firefox windows 8- 64 bit kannettavaan

tilasin samsungin kannettavan tietokoneen jossa on windows 8- 64bit käyttöjärjestelmä.
Kaveri sanoi että siihen ei saisi ladattua firefoxia, että vaan explorer toimisi (ja tästä ois ollu joku oikeusjuttukin tms), onko tää totta? siis enkö oikeesti saa firefoxia ladattua
8257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuulin radiosta pari päivää sitten että Microsonta sai juuri tuosta yli 500 miljoonan euron sakot EU:lta. Et voi tietää ellet kokeile.

Äänestä

Firefox toimii Windows 8 versiossa ainakin "työpöytä" puolella.

Äänestä

heh, tyhmä kysymys, mut mitä tarkoittaa "työpöytä" puolella?

Äänestä

Se josta pääsee Windows 7 näköiseen käyttöliittymään. Se löytyy "Työpöytä" nimellä niistä "tiileistä".

Äänestä

Mut jos en tykkää tuosta 8 versiosta niin enkös voi ladata sen 7 siihen koneelle? On se levykekkin. Saas nyt nähdä kunha kone tulee, et minkälainen se on.

Äänestä

onko tuo nyt sellainen ohjelma että tuo työpöytä on kokoajan näkyvissä? eli oletuksena, ilman että sitä pitää aina klikata jos sinne haluaa
vai onko tuo pakollinen (siis että sitä ei saa pois käytöstä) missä on miljoona eri kuvaketta?
Sain ladattua firefoxin ja hyvin toimii.
sitten mietin tuota suojausta, tai siis kun piti tehdä se microsoft tili, niin eikai minun kuvia tms tietoja nyt lataannu jonnekkin?

Äänestä

Kun laittaa ruksin tuon ohjelman asetuskohtaan niin silloin kone käynnistyy aina "normaaliin työpöytään". Eli Windows 8 oma käyttöliittymä ei käynnisty. ( Se toki toimii käynnistyksen jälkeen jos niin haluaa.

http://sarajarvi.org/tutoriaalit-windows-8-normaaliksi/

Eli "Skip Metro Screen"

Ilman erillistä ohjelmaa Windows 8 omaa käyttöliittymää ei saa ainakaan toistaiseksi ohitettua ilman hankalia rekisterin muokkauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


just niin tätä kirjoitti:

tilasin samsungin kannettavan tietokoneen jossa on windows 8- 64bit käyttöjärjestelmä.
Kaveri sanoi että siihen ei saisi ladattua firefoxia, että vaan explorer toimisi (ja tästä ois ollu joku oikeusjuttukin tms), onko tää totta? siis enkö oikeesti saa firefoxia ladattua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu