Eliollaan ottamassa huskyjä ponin korvikkeeksi perheen kanssa. Koirille (2) tehtäisi ulkorakennukseen omat karsinat, ja ulos juoksu vaijerit ( tarha liian kallis ).. Niitten päiväohjelma ois sillee et aamulla niille ruoka karsinaan -> loimet päälle jos tarvii ( sade/ toppa ) siitä niihin naruihin jotka ois molemmilla omat mut vierekkäiset. Sit koulunjälkeen hakisin ne sisään ja harjaisin ja lähtisin lenkille onka jälkeen tarhaan takaisin tai talliin yöksi.
Muutama kysymys!
Tuleeko huskeille klmä joslaittaa takit, eli karva menee lyttyyn?
Ja onko jahti ja vahti ruoka hyvä?
Muutama kysymys!
Tuleeko huskeille klmä joslaittaa takit, eli karva menee lyttyyn?
Ja onko jahti ja vahti ruoka hyvä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä haluat sanoa!
Eikä.. Miks ette ota sitä ponia, jos teillä on tallikin? Sama kai se ois ottaa oikea poni kun leikkiä että sun koirat on poneja..
Ks. tämä ketju niin ymmärrät: http://keskustelu.suomi24.fi/node/11076884
Kannattaneeko trollia ruokkia?
Joo, enpä tuon takia jaksanutkaan mitään ihmeellistä ruveta heittämään.
Kävin tsekkaa.
Suosittelen lukemaan eläinsuojelulakia, alle vuoden ikäistä koiraa ei saa ketjuttaa. Miksi juuri husky? Husky ei tarvi takkia, etenkään jos se on ulkokoira ja kasvattaa kunnollisen talviturkin.
Miksi otat koiran jos haluat ponin?
Jos ei ole varaa tarhaan, niin tuskin on koiriinkaan. Ei, vaikka poneja pihan ympäri ravaaviksi kuvittelsikin.
hyskyt on kalliimpia kuin ponit!