Milläs oikeudella ?

Milläs oikeudessa Huvila aikoo estää kevynliikenteen kävelijät kun se on kuitenkin verorahoilla rakennettu ?
Jokamiehenoikeushan tässä kyl tulee vastaan jo hei haloo!
10166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mikä juttu tuo on?

Äänestä

Taitaa tulla vartiointiliike pitämään kuria jalankulkijoille?
"Pikkulinnut lauloivat"

Äänestä

Sulkemalla kävelytien pyrkivät estämään ns vapaa matkustajat, jotka tulevat seuraamaan konsertteja ostamatta pääsylippua, kaikki raha on yritettävä haalia.

Äänestä

Typerää. En mene yhteenkään konserttiin ja boikottiin koko piakka.

Äänestä
  • menekään kun et enää pummilla pääse.

    Äänestä

Täytyy lähteä siis ihan huvikseen kävelemään/pyöräilemään ko. kadunpätkää juuri silloin kun se on 'kielletty'.

Savon ääliöt kun päättävät jotain on kyse useimmiten mielenvikaisista päätöksistä.Kuten nytkin. Onhan nimittäin niin, että musiikki kuuluu vaikka torille ja veneellä voi mennä siihen rannan tuntumaan kellumaan aivan vapaasti.

Kontrollin lisäämisellä tuppaa olemaan pänvastaisia vaikutuksia kuin halutaan ja on aivan oikein mennä kävelemään tielle täten vaikka tahallaan. Kiusa se on pienikin kiusa ja tämä tulee toteutumaan.

Äänestä
  • uimaan tällaiset kaikessa vastaanpanijat.

    Äänestä

  • Persniskaotteella kirjoitti:

    uimaan tällaiset kaikessa vastaanpanijat.

    hetihän tuon tunnisti että Terho Kuutio on nimimerkki CzzC eli Piika. Katsotaan, miten toimii Cezetan kaipaama mielipiteen- ja kokoontumisvapaus suljetulla alueella. Tulen mielelläni mukaan uittamaan Cezetan eikä muuten tule uimalla samalle rannalle takaisin. Varmaan siihen kerääntyy aika paljon muitakin räpiköijälle naurajia jos se nyt yleensäkään on oppinut uimaan. Jos ei niin sen parempi. No, hjuumoriahan tämä taas oli niinkuin muutkin Cezetalle osoitetut jutut mutta kun ei se tunnu lainkaan sitä viherhörhökommarina ja tosikkona ymmärtävän.

    Äänestä

Pitäskö hankkia ihan piruuttaa venepaikka tuon pyörätien varrelta. Ei kai ne voi estää pääsyä veneelle joka on maksetulla paikalla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kylmää liikun kirjoitti:

Milläs oikeudessa Huvila aikoo estää kevynliikenteen kävelijät kun se on kuitenkin verorahoilla rakennettu ?
Jokamiehenoikeushan tässä kyl tulee vastaan jo hei haloo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu