Onnea Tapsa!

onnex olkoon

Tapsalla on tänään synttärit. Paljon onnea hänelle toivotan, vaikkei hän varmastikkaan tätä palstaa luekkaan.

9

230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Megaylläri

      Jahah, joku negahenkilö on käynyt painamassa. No, heitä täällä riittää enemmän kuin yhden palstan tarpeiksi.

    • Annu.

      Mitä se nyt täyttikään? 80?

      • Gilla*

        Idiootti - Annun on taas päästävä paukuttamaan päätään täällä.


    • Annua täytyy ymmärtää. Tuossa hänen iässään ( eli noin 101 vuotiaana ) alkaa jo helposti vähän muisti sekä ajan ja paikan taju katoamaan ja jutut on sitten tuota tasoa kuin hänellä taas tuossa yllä on.

      • Annu.

        Luuletko olevinasi vitsikäskin... Minun mummoni on päälle 90v. ja muistaa erinomaisesti sekä vanhat että uudet asiat. Äläppäs herjaa vanhuksia!
        Sinä tuskin olet päässyt vaipoista potalle viestiesi sisällöstä päätellen. Onnistuneeko edes potalla käyminen vielä, tuskin.


    • Gilla*

      Ostiko teistä faneista Tapsalle mitään lahjaa tai lähetittekö onnitelukorttia ? Minä lähetin kortin :-) Tein sen itse :-)

      • Lähetin dildon

        ;-) Taidat olla provo mutta sama se: Gilla Tähti-Liinilä on hullu.


      • höhhöö
        Lähetin dildon kirjoitti:

        ;-) Taidat olla provo mutta sama se: Gilla Tähti-Liinilä on hullu.

        Mitä hullua on siinä kun lähettää onnittelukortin. Suomessa on sitten aika paljon hulluja.


      • höhhöö itsellesi
        höhhöö kirjoitti:

        Mitä hullua on siinä kun lähettää onnittelukortin. Suomessa on sitten aika paljon hulluja.

        Riippuu vähän kenelle lähettää ja kuka lähettää. Ikuisessa päiväunessa oleva hörhelöfanin kortti Jumalaksi rinnastamalleen idolille ei ole tervettä.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      235
      5906
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4739
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      81
      3558
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      248
      3019
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      2759
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      180
      2241
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      261
      1699
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1215
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      1138
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      1126
    Aihe