Turun hiipparista ym.

Faktoja.

Abloy lukkojen avaamiseen laiteen, eli "vempeleen" kehitti aikoinaan Luotolainen niminen mies, joka oli monin kertainen rikoksen uusija. Hän ja Abloy kävivät myös jonkin asteisia neuvotteluja vempeleen puitteissa.

Luotolainen on jo kuollut aikoja sitten. Vempele on lopulta aika yksinkertainen ja sen teho perustuu paljolti käyttäjän taitoon, eikä sillä kuka tahansa pysty Abloy lukkoja avamaan.

Turussa ja aiemmin Helsingissä vempelettä käyttänyt Tarvainen niminen mies on todella taitava ja erittäin rohkea ja röyhkeä heppu, joka ei pelkää juuri mitään. Bodarina ja väkivahvana hän selviää asunnoissa varsin hyvin, eikä tavallinen mies ole hänelle minkään lainen fyysinen uhka.

Vaatii melkoista uskallusta ja röyhkeyttä ryhtyä aviomiehen sijaan jopa yhdyntään nukkuvan miehen vaimon kanssa.

Tarvainen on "piireissä" tunnettu miehenä, joka ei tunnusta poliiseille mitään, eikä myöskään vasikoi ketään, joten hän on ns. kunniallinen konna, vaikka hänellä onkin omat varsin omituiset tapansa hakea jännitystä ja tyydytystä elämäänsä.

4

2974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???

      onko tää Tarvainen siis tämä turun pervo hiippari ja Töölön tiirikkamies?

    • Runkut koppiin

      Näin on nännit! Eli, "Ninnan Nunnat". SEPO TERVONEN on KALVI & paha RAISKARI. Noilla saavutuksilla pitääsi päätä jo jonkin jengin, "kunnia jäseneksi"..

    • ÖÖÖTÄH???

      Siel on sulle nin. "Factoja" - oikeita F A C T O J A tän päivän ILTALEHDESSÄ SEPPO TERVOSESTA. Lue ne alkuun niin ei tarvii satuilla tällä palstalla!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      149
      2489
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      999
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      871
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      60
      753
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      691
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      677
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      670
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      648
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      21
      637
    Aihe