Ok-talo on hintansa väärtti

Raskas johtajan viikko takana. YT:t piti taas aloittaa, koska omistajat haluavat osuutensa. Ei osinkoja -> minä joutuisin lähtemään ja saisin vain kultaisen kädenpuristuksen, eli vajaan miljoonan.

Rankkojen kokousten jälkeen kotona. Mikäs on parkkeeratessa iso Bemari kolmen auton talliin. Kotona vaimo laittanut tulen varaavaan takkaan, uunissa tirisee sisäfilepihvi. Grillata ei tänään jaksa, vaikka se olisikin mahdollista. Kerrostalossahan parvekegrillaus on ankarasti kielletty.

Ei ole hassumpaa, neliöitä on yli 380 ja kerroksia kolme. Täällä alakerrassa on rauhallista, kuuntelen sinfoniaa Dolby 8 -järjestelmästä.

Minkäslainen tuoksujen sinfonia on tuhnujen kodeissa?
1469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No mikäs tässä.
4. pirkkakalja menossa, vituttaa ankarasti kun tänään sain kuula että yt:tä tulossa.
Muija suuttui kun kerroin, jos se lähtee niin on pakko muuttaa pienempään vuokra-asuntoon kun se kuitenkin nytkin on vuokran maksanut.
Meillä on grillauspaikka pihalla, juuri nyt ei kyllä huvita eikä ole rahaakaan makkaraan.
Lapset on onneksi kylässä viikonlopun ettei niiden tarvi nähdä tätä itkua ja hampaitten kiristelyä.

Kohta korkkaan viimeisen kaljan jenkkikaapista ja syön muijan pyttipannut piruuttani tuosta perushellan päältä.

Äänestä
  • Työpaikka ei ole mikään sosiaalitoimisto, sanotaan. Olen sitä mieltä että työttömyyskorvaukset pois, jotta työ alkaisi maistumaan. YT-neuvotteluissa raskainta on lähinnä sen päättäminen, kuka pystyy tekemään muiden jättämät työt - ilman ylityökorvauksia tietenkin. Yleensä laitan parisataa euroa palkankorotusta näille.

    Onko grillauspaikallanne muuten ritilän tilalla aaltopellin palanen? Olen kuullut, että punaisesta maalista erittyy myrkyllistä kaasua, joka sitten imeytyy makkaran sisuksiin aiheuttaen kaikenlaista vaivaa syövästä aivokuolemaan. Tosin jälkimmäinen on diagnosoitu ainakin puolella kassulaisista jo ennen ensimmäisiäkään taloyhtiön grilli-iltamia.

    Tsemppiä vain. Kohta sinut kannustetaan töihin ja jos ei työ maita niin kohta alkaa maittamaan!

    Mutta nyt lasillinen parasta juomaa eli XO-konjakkia jäillä.

    Äänestä

Raskas työviikko takana. YT:t alkoivat työpaikalla, koska omistajat haluavat osuutensa. Nyt on työpaikka katkolla. Onneksi olen liitossa ja liiton päivärahaa saa aina sen 500 päivää jos monoa tulee.

Rankan työviikon jälkeen kotona. Parkkeerasin pikku fiiatin taloyhtiön pihalle. Taas oli lumet auraamati ja ahtaaseen parkkiin ajo on taidetta. Kotona vaimo laittanut kynttilät palamaan, uunissa tirisee hk:n sininen juustokuorrutuksella, jääkaapissa odottaa tusina kylmää karhua. Grillata ei tänään jaksa, vaikka ei se olisi mahdollistakaan kun Kerrostalossahan parvekegrillaus on ankarasti kielletty.

Ei ole elämä hassumpaa, neliöitä on yli 70 yhdessä tasossa. Mukava viettää romanttista iltaa kauniin 25 vuotiaan missi-vaimon kanssa, ihan kahdestaan. Työstä en jaksa kantaa ressiä kotia asti. Näitä hommia piisaa jos jostain työpaikasta tulee monoa. Rahaa on riittävästi kahdelle elämiseen, vastikkeen maksuun ja lainan lyhennykseen.

Äänestä

työttömän tuhnun elämä, samaa rataa viikosta toiseen.

Äänestä

Hullun yksinpuhelua, keskustelee itsensä kanssa, onhan kiva kun vaihtaa hahmon ja vastaa itselleen heko heko........

Äänestä
  • No täytyy sanoa että samaa huomasin minäkin. Itsensä kanssa keskustelua. Mahtaa olla kova tarve osoittaa itselleen että tehnyt oikeita valintoja. Silti jokin mättää aloittajalla kun niin epävarma.. Olisiko ero edessä.....

    Äänestä

Ällöttää ja kyllästyttää tuon ok-hahmon loruilut. Miten ne liittyy asuntojen hintoihin? Menisi sooloilemaan juttelemaan itsensä kanssa satuilupalstalle ja mielenterveysterapiapurkauspalstalle.

Tuo sama ällö täyttää tämän palstan 98 % :lla, ei täällä oikeita asuntojen hinnoista keskustelijoita ole enää..

Äänestä
  • No ainakin tästä keskustelusta sinä olet täyttänyt jo 50%. Raivoatko sinä tosiaan siellä Vuosaaren läävässäsi vai mistä kiikastaa? Naapuriparat joutuvat kuuntelemaan aikamiehen huutoa ja näppäimistöön hakkaamista ohuiden paperiseinien läpi.

    Äänestä

Sinulla on tuo laskutaito heikko, et osaa prosenttilaskuja. Yhden ainoa lyhyen kirjoituksen olen kirjoittanut. Sinä yli sata kirjoitusta olet oksentanut tänäään, kun aamusta iltaan asut täällä purkautumassa. Opettele ällö edes laskemaan!

Miten tämä liittyy Vuosaareen? Ihmettelen... Olet vielä luulosairas.

Äänestä

Aloittaja eli Kallion Hilda-Rane/Ok-johtaja/ v---tuntut/ kerrostalo rules, sinun tekstisi tuntee kaikki.. avaat ketjun, vastaat itsellesi, haukut ja herjaat..
Hilda-Rane pistit sairaasta päästäsi tänään semmoisen valheen ja herjauksen, että pistin siitä kopion asianosaille,en sille kantakupungin asuntolan asukkaalle, joka teon teki, vaan uhrin omaisille, heidän asiansa on, mitä tekevät sinun sairaitten valheittesi perään, Olet kipeä ihminen, kärsit ilmeisesti seillä kallion paperiseinäisessä läävässäsi ja kun esitä näitä sairaita ok-porhoja ja johtajia, niin se on sinun haavemaailmasi, mutta sinullakin Hilda-rane on rajansa, valheista voi joutua vastuuseen, varsinkin kun puhuu täyttä puuta heinää

Äänestä
  • Noh noh, lopeta nyt se raivoaminen. Kaikki on hyvin. Sinulla on netti siellä, alkoholia ja pillereitä, ei siis hätää. Ruokaa voisit hankkia jostain. Jos sinulla on 6 euroa, ehkä jostain pitseriasta irtoaa puolikas. Suosittelen.

    Äänestä

Hilda-Rane, sinut varmaan viedään hoitoon, täytät kaikki mielenterveyden tunnusmerkit, et käy missään, keskustelet itsesi kanssa ja syytät muita...
Luki sanoi, että sinut haetaan vielä hoitoon, se on lähellä..
Et varmaan tunnista omaa tilaasi, mutta sairaat ja valheelliset kirjoituksesi ovat vastuullasi, se mitä kirjoitit Hilda aiemmin, sen tutkivat muut tahot, olet sairas, mutta sairaskaan ei voi kirjoittaa mitä vaan. paskaa ja valhetta.. sinun sairaat ja valheelliset kirjoituksesi voivat loukata asianosasia, varsinkin kun llitti juttuusi paksun valheen ja valehtelit kaupunginosan. Sinun huoltajaasi pitää ottaa yhteyttä ok-johtaja..

Äänestä

Kyllä tuolla ok-hahmoja esittävällä täytyy olla joku huoltaja ja avustaja. Ei hemmo itsestään kykene huolta pitämään. Kumma, että häntä ei ole toimitettu hoitoon, kun kirjoitukset ja sairas oireilu pahenevat vuosi vuodelta. Lääkitys varmaan on, mutta ei sopiva.

Äänestä

No tuossa hetki sitten kokeilin kuinka sekaisin se todellasuudessa on,parina yönä hirmu väittely, vaihtaa nimimerkkiä koko ajan ei mitään normaalin ihmisen juttua.

Esiintyy ok-porhona.

-Lukin nimeä käyttää joskus.
-Ok-loordina.
-lkv välittäjänä.
-the rat
-Luki4ever.

Ja vääristelee toisten kirjoituksisa totena.

On erittäin todennäköistä ennemmin tai myöhemmin jossain tilanteessa he ottavat hilda ranen hoitoon hän ei itse osaa hakeutua tai lopeta toisten herjaamista tai yleensäkin valehtelua.

Jo pelkästään kysessä on monipersoona,pataloginen valehtelija,nämä on niin vakavia häiriöitä ettei noita saa yleensä koskaan korjattua tai kyseinen henkilö ei parannu täysin edes lääkkeillä.

Yrittää aina huijata ja vaihtaa mielipuolisesti aihetta,täydellisen mielenvikaisen liikkeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ok-johtaja kirjoitti:

Raskas johtajan viikko takana. YT:t piti taas aloittaa, koska omistajat haluavat osuutensa. Ei osinkoja -> minä joutuisin lähtemään ja saisin vain kultaisen kädenpuristuksen, eli vajaan miljoonan.

Rankkojen kokousten jälkeen kotona. Mikäs on parkkeeratessa iso Bemari kolmen auton talliin. Kotona vaimo laittanut tulen varaavaan takkaan, uunissa tirisee sisäfilepihvi. Grillata ei tänään jaksa, vaikka se olisikin mahdollista. Kerrostalossahan parvekegrillaus on ankarasti kielletty.

Ei ole hassumpaa, neliöitä on yli 380 ja kerroksia kolme. Täällä alakerrassa on rauhallista, kuuntelen sinfoniaa Dolby 8 -järjestelmästä.

Minkäslainen tuoksujen sinfonia on tuhnujen kodeissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu