mitä täällä käytyihin keskustelunavauksiin tulee. Ainoastaan pari kolme kirjoitusta kuukausittain. Mitä he oikein iltaisin puuhastelevat?
Marttilalaiset ovat melko passiivista kansaa,
ihmetteleväinen
12529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sitä mäkin oon ihmetelly. Sit, ku avaa keskustelun jostain, ni sit saa vaan typerii vastauksii! Onkohan heil niin huonot yhteydet siel, että eivät jaksa enää peltotöiden ja iltalypsyn jälkeen pätkivää nettiä?!
EI luulis peltotöitä nyt tehtävän eikä niitä lehmänkantturoitakaan jokaisella ole.Ehkä ovat metsällä?
Niinpä, sanotaanhan, ettei luulo ole tiedon väärtti eikä Marttila Liedon!
Tyhjästä on paha nyhjästä.
Istuvat kotona. Pari Marttilalaista tuntien eivät liiku oikein missään. Yleistietämys nollatasoa. Nuoremmatkin miehet ihan vanhoja äijiä jo. Jossain ihme tansseissa käyvät mutta yleistiedoiltaan ovat surkeita. Marttilassa ei kyllä tapahdu mitään, tai siltä ainakin vaikuttaa. Silti viihtyvät ilmeisen hyvin nurkissaan. Töitäkään Marttilassa ei tarjolla ole. Siksi ei ole asiaa sinnepäin. Toki ei saisi yleistää mutta muutaman tuntien ei voi kun ihmetellä mitä tekemistä ikinä on jossain marttilassa. Vanhoja poikia kyllä riittää enkä ihmettele miksi.
Telkkariahan siellä vaan tuijotellaan illat pitkät. Siitä on jo perinteitä.
http://www.aumanet.fi/rtv-huolto/eka_tv.html
Joillakin ihmisillä on vielä oma elämä...
ei tarvitse netissä notkua ja keksiä säälittäviä keskustelunavauksia :)
monilla on
Suurinosa täällä istuu paskalla.
ei tuu käytyy netissä useinkaan ku tää pöytä kone on niin hidas ja tää windows 98 käynnistäinenki kestää. aikaa on kyllä näin talvisin. nyt on puimurin huolto työt menossa. tältä päivältä ajattelin lopettaa. huomenna taas
Vedän hanskaani.
jaaha