SILMÄRIPSIEN KASVATTAMINEN!

Mua ärsyttää kun mulla on niin lyhyet silmäripset ja kun niitä irtoileee vahingossa. Ja ala ripsiä ei oo melkein yhtää :(
ELI miten sais kasvatettuu ripsii? ei mtn tekoripset jne :D
2305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Syö vitamiineja niillä kasvaa hiukset ja ripset (ja muut karvat valitettavasti myös:P) nimim. kokemusta on nyt omaan kauniin pitkät ripset!

Äänestä

itellä ainaki toimii ku iltasin enne nukkumaanmenoa rasvaan ripset hellästi jollaki rasvalla, esim Aqualan duo tai Vitalis. Kannattaa kokeilla:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


15 vuotiasss girll kirjoitti:

Mua ärsyttää kun mulla on niin lyhyet silmäripset ja kun niitä irtoileee vahingossa. Ja ala ripsiä ei oo melkein yhtää :(
ELI miten sais kasvatettuu ripsii? ei mtn tekoripset jne :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu