Tietokone-lehden on-line -verkkolehti tarjoaa laittomasti sivuillaan käyttäjilleen imuroitavaksi Windows XP Service Pack 2 -päivityksen piraattikopiota.
Lainaus MS:n webbisivuilta:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=049C9DBE-3B8E-4F30-8245-9E368D3CDB5A&displaylang=en
"The Microsoft Download Center site is your only authorized web source for downloading a licensed copy of Windows XP Service Pack 2. To report a website offering unlicensed copies of Windows XP SP2 for download, please send e-mail to: [email protected] or visit http://www.microsoft.com/piracy/ReportingUs.mspx."
Tietokone-lehti trokaa piraattisoftaa
4
1969
Vastaukset
- ..otille
Ja paskat! Ei ne siellä omalla sivullaan tarjoa mitään muuta kun linkin mikkisoftalle.
- Idiootille
Imuroitavaksi tarjottu tiedosto on palvelimella tiedostot.tietokone.fi, mikä ei suinkaan ole Microsoftin palvelin, mikä tekee tiedostosta piraattiversion ja jota levittäessään ilman asianmukaista lisenssiä Tietokone-lehti syyllistyy tekijänoikeusrikokseen.
Tarkempi osoite:
http://tiedostot.tietokone.fi/10/59/142/13127/XP-SP2-full.exe
Kun tietää asioista enemmän kuin luulee ja viitsii edes hieman perehtyä asiaan ennen kuin ryhtyy paukuttamaan poskeaan, niin ei tee itsestään idioottia, kuten sinä, pölvästi. - Jaahas
Idiootille kirjoitti:
Imuroitavaksi tarjottu tiedosto on palvelimella tiedostot.tietokone.fi, mikä ei suinkaan ole Microsoftin palvelin, mikä tekee tiedostosta piraattiversion ja jota levittäessään ilman asianmukaista lisenssiä Tietokone-lehti syyllistyy tekijänoikeusrikokseen.
Tarkempi osoite:
http://tiedostot.tietokone.fi/10/59/142/13127/XP-SP2-full.exe
Kun tietää asioista enemmän kuin luulee ja viitsii edes hieman perehtyä asiaan ennen kuin ryhtyy paukuttamaan poskeaan, niin ei tee itsestään idioottia, kuten sinä, pölvästi.Kiviäkin kiinnostaa
- Pohdiskelija
Tietokone-lehden toimitus lienee hakenut poikkeusluvan paketin julkaisemiseen omalla palvelimellaan? Microsoft kun ei itse tarjoa paikallista peiliä Suomeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637