Hitasta ei löydä!

Pessimisti

helsingistä ei tahdo ,enään löytää hyvää hitas-asuntoa, kun ne ovat jo kalliimpia, kuin muut asunnot, menevät ne heti kaupaksi, olen etsinyt hitasta jo pitkään, mutta joutuuko tässä ostamaan tavallisen omistusasunnon?
viime viikollakin oli esittelyssä Hitas-rakennettu -83 ja enimmäishinta 152. tuhatta euroa, vieressä oli omalla tontilla oleva samankaltainen asunto rv-83 ja hinta oli 130. tuhatta, eikös tuosta Hitasista joku tehnyt tarjouksen, en halunnut maksaa pyydettyä hintaa, joten jäin näppejä nuolemaan, pitää väsätä tarjous tuosta toisesta omistusasunnosta, se oli vielä kaupan.
Harmittaa kun Hitas kiinnostaa ja alue on helsinki Malmi.

2

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Etutöölöläinen

      No mikä siinä hitasissa nyt sitten viehättää? Eikö niiden hitaksien ainoa etu oo ollu just se hinta? Tontista joutuu sitten maksamaan vuokraa ja muuta tyhjänpäiväistä.
      Jos ei kerran hintaetuakaan enää ole, niin mikä helvetti se ajaa ihmisiä hitas-kämppiä ostamaan ja niiden hinnoista täällä uikuttamaan?
      Ei kai sillä nyt sitä paitsi ole hevonkaan merkitystä jos jostain hitas-yksiöstä Malmilla saisi pyytää miljoonan, kun sitä kukaan täyspäinen ei kuitenkaan maksa!

      • Eisa

        vastaannytvieläkerranitsellenisittenlopetanhainjuurikontulastamäyräkoiranjalaatanpamejanythelpottaaunituleeihanaamäyräkoirapelastaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      251
      2274
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1339
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      836
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      820
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      800
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      766
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe