Mikä Jarin levytyskappaleista ihastuttaa sinua eniten?

Jarin ääni kultaa!

Mikä Jarin kappaleista on se kaikkein ihanin?

10

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaukainen maa

      Uskothan niminen kappale Jarin Onnenetsijä cd:ltä on paras Jarin levyttämistä.

    • linnatar1

      Satulinna

    • tytti29

      Kyllä se on My Way ehdottomasti.

    • siellä missä

      Siellä missä nyt oot kappale joka kuvasti Sauli Lehtosen aikaista poismenoa.

    • Siltsufani -97

      Parhaita biisejä: Satulinna, Elokuun Ilta, Valkeaa Unelmaa, Hän Laulaa, Tahdoin Taikka En, Viilenneen, Oot Täydellinen, My Way, Romanesca, Pariisi-Helsinki, Unforgettable, Unta En Saa, Sininen Ja Punainen, Ohitse Kiitävää (Ihana sovitus Me Starat Specialissa vuonna 2005), Ai Cariño (suomeksi), Granada, Sun Luo Tuulina Käyn, Bum Bum Bum (Sweet Hunaja Mix), Lia, Help Yourself, Love Story/Rakkaustarina, Kaunis Ikävä, Illan Viimeinen, Huntujen Huuma, Onnenetsijä, Kuuleeko Eero, Tie Jokainen, Jäljet Hiekassa, Tietää Et Saa, Elämän Liekki, Bella Notte...

    • Jari is best

      On vaikea valita parasta Jarin kappaletta! Kun tietty kappale sopii tiettyyn tapahtumaan, paikkaan ja tunnetilaan milloin mikäkin parhaiten. Siltsulla on niin paljon hyviä biisejä.

    • Tuhnu-Paavo

      Minusta Jarin paras kappale on: "Haluan tulla Joen suuhun"

    • ihanaa-Jari*

      Toivottavasti saamme kuulla Jarin uudelta levyltä iki-ihastuttavia biisejä, joihin ei kyllästy. En usko.

    • fkani

      Jari S. on viimeisenpäälle esiintyjä, mutta hänen esittämänsä kappaleet ovat kyllä melko keskinkertaisia. Satulinna on melkein ainoa, joka jää mieleen.
      Hän on vähän kuin Arja Korisevan miespuolinen kollega, kummallakaan ei oikein mitään kunnon kappaletta, mutta esiintymiskyky on mainio.
      Jarin latino-innstus ei kyllä iskee Suomeen eli pitäisi nöyrtyä esittämään sitä, mistä suomalaiset tykkää.

    • konnat kyykkyyn ry.h

      Apu ja A-lehdet

      lauantai 7. heinäkuuta 2012
      ja fiksu sanoo EI
      Suomessa ilmestyy lukuisia viikkolehtiä. Niistä yksi Herttoniemen talousrikoskeitaaksi ristitty lehti saa nyt lähemmän tarkastelun. Syyt miksi 1933 auttamisen aatteella perustettu viikkolehti osoittautuukin uuden vuosituhannen talousrikoskeskittymäksi selviää täältä. Rahat on syöty ja juotu ja perustajien aate ja tarkoitus raiskattu partaa naureskellen uuden sukupolven tyhmyydessä.

      MIKÄ IHMEEN APU JA A-LEHDET?
      Olipa kerran työtön Suomi 1933. Silloin Lyytikäinen niminen perhe päätti pistää rahoiksi työttömyydellä ja perusti Apu- lehden. Alku oli tietysti asiallista ja toiminta vielä vilpitöntä, mutta tiedämmehän kaikki miten ahneus sokaisee. Se sokaisee vielä pahemmin kuin vauhtisokeus maantiellä.


      Kiinnostuitko? lue artikkeli kokonaisuudessaan täältä http://www.apu-a-lehdet.blogspot.fi/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      77
      10857
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      138
      10238
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      25
      7981
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6424
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      43
      5341
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      71
      4961
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      138
      4264
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      18
      4163
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      32
      3891
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3534
    Aihe