Käsi paketissa

langennut 1

Huh, tulipa pieni pyllähdys muutama päivä sitten liukkaalla tiellä. Ei muuta kun vasen ranne pakettiin. Yllättävän paljon voi tehdä hommeleita pelaavathan sormet ihan hyvin. Tosin rannelasta on suora ei tarvinnut reponoida joten kipujakaan ei sanottavasti ole.

Miksi kaiken pitää tapahtua ennekuin uskoo että liukustopparit kenkiin ovat hyvä varotoimi ulkona liikkuessa. Ostin tarrakiinnityksellä olevat, eivät paljon vaivaa vaadi kun laittaa ne kenkiin. Tulipa tämäkin koettua, toden sanoakseni ei tämä niin paljon hankaloita elämää, hiusten pesu suihkussa on hieman vaikeaa. Nyt ovat hyvät neuvot tarpeen, kotona ollaan ja lähikirjasto on käytössä.

9

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toipumisiin

      Olihan onni onnettomuudessa, että niinkin vähällä pääsit! Pahimpia on nuo lonkanmurtumat meidän ikäisillä. Vaativat pitkän toipumisajan, ja siinä jo kunnon heikkeneminen voi olla kohtalokasta.

      Kyllähän sitä pärjää jos sormet pelaavat, ja yks'k'tisenäkin pystyy ajan kanssa suoriutumaan jopa kirjoittelusta.
      Nyt sitten lukuharrastusta vaan, ja raskaampien töiden välttelyä, kunnes ranne taas kestää!

    • outoa.

      Minulle kävi taas niin,
      että heräsin yöllä kes-
      ken unien paketti kä-
      dessä.

    • ullamirjami ****

      Juuri eilen yksi naapuri jonka kanssa tavataan koirien laputus poluilla --hänelle vasta isoremontti tuli naama ihan mustelmilla (molemmat silmät mustana) ja silmäklasit rikki toista linssiäkään ei löytynyt mistään että siittä olis nähnyt vahvuudet , mutta nyt oli optikon tarkastuskin edessä .
      Isot aurinkolasit pelastaa paljon näissätapauksissa --kun kaikki haluaa tietää oliko ollut perheriitaa . Ja varsinkin kun aurinko lasit on nyt kaikillae tarpeen.

    • 100%

      Emäntä tuli silmä mustana poliklinikalle.
      ' Mitä tapahtui?' kysyi lääkäri.
      ' Mieheni yritti tappaa hyttysen otsastani.' vastasi emäntä.

    • Tepposet

      Olen erikoistunut rappusiin. Saa nähdä milloin siirryn liukkaille!

      Ennen kaihileikkauksia tulin kirjaston 15-kiviaskelmaa alas pyörimällä.
      Ei vaan askel osunut.
      Sankalsit silmillä ja kirjakassi kädessä.
      Yritin vasemmalla kädellä suojata päätäni.
      Päädyttyäni alas, osuivat jalkapohjani sopivasti lattiaan ka nousin ylös.
      Lasit silmillä ja kassi kädessä.
      Kotitarkastuksessa ei löytynyt yhtään mustelmaakaan.
      Salikaveri sanoivat minun tulleen alas jollakin sudjukujokulla?

      Toisen kerran tulin alas lyhyemmät mutta jyrkemmät raput. Takaremmitön sandaali irtosi.
      Nyt sain aikaan sentään kolinaa mutta taaskaan ei yhtään mustelmaa.

      Olen tainnut ulosmitata tippumistuurini varannon?

    • outoa!

      Mitähän tämä ennustaa?
      Taas heräsin aamulla pa-
      ketti kädessä. Uskoma-
      tonta.

    • Tepposet

      Yksi versio kädestä paketissa. Oikeastaan kassissa.

      Nuorena ja kiiltävänä heräsin yhtenä vappuna iltapäivällä klo 17.00 oikea käteni muovikassissa.
      Nuorikkoni kertoi minulla olleen hierveän hauskaa vappuaaton yönä.

      Melkein ylivoimaisen ongelman muodosti kähveltämäni, suuren ilmapallon täyttökaasu.
      Niitä aikoja alkoivat harkita vedyn käytön kieltämistä.

      Pimeässä en nähnyt oliko pallossa punainen kolmio vedyn merkkinä.
      Nerokkaana nuorukaisena testasin asian tulitikulla.
      Oli vetypallo!

      Kärvensin otsatukkani ja keinokuituisen takkini hihan. Pahiten kärsi tulitikkukäteni jonka vaimoni rasvasi kotona ja sotkemisen välttämiseksi teippasi siihen muovikassin.

      Joten, liityn käsipakettisten joukkoon!

    • texsanell1

      Näin pääsiäisen lähestyessä muistuu mieleeni lammaspaisti, jota olin kääntämässä uunissa.
      Paisti lipsahti irti haarukasta, rasvan roiskuessa oikeaan käteeni. Niinpä liityn käsipakettilaisten joukkoon, sillä aika pahasti paloi kämmenselkä, onneksi sormenpäät säästyivät pahemmilta roiskeilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      47
      5425
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      61
      2246
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1830
    4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      145
      1761
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1555
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      30
      1467
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1358
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1107
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1078
    10. Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?

      Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se
      Maailman menoa
      213
      963
    Aihe