Minkä ihmeen takia teidän täytyy tulla jokaiseen ketjuun mollaamaan ihmisiä ja niiden kirjoituksia väittämällä provoja joka kerta, kun tulee Suomi24:än uutinen etusivulle?! Mikä teitä oikein vaivaa?! Katkeruus, kateus, rakkaudettomuus?! Jos ette pidä jonkun kirjoituksesta, niin on parempi pitää asiat omana tietonaan tai joko ohittaa tai negatiivisen asian voi kommentoida myös asiallisesti, ilman voimasanoja!!!!
Tiedättekö, kuinka harva meistä ihmisistä pystyy tekemään elämästä merkityksen?! Tai olla syrjittynä?! Teidän viestinne/käytöksenne/luonteenne perusteella saatte meidän mielemme vetämään vivun käyntiin!!!
Miksi ihmiset keksivät tikapuita, jotta pääsisimme korjaamaan kattoa tai keksimään hissejä, jolloin on helpommin kuljettaa tavaroita, mutta emme saa toisia ymmärtämään toisten tahtoja? Miltä tuntuisi, jos ei olisi sanomalehtiä tai TV-uutisia ollenkaan?!
Niin kauan, jos joku nyrjäyttää kätensä, ette voi kokea toisten kipuja! Niin kauan, kun ihmisillä on kova nälkä, ette pysty tuntemaan heidän kärsimyksensä! Koska meitä on aina vaan yksi!
Olisitteko tyytyväinen, jos kostaja piikittäisi myrkyn teihin, joka halvannuttaa viideksi minuutiksi ennen kuolemaa (kuulo ja näkö säilyvät mutta ruumis on täysin liikkumaton) ja viiden minuutin aikana kostajalla on jotain sanottavaa teille! Jos laittaa vasta-aineen, kuolema välttyy! Merkityksen ymmärrätte vasta, kun saatte samankaltaisen tuskan, mitä toiset ovat kärsineet!
Voisitte todellakin miettiä, mitä siitä voi seurata, joku voi olla hankalassa elämäntilanteessa muutenkin ja alentajat voivat ajaa herkän ihmisen todellakin alas ja seuraukset voivat olla kammottavat! Kuka teidänlaisia ilkeilijöistä ja kiusaajista haluaisitte taakakseen kantaa loppuelämän ajan esim. sen, että on ajanut toisen hulluksi hoito-osastoon tai kuolemaan? Onko kiusaus ollut silloin sen arvoista, että joutuu elämään sellaisen asian kanssa loppu elämän?!
Miettikää itse miten haluaisitte, että teille vastattaisiin tai kommentoitaisiin aloitukseenne?! Kiroilemista, haukkumista ja mollaamistako haluatte lukea?!
SEN TAKIA TEILLÄ EI OLE ILMEISESTI VIATON TAI PUHDAS SYDÄN, KUTEN MINULLAKIN! KOHDELKAA TOISIA SITEN, MITEN ITSE TAHTOISITTE OLLA KOHDELTUKSI!
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Netissä sikiävät tappelut ja vahingonteot huolettavat Rovaniemellä/1135265160815
Mikä ihmisiä oikein vaivaa?!
Ja miksi juuri näin?
1
267
Vastaukset
- SORRY.
Linkki on vanhentunut. Kyseessä on Rovaniemen tappelu siitä, että nuoret olivat riidoissa Suomi24:ssä. He olivat sopineet tapaamispaikan ja tästä syystä he kävivät toisten kimppuun epäasiallisten nettikommenttien vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637