...sillä tämä on aivan ihana järjestelmä tavallisille käyttäjille, joille vakaus, turvallisuus, edullisuus ja toimintavarmuus merkitsevät enemmän kuin lauman perässä juokseminen (kohti rotkon reunaa).
Linux on todellakin eräs parhaimpia asioita maailmassa vuonna 2013. Malttamattomana odottelen Linux Mint 15 Cinnamonin ilmestymistä (pitäisi julkaisun tapahtua toukokuussa).
Linux on todellakin eräs parhaimpia asioita maailmassa vuonna 2013. Malttamattomana odottelen Linux Mint 15 Cinnamonin ilmestymistä (pitäisi julkaisun tapahtua toukokuussa).
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vaikka usein kuuleekin aivan järjettömiä mielipiteitä, on kuitenkin tosiasia, että sudo sitä sudo tätä kiinnostaa yleisesti sovittuja ja toimiviksi todettuja organisaatio- ja johtamismallin muodollisuuksia.
Eräitä yksityiskohtia lukuunottamatta prototyyppiasteella oleva uusi hajauttamaton ratkaisu avaa itse kullekin tiedon ja ymmärryksen portin kohti järjestelmän ulkopuolelle jääneitä epäonnistuneita prosesseja.
Itse käytän Ubuntua versiossaan 12.04.1 LTS. Olen täysin tyytyväinen käytökokemukseen ja ilmaisiin ohjelmistoihin sekä Linuxin turvallisuuteen, joten ei mitään tarvetta käyttää mitään Microsoftin paskakikkareita.
Yksikään niistä joille olen asentanut Linux Mintin eivät ole sanoneet: "en pidä tästä, tämä on niin vaikea, tämä ei toimi" jne...
Sen sijaan se vastalauseitten aalto joka on kohdistunut Windows 8:aan on aivan hurjaa luokkaa. Sellaisetkin ihmiset jotka eivät ole mitään nörttejä puhuvat keskenään ettei kenenkään pitäisi sitä ostaa.
aika pervoa tuollanen. se on vain tietokone ohjelma, se kannattaisi muistaa.
Ken voikaan rakastua kurttaukseen?
No, hihhulihan se voi rakastua vaikka minkälaiseen rypistykseen!
Linuks - toimimattomuus!
Tänä keväänä jännätään vain sitä valitsenko pääkäyttöjärjestelmäkseni Linux Mint 15:sta MATE:n vai Cinnamonin. Vielä viime vuonna päädyin MATE:een mutta nyt ensimmäiset viestit Cinnamonista viittaavat siihen että se tulee olemaan suosikki käyttäjien keskuudessa.
Tänä keväänä jännätään myös saako Steve Ballmer lopputilin Microsoftilta vai vieläkö Gates suojelee tuota vanhaa pässiä.
Tänä keväänä jännetään, putoaako tubuttimen käyttäjämäärät jo alle yhden promillen!
Nyt menee 0,4%:ssa ja lujaa vauhtia alaspäin! Saavuttaa varmasti kohta maagisen promillen rajan ja se on sitten in memoriam - onhan se sitä kyllä nytkin