Juomavinkkiä?

Jos ei vie punkkua/valkkaria treffeille ni mitä sitten?
8119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vie Barbados-rommia. Sitä myydään 0,35 litran muovipullossa.

Pullollisesta saa mukavat pikku tumut, mutta jos aikoo ryypätä, niin on viisaampaa ostaa useita pulloja.

BR on erittäin laadukas ja hyvänmakuinen juoma ja sitä ei tarvitse edes plissata ellei välttämättä halua.

Suosikkijuomiani.

Äänestä

Vie Cannabista, se ei ole tappanut koskaan ketään, toisin kuin alkoholi joka tappaa päivässä MILJARDEJA IHMISIÄ!

Äänestä
  • Kiintiökannabisnarkkarikin jatkaa horisemistaan. Likainen takkutukka varmaan kuhisee elämää...

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Kiintiökannabisnarkkarikin jatkaa horisemistaan. Likainen takkutukka varmaan kuhisee elämää...

    Anteeksi, aiheestanne menee vähän sivuun...

    Mulla on väsymys ja tulikin aika hyvät naurut noista teidän vastauksista.
    Mulla ei ole muuta sanottavaa, paitsi, että kun luin alkoholiaiheesta eri ketjusta negatiivista, vaaroista ja seurauksista, ja sitten hyppäsi tänne...
    Kiintiökannabisnarkkari... hohohoo...tumuttelija ja aamusta aikaisin neuvoo kysyjää...

    Vie tuota mitä hyvänsä. Kysy viinakaupasta, kun se rommi myydään siellä.
    Helvata, jos viet keppanaa, kantaminen vaatii voimia, mutta on se hiki sen arvoista...
    Eikö se pissittämään rupea iso kaljamäärä? Munuaiset toimii hyvin silloin.
    Hohohooo... oikeasti...
    En kai tarvi viinaa, jos ilman tulee näin huvittunut olo.
    En ole myös kannabis- tai huumausaineiden käyttäjä myös ollut. Toivottavasti ei tarvitse.

    Sori! En menettänyt mitään vaikka nauroin.
    Viisaus ei asu meissä.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    Kiintiökannabisnarkkarikin jatkaa horisemistaan. Likainen takkutukka varmaan kuhisee elämää...

    Kyllä tuo on ihan vain mielenterveysongelmainen palstan vakioalkkis, joka yrittää esittää kannabiksen puolustajaa epäonnistuen siinä surkeasti. Kyllä hullun etanolinistin provot aina huomataan.

    Äänestä

Suosittelen Jorma nimistä raikasta ja väkevää viiniä. Siihen voi vielä ostaa pullon Valdemaria kylkijäiseksi. Treffikumppani taatusti ihastuu sekä makunautintoon, että pullon etikettiin.

Äänestä
  • Eikö se oo tarkotus, että treffi kumppani ihastuu suhun, eikä pullon etikettiin?

    Äänestä

Kyllä parisuhde jossain vaiheessa kuitenkin menee ryyppäämiseksi joten miksi sitä ei alottaisi heti ekoilla treffeillä:) mulla just pullo jormaa tässä ja aattelin sen napata iltapalaks lihapiirakoiden kanssa ja sitten aamulla työmaalle lyömään nauloja vinoon. Täytyy toivoo että aamulla on alkoholia veressä niin ei tule niin pirun kylmä aamukuudelta. Alotan duunipäivän jälkeen juomisen taas sitten huomenna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juomingit kirjoitti:

Jos ei vie punkkua/valkkaria treffeille ni mitä sitten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu