Kitaristit, kielletty aihe?

...

Tässä kuunnelut kitaraa, laittanut joskun linkkiäkin muille. Jostain syystä kitaramusa ei ole suosiossa :D

OK. Ainakun puhutaan kitaristeista samaa, listaa, Jomi Hendrix, Django, Blackmore, Page, onhan niitä. Moniko tietää Doug Aldrichin?

http://www.youtube.com/watch?v=WxicB0bll3I

Tyyppi tekee hiljaista soolouraa, päätöikseen nykyisin Whitesnaken ykköskepittäjänä. Meitsi muuten kuullut livenä tsadissa, Kipsoni sain ns. kyytiä.


=DW=

19

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Teep Purples

      Kyllä. Tyyppi on aivan hervoton soittaja. Kiinnitin huomiota vasta Whitesnaken konserttitaltioinnissa. Aivan yliveto soittaja, toisin kuin se Whitesnaken naamanvääntelijäkitaristi jonka ilme kuin zombiella.

      Esiintyvät muuten perjantaina 7.6.2013 Espoon Leppävaarassa Kivenlahti rockissa. Pähkäsin huvikseni, miksi vaivautuvat tänne saakka yhden keikan vuoksi?
      Hilloa on pitänyt latoa tiskiin vähintään 6-numeroinen isohko summa. Ehkä 7.

      • ...

        Hillosta puhuen.

        Tai kyse ei oikeastaan ole hillosta, jonkinlaisesta uskonnollistyyppisestä fanaattisuudesta. On mulla sellaista, vaikka yhden asian liikkeitä mukaanlukien uskovaiset vierastankin.

        Siis. Mä kävin nuoren ekan kerran stadissa, Richie Blackmores Raineown keikalla. Ostin kirjeellä postin kautta lipun konserttiin. Menin junasase,alle ja ostin junapiut tsadiin, ees taas. Mennin sitten junaan, ikinä ennen ollut käynytkään. Tsadissa otin taksin, konserttipaikalle, kun en tiennyt missä se on. Olin konsertissa. Kun konsertti oli loppunut, käveleskelin Bulevardille puistonpenkille nukkumaan, koska kaikki jonat pohjoseen oli jo menneet. Aaamulla sitten kotio.

        Samaa tariinaa ois monista rokkifestivaaleita, taidenäyttelyistä jne.Mutta se on joku juttu, Mua ei jälkeenpäin yhtään harmita sen aikaiset ikävät fiilikset. kyllä mä muistelen sitä, mitä pientä hankaluutta vastaanottaen ne sai nähdäkseen

        Kesällä puistopluusiin Järvenpäähän Siellä George Thorogood.

        http://www.youtube.com/watch?v=_7VsoxT_FUY


        =DW=


    • virva-tuulia***

      Riippuu kitaristista ja mitä soittanee.

      Ei ihan kaikki käy vaikka tykkään kitaramusiikistakin

    • ksonn
      • ...

        Joops.

        Outo tapa naulata, kummastutti toi kielten naulaamineen otelautaan.


        Vaan, kundi, joka soittaa kahta skebaa samaan aikaan :DD

        Michael Angelo Batio: Double Guitar Shred Medley:

        http://www.youtube.com/watch?v=iQ8ml7eENuI


        =DW=


    • O-a

      Jeff Beck- She's A Woman (live)

      Kuunnelkaa ja nauttikaa........................
      En viitsi linkittää.

    • kielletytleikit
      • kitara soi

    • pika-Nelli
      • O-a

      • pika-N

      • ...

    • ...

      Ynvie Malmsteen.

      Kovinmanluokan kepittäjä. Vähän epäselvää, mahtuuko enää nykyisin nahkahousuihinsa.Mutta skepa on soinut aikanaan, oletettavasti soi vieläkin, jos niin tarvitaan:

      Yngwie Malmsteen Guitar Solo:

      http://www.youtube.com/watch?v=_pc9C_D2ibM

      =DW=

    • pika-Nelli
    • viljo immonen

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      160
      5733
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      177
      3806
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      141
      3452
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      38
      3245
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2796
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      61
      2353
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      24
      2280
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      236
      2273
    9. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      94
      1879
    10. Ehkä mä ymmärrän sua nyt

      Paremmin kuin silloin aikoinaan. Kaikkia jännitteitä, joita on täytynyt tulla sun taustasta. Oot ollut aika rohkea elämä
      Ikävä
      5
      1352
    Aihe