Eli boksi herjaa tuota NAT (strict) kun testaa Live yhteyksiä.
Mitenkä tuon saisi muutettua openiksi ja moderaatiksi? Xboxsupportista olen katsonut ohjeita tuon NATin muuttamiseksi mutta ei oikein luonnistu kun käytän puhelinta mokkulana.
Eli mulla on boksi yhistetty puhelimen nettiin.
PS3:sta muistaakseni NATin sai vaihdettua suoraan PS3:n asetuksista eli pleikkarilla ei ole ollut mitään ongelmia. Boksilla ei taida pystyä?
Kiitos etukäteen!
Xbox 360 NAT ongelma
5
310
Vastaukset
Heips,
Sen verran huikkaan, että olethan varmistanut ettei käyttämässäsi liittymässä ole NAT:ia? Riippuen operaattorista ja käytettävästä yhteysosoitteesta, siinä voi olla NAT päällä tai sitten ei :)
Tero@Sonerapartio- XBOX.
Tuosta en ole varma. DNA liittymä on ja mobiililaajakaista L
Oukei, googlasin nopsaan ja löysin tuollaisen --> http://bit.ly/13T3esT
Jos oikein ymmärsin niin oletuksena NAT olisi päällä? Ennenkuin alat mitään enempi säätämään niin otahan DNA:n yhteyttä, saat sieltä varman infon asiaan :)
Tero@SoneraPartio- XBOX.
No nyt on yhteyttä otettu ja sanoivat vain että Xboxista tulee olla upnp päällä verkkoasetuksista ja puhelimessa asetuksissa verkko pitää olla jaettuna.
Mikäli näillä ei saa yhteyttä muodostettua niin pitäisi harkita kiinteän hommaamista.
Eli onko tuo siis mahottomuus saada muutettua? - VitunMastaOhjeet
Joo tiedän että tämä on vanha viestiketju ja olet ehkä ongelman saanut korjattua mutta kuitenkin tässä ohjeet.
-Ensiksi pitää tilata se nat p*ska en osaa sitä selittää mutta se kuitenkin xd
-Sitten kato tietokoneelta IP osittees ja kirjottaa google hakuun
-Sitten avata Xboxin portit
-Ja UpnP
-Test Xbox live connection
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 254437
- 1062229
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa971490Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1721418- 601274
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561145Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe2041108- 501029
puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo111009Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M193984