Turun hiipparista ym.

Faktoja.

Abloy lukkojen avaamiseen laiteen, eli "vempeleen" kehitti aikoinaan Luotolainen niminen mies, joka oli monin kertainen rikoksen uusija. Hän ja Abloy kävivät myös jonkin asteisia neuvotteluja vempeleen puitteissa.

Luotolainen on jo kuollut aikoja sitten. Vempele on lopulta aika yksinkertainen ja sen teho perustuu paljolti käyttäjän taitoon, eikä sillä kuka tahansa pysty Abloy lukkoja avamaan.

Turussa ja aiemmin Helsingissä vempelettä käyttänyt Tarvainen niminen mies on todella taitava ja erittäin rohkea ja röyhkeä heppu, joka ei pelkää juuri mitään. Bodarina ja väkivahvana hän selviää asunnoissa varsin hyvin, eikä tavallinen mies ole hänelle minkään lainen fyysinen uhka.

Vaatii melkoista uskallusta ja röyhkeyttä ryhtyä aviomiehen sijaan jopa yhdyntään nukkuvan miehen vaimon kanssa.

Tarvainen on "piireissä" tunnettu miehenä, joka ei tunnusta poliiseille mitään, eikä myöskään vasikoi ketään, joten hän on ns. kunniallinen konna, vaikka hänellä onkin omat varsin omituiset tapansa hakea jännitystä ja tyydytystä elämäänsä.

4

2558

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???

      onko tää Tarvainen siis tämä turun pervo hiippari ja Töölön tiirikkamies?

    • Runkut koppiin

      Näin on nännit! Eli, "Ninnan Nunnat". SEPO TERVONEN on KALVI & paha RAISKARI. Noilla saavutuksilla pitääsi päätä jo jonkin jengin, "kunnia jäseneksi"..

    • ÖÖÖTÄH???

      Siel on sulle nin. "Factoja" - oikeita F A C T O J A tän päivän ILTALEHDESSÄ SEPPO TERVOSESTA. Lue ne alkuun niin ei tarvii satuilla tällä palstalla!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4180
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3959
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3462
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2863
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2709
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2522
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2114
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      12
      1206
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      145
      1157
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      1006
    Aihe