Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Voiko kulli olla liian käyrä?

Jos kulli on paljon käyrä alas tai sivulle, niin voiko olla huono? Yläkäyryys on hyvästä tietoni mukaan, mutta mitä jos on todella pahasti yläkäyrä?
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No sen pitäisi kyllä olla jo aivan tolkuttoman käyrä, että se haittaisi. Eksälläni oli käyrä sivulle, ja sen huomasi joskus lantion liikkeessä, mutta eipä se liiemmin haitannut. Alakäyrästä en tiedä, paitsi että luulisi, että sekin olisi nimenomaan hyvä takaapäin naitaessa, silloinhan se osuu sinne eteen samalla lailla kuin yläkäyrä lähetyssaarnaajassa.

Äänestä

niin ei se koko! vaan miten sitä käytetään.... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysymys vain naisille kirjoitti:

Jos kulli on paljon käyrä alas tai sivulle, niin voiko olla huono? Yläkäyryys on hyvästä tietoni mukaan, mutta mitä jos on todella pahasti yläkäyrä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu