Luin netistä kun joku kirjoiti ,että oli joskus vuosia sitten ollut Tapani Kansan keikalla ja oli pöyristynyt sitä kun Tapsa ei hänen mukaansa ollut katsonut lainkaan yleisöä ja kun jotkut ihmiset olisivat halunenet kätellä lavalal ollutta Tapsaa niin tämä ei ollut huomaavinaankaan sitä.
Kirjoittaja oli kuulemam ollut niin pöyristynyt moisesta käytksestä että oli kesken keikan lähtenyt pois.
Pikkaisen kyllä epäilen moista juttua . Tapsan keikoilta on sen verran omakohtaista kokemusta jo vuosikymmenten ajalta, että en moista sepostusta kyllä niele.
Miten muka voi olal mahdollista ettei keikkansa aikana katsoisi yleisöään ? Ei kai sitä koko ajan kattoonkaan voi katsella. Ei Tapsa ainkaan niin tee. Kylä Tapsa yleisöän katsoo ja kun hän laulaa jotain kaunista hempeää rakkauslaulua tuntuu kuin hän laulaisi sitä minulle. Varmasti monesta muustakin paikalla olleesta naisesta niin tuntuu. Joskus Tapsa katsoo niin pitkään suoraan silmiin ja joskus iskee silmääkin että ihan sitä tuntee punastuvansa.
Olen myös huomannut että hän hyvin yleisön joukosta tunnistaa ihmisiä jotka hänen keikoillaan ovat useampia kertoja käyneet. Iloisesti heitä hän sieltä lavaltakäsin morjestaa.
Mitä siihen kättelyyn tulee niin monasti ihmiset käsiään keikoilalan Tapsalle ojentelevat sieltä yleisönjoukosta, kun haluavat tätä kädestäpitäen tervehtiä ja kyllä Tapsa on tervehdykseen aina vastannut. Joskus jonkun umpihumalassa olevan tyypin käden ojentelut on voinut jättää noteeraamatta, mutta ei muita.
Sitä vaan että....
Jivejalka.
0
84
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745129Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025941SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229687Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369041Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla808445Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri566068