Toyota Camry on maapallon paras auto. Mersun 200D on toiseksi paras. Sitten tulee miljoona kilometriä väliä ja sen jälkeen ....... Toyota Camry ja Mersu 200D. Kolmantena tulee Toyota Land Cruiser. Muut voidaan unhoittaa matkan varrelle ja kuuntelemaan vaikka kappaletta: Ethän minua unhoita, oi kallis ystäväin....
Camry, Mersu.
8
243
Vastaukset
- Rahat kelpaa
"HS: Poliisin autokaupasta täysfloppi - 180 000 euron Toyotat käyttökelvottomia"
Land Cruisereista kysymys. En minä nyt niin hirveän hyvänä pidä sitä, että Toyota on valmis kaupittelemaan Suomeen kalustoa, jolla ei ole mitään virkaa. Veroja maksan ja odotan, että niitä rahoja ei kärrättäisi joutenpäiten sen paremmin Japaniin kuin Kreikkaankaan.- lantikka.
Kerrankin Trafilla oli selkärankaa olla päästämättä ajokelvottomia tekeleitä suomalaiseen rekisteriin. Vaikkakin olivat kalliita ja poliisin hankkimia.
- Ykkös lukoan karhua
Mikseivät ostaneet suoraan mersulta G-malleja sotilasvarustuksella? FN.ltä vielä konekivääri katolle. Ei ois tarvinnut käyttää missään Dubaissa panssaroimassa kun oisvat tulleet jo tehtaalla miinasuojattuina. Tuommosia pyörii Afghanistanissakin.
- Mutta kenen vika ?
http://www.hs.fi/kotimaa/Karhu-ryhmän panssariajoneuvot käyttökelvottomia hankinta tutkintaan /a1363231314147?ref=tf_iHSisboksi630&jako=1a79024266badfb37f9563c1490d8929
Lukekaa y.o. juttu:
Poliisin Hankintakeskus tilasi EU-alueelle hyväksymättömän auton suoraan Japanista, joka vietiin panssaroitavaksi Dubaihin.
Poliisin Hankintakeskus ei tarkistanut Trafilta, voiko auton rekisteröidä Suomeen.
Ei mennyt niinku Strömsöössä ???
Autot lie nyt jossain sotatoimialueella, mutta taisi mennä vähän verorahoja hukkaan................ - ecarina -97
Nettiauton ilmoituksia kun kattelee yli 600tkm ajettuja niin mersuja ja volvoja suurin osa, jokunen tojo ja muu merkki
- köyhän lahnat
Ei kestävin teiden lahna ole paras auto, vaan ehkä kestävin, mutta ei missään nimessä paras.
- On mukava
omistaa auto joka ei juuri muuta huoltoa kaipaa kuin öljynvaihdon.
- Kaikkea tapahtuu
On mukava kirjoitti:
omistaa auto joka ei juuri muuta huoltoa kaipaa kuin öljynvaihdon.
TM:n talvitestissä oli joku merkki hännänpitäjänä. Mikähän se oli? Niitä Aasian merkkejä, joilla on pitkä perinne testien häntäpään valvojina. Mutta kun tällä kerralla oli edustamaltaan merkiltä jonkilainen "premium". Ja siellä nökötti orpona, yksin, jonon hännillä. Olisihan se ollut terveellistä, että premiumilla olisi saavuttanut ainakin testin tylsän keskivälin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349