Haapaveeltä loppuu K-kauppa, alkaa liikenne virrat tänne YLIVIESKAAN kun haapavetiset tulee ostoksille tänne.On suuri valikoima, tuovathan he myös rahaa tänne.Samalla Kärkkäinenkin hyötyy ostavat halpaa polttoainetta, ja myös käyvät Lidlissä edullisilla ostoilla.
Suuri Uutinen
Melkein kauppias
9315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tämähän viesti on rikollinen
ei huhuja voi panna liikkeelle muuta ku itestään
haluakko poliisin suojiin ja sakkoja ?
Lueppa Kp24 sivulta alueuutiset.
Entäs nyt kuka pölijä taas. Varmaan nyt saadaan haapavesi tie kin kuntoon.Liikenne virrat alkaa. Voisit vaikka pyytää anteeksi nuo uhkaukset.
K-Kauppa lopettaa Haapavedellä
Kesko lakkauttaa K-Kaupan Haapavedeltä. K-Market Marengin lopettamispäätös on tehty kannattamattoman liiketoiminnan vuoksi. Työntekijöille ilmoitettiin asiasta alkuviikosta.
"Uutinen pitää paikkansa. Toiminta loppuu kevään aikana, kesään mennessä", vahvistaa Keskon Pohjois-Suomen aluejohtaja Jari saarinen.
Näillä näkymin tiloihin ei ole tulossa uutta K-kauppiasta.
http://www.pyhajokiseutu.fi/Uutiset/1194801346478/artikkeli/k-market lopettaa haapavedella.html
No jos K - Market loppuu tilalle pitäs tulla LIDL
pienetkunnat ajetaan alasjo ennenkuin tehdään kuntaliitoksia,helppo sitten tehdä naimakaupat
mikähän idea tässäki ketjussa lie
ei hoopolasta ruoka vielä lopu
no joo, eipä se kauppa paljon kannata kylässä missä muutama sata asukasta joista valta osa työttömiä "voittajia"