Paras selain?

IE, Firefox vai Chrome?
21575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kahden vuoden kokemuksella voisin suositella Chromea. Se on nopea ja yksinkertainen.

Äänestä

Oma suosikkini on IE9 nyt IE10. Aikaisemmin Seamonkey.

Äänestä

Ei mikään ehdotetuista.
Täällä on ahkerimmassa käytössä Opera ja Palemoon.
Makuasioitahan nämä paljolti on.

Äänestä

Chromiumista puuttuu mainos / vakoilu tauhka.

Äänestä

se itselle toimivin ja käytettävyydeltään sopivin on tietenkin paras.

Äänestä

Määrittele kriteerit ensin. Ei ole olemassa mitään absoluuttisesti parasta selainta.

Äänestä

Chrome on parhain ja yksinkertaisin, koska Vapunen sanoo niin.

Äänestä
  • Chrome. Ainakin ammattimiehen näkökulmasta katsoen.

    Äänestä

Chopera tulee olemaan paras. Tai sitten ei

Äänestä

Paras selain on yksinkertaisesti se mistä pitää eniten.
Itse pidän operasta.

Äänestä

Riippuu vähän mitä käyttöjärjestelmää aiot käyttää seuraavassa tietokoneessasi. Jos nyt on vaikka Windows 7 ja aiot siirtyä Windows 8:n, niin sitten Internet Explorer 10 joka tulee varmaan tiistaina päivityksistä.

Jos sellainen Windows 8 kosketustaulutietokone ei kiinnosta IE:llä, niin vaan haluatkin Android taulutietokoneen sitten kannattaa ottaa Google Chrome.

Muussa tapauksessa, Firefox ESR on turvallinen valinta koska se toimii seuraavassakin työpöytäympäristössä.

Äänestä

Itselleni käy parhaiten Firefox, koska siinä on valikko "Useimmin avatut", sen uusimmassa versiossa on kiinteänä osana oma pdf-tiedostojen lukija ja siitä voi valita näkymän, jossa on helposti avattavissa menut "Tiedosto", "Muokkaa", "Näytä", Sivuhistoria", "Kirjamnerkit", "Työkalut" sekä "Ohje".

Lisäksi Firefoxia voi muokata mieleisekseen lähes rajattomasti.

Äänestä

Huonoja vastauksia. Kannattaa kokeilla useampia ja käyttää sitä mikä miellyttää.

Äänestä

Itsellä Firefox. Yritin tuossa Operan kanssa sählätä, mutta jostain syystä se jumittui. elikkä alkoi vaan veivaamaan paikallaan, ja joku laatikko siihen tuli, mitä klikkaamalla pääsi nettiin. Olisko ollut joku lisäosan tarve? Ainakin Firefox oli nopeampi. voisin vieläkin Operaa kokeilla jos kerotte mistä jumittuminen johtuu ? Kaksi kertaa sen asensin, ja sama homma Käyttis W7

Äänestä
  • Niin mitä laatikossa sanottiin? Mitään lisäosiahan ei tarvita nettiin pääsyyn. Ainoa mikä laatikko tulee mieleen että Opera oli offline-tilassa silloin se kysyy haluaako netin käyttöön...

    Mutta Operalla menossa suuri muutos, joten mielestäni kannattaa odottaa että uusittu Opera julkaistaan.

    Äänestä

lynx.
Ei pelkoa pöpöistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


5dgjJ kirjoitti:

IE, Firefox vai Chrome?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu