Että pitää olla kaksinaamaista.Ensin tutkijat eivät usko metsästäjien jälkilaskentaan,väittävät rietojen siirtyvän satoja kilometrejä yössä.
Nyt kun joku lauma on hetken "kadoksissa",eikä jälkiä löydy,tehdään ilmoitus poliisille "kadonneista" rietoista
.http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/iisalmen-sanomat-susilauma-katosi-pohjois-savossa/1306679
Vaan joutaakin moiset otukset välillä katoilemaan,eri syistä..hehheh!
Ilmoitus
9
94
Vastaukset
- Who cares!
Lauma on todennäköisesti lähtenyt takaisin Venäjälle kyllästyttyään risupartojen kameroiden häirintään.
Onhan sekin toki mahdollista että ovat menneet heikoille jäille tai syöneet koirille tarkoitettuja myrkkymakkaroita. - rikolliset kuriin!
Kukahan tässä on kaksinaamainen?? Ensin metästäjät täällä riekkuvat että kaikki sudet vaan kuoppiin ja sitten kun tällainen ilmoitus susien katoamisetsta tehdään niin jo olet iitkemässä että sudethan liikkuu pitkiäkin matkoja? Eli heti ollaan kieltämässä salametsästys vaikka sillä juuri elvistelette? No epärehellisestä 'harrastuksesta' kun on kyse niin ei kaksinaamaisuuskaan juuri yllätä.
- turhaa älinää vain
Noh, ei tällä palstalla juuri ole millään osapuolella varaa, vain toista kaknaamaisuudesta syytellä.
Tällä palstalla saa asiallista kommenttia juhlia erikoisuutena, toisin kun puolin ja toisin irvailua, milloin milläkin.
Kun näkyy olevan juhlan aihe suojelijoille, jos lammas tai koira joutuu suden suuhun, niin paras olisi tarkastella toisenkin puolen kommentteja sitä taustaa vasten. Heh heh, minä ainakin uskon ennemmin vaikka Jupiterissa asuviin avaruustonttuihin kuin hysteeristen metsästäjien laskutaitoon.
- enneminpä sieltä
jupiterista näitä avaruustonttuja löytyykin kuin mitä sinun kirjoituksistasi ja mielipiteistäsi järjen häivää
- RPL1
Varmaan salalahdattu nuokin!
- vexi556
pää asia että katosivat.
- salmi778
katoa sinäkin ja kaltaisesi niin maailma pelastuu.
- että oikein pelastuu
Onhan naivi näkemys maailman pelastumisesta, ei ihme että Laitinen piti viikonlopun artikkelissaan eläinsuojelijoita täysin pöhköinä pahvipäinä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3711685Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san334629Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2502810Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1392552- 1071613
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo81015- 82810
40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.207802- 10708
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv59703