin pelkään että sinulla ei juuikaan ole ollut mitään myytävää 6 vuoteen.

BUBUBUBHAHAHAHAHAAHA

Äänestä

Lopuksi pelottiko?

Äänestä

Kyllä vähän pelotti se ensimmäiset 5 vuotta, että löytyykö jotain... Mutta ei vissiin löytynyt tai ostaja ei löytänyt puhelinnumeroa!!! Ruahahahahahaahaaa!!

Ei siinä, talo oli uudehko ja kaikki oli luultavimmin kunnossa. Mutta koskaan ei voi olla varma ja on vain odoteltava kylmä rinki persauksissa se 5 vuotta.

Äänestä
  • Puhelinnumerolle ihan sama. Haastemies kyllä löytää sinut. Sulla saattaa olla haku päällä, eli vangitaan tavattaessa.

    Äänestä

Tai sitten olisit voinut hoitaa homman hallitusti, Ottaa Raksystemsiltä tarkastuksen ja piilovirhevakuutuksen, kulut yhteensä alle 5000 euroa, korvaa 75000 euroon asti.

Aika halvalla jännitit viisi vuotta, tuo kannattaa kaikkien kiinteistön myyjien hankkia, nykyisin on paljon lukkeja, jotka etsivät syitä päästä vinkumaan hintaa alas jälkikäteen.

Äänestä
  • Heh, Vai piilovirhevakuutuksen.. Buhahahaa!!
    Kannattaa lukea ehdot tarkkaan....

    Kuntotarkastuksen tekee Raksystems, vakuutus käyttää raporttia sitten pohjana. Vakuutus ei korvaa mitään mikä on raporttiin merkitty "vaatii lisäselvityksiä" ja Raksin raportissa kaikki kohdat kuitataan tällä lauseella...

    Mutta jos haluatte heittää (nyt kai 7500€) kankkulan kaivoon, niin olkaa hyvät vaan!!

    Äänestä

Minä myin puoli vuotta sitten ja muutin kauas ulkomaille. Tänne ei Suomen voudin koura yllä!

Äänestä
  • Empä usko sinunkaan myyneen juuri yhtään mitään mikäli mustanaamio kokoelmaa ei lasketa.

    BUBUBUUBHAHHHHAHH

    Äänestä

  • paskanen nauru kirjoitti:

    Empä usko sinunkaan myyneen juuri yhtään mitään mikäli mustanaamio kokoelmaa ei lasketa.

    BUBUBUUBHAHHHHAHH

    Auts!

    Hyvin täräytetty

    Äänestä

Kaikesta näistä jutuista voi päätellä, että OK-talollinen on häviäjä jolta nyhdetään kaikki!.

Äänestä
  • kummallisia nämä tuhnut, kun ovat menneet vuokralla ja sitä ennen myyneet homeisia taloja.

    ei oo vissiin koskaan mennyt kovin hyvin kun tällasiin ongelmiin ja ratkaisuihin on päädytty

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaarlo Rommilaar kirjoitti:

enää mistään!!!!!!!! Ruahahahahahahaahahahahahahaaaa!!!

Saapi soitella homeesta tai mitä löytyykään, laitan hallitusti luurin korvaan :c)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu